Reakce osobností na smrt DJe Loutky

V neděli ráno českou hudební scénu zasáhla smutná zpráva o smrti legendárního českého DJe Loutky. Posbírali jsme tedy pár reakcí a vzpomínek od jeho kolegů.

20.8. 2018 09:12:02 | informace | rave

Zpráva o Michalově úmrtí nás zasáhla nečekaně stejně jako všechny jeho kolegy a přátele. Posbírali jsme reakce a vzpomínky od jeho kolegů, které se šíří virtuálním světem.

Béla En

S Michalem jsme se znali spíše profesně a považoval jsem ho za nejlepšího českého DJe. Jako člověk na mě působil vyrovnaně, takže mě velmi překvapilo, když jsem si přečetl, že si vzal život kvůli nešťastné lásce.

Připomnělo mi to mého kamaráda Petra Stráníka, kterého jste možná také znali. Jeho osud byl s Loutkou vlastně totožný. Ačkoliv ani on si z žen nikdy moc nedělal. Jsem přesvědčený, že žádná nešťastná láska za ztrátu života nestojí, ale vím, že zlomené srdce bolí hrozně.

Připomeňte si Michala v tomhle rozhovoru, kdy byl před deseti lety hostem Frisbee, krátce po svých 41. narozeninách. Díky, Michale, zůstaneš už napořád legendou.

Video: Frisbee 23 - DJ Loutka Interview

DJ Lumiere

Michal byl jedním z nejcitlivějších lidí, co jsem znal. Řešili jsme spolu skoro všechno a já ho měl opravdu moc rád. Však on může za to, že jsem začal hrát. Zažili jsme toho spolu opravdu dost a věřil jsem, že ještě zažijeme. No nic, budu si muset počkat, ale pak to spolu zase roztočíme ...

DJ Orbith

Michal byl jeden z prvních DJs, který mě přivedl k taneční hudbě. Jeho happy house sety v devadesátých letech byly pro mne velkou inspirací. Pokaždé, když jsme se někde potkali, tak jsem k němu cítil obrovský respekt. Odpočívej v pokoji kamaráde a upřímnou soustrast celé rodině.

DJ Subgate

Nejradši bych ti dal pár facek! Hrozně se na tebe zlobim a jsem nas..nej. Pamatuju si na to osudový setkání v našem životě, na to, jak jsme spolu začali bydlet, na tvůj humor, na společný večery u seriálů a filmů, na to, jak jsi nadával na neumytý nádobí, moje návštěvy, společný výlety, a na ty okamžiky, kdy jsme si spolu užili spoutu zábavy a legrace a že jich nebyly málo.

Byl jsi pro mne učitelem, občas bráchou a v některých chvílích i tátou, kterýho jsem někdy nenáviděl, jindy jsem mu byl na blízku, abych ho vyslechl , když měl nějakej světabol a svoje typický mrmlání.

I když jsi se odhodlal opustit tenhle svět způsobem, za kterej bych ti dal na prdel, chtěl jsem ti říct, že mi budeš chybět a moc. Je mi to moc líto - nemůžu tomu uvěřit ...

Fatty M

Furt mně tečou slzy z toho Loutky. Každej z nás DJs, co se hudbou živí a tráví milion nocí v klubech obklopenejch lidma, s kterýma se pusinkujete a plácáte po zádech, by se podle mne nad tím měli zamyslet a říct si, kolik z těhle lidí se mnou bude po padesátce téměř v důchodovým věku řešit věci, který jsou psycho.“ 

Loutka byl fakt citlivej hodnej člověk a zároveň žil ten pravej DJ life se vším všudy, kterej psychice nepřidá. Sám jsem měl ňáký osobní problémy a vím, jak se ti okruh přátel ztenčí a uzavíráš se do sebe a není to prostě prdel.

Ladida

Michal rozzářil mnoho očí. Díky za to, čím jsi pro mě byl. A pořád jsi. Nejsi daleko. Jen na druhé straně.

Lucca

To mi úplně vyrazilo dech. Michal na mě vždycky působil bezstarostným dojmem, bohém každým coulem, že mu tento život i v jeho věku vyhovuje a neměnil by. Je to pro mě šok. Pro mě bude ale vždy legenda, DJ průkopník, hudebník, který měl opravu velký talent pro výběr tracků, zvláštní cit při mixu. Odpočívej v pokoji.

REKLAMAREKLAMA