Luca Agnelli: Drumcode je důležitá značka

Už za pár dnů vypukne v areálu Dolních Vítkovic v Ostravě největší festival elektronické hudby v srdci Evropy. Techno stage letos láká na řadu headlinerů (Mike Väth, Jan Fleck, Lea Dobricic, Harvey McKay, Horacio Cruz nebo Kwartz). Premiéru bude u nás mít i italská techno star Luca Agnelli a právě jeho jsme před festivalem vyzpovídali.

2.7. 2018 10:33:13 | rozhovory | _neeo

- Nee'o: Ahoj Luco, jak vypadaly tvé začátky? Ve svém biu zmiňuješ housové kořeny. Mohl bys nám o tom povědět víc?

- Luca Agnelli: DJing jsem započal na večírcích a klubech kolem mého města Arezzo, když jsem byl teenager. Jakmile jsem dokončil střední, už to nebyla jen moje vášeň, ale stalo se to i mou prací! V té době se mi líbili DJs jako Frankie Knukles, Lil Louis, Todd Terry, Kevin Sanderson, Lauren Garnier, Louie Vega, Carl Craig, Derrick May… Můj oblíbený song byl Club Lonely od Lil Louise.

Koukal jsem, že i tvá raná tvorba byla převážně houseová a tech-houseová. V posledních letech jsi ale přitvrdil a profiluješ se víc v technu. Co tě k tomu vedlo?

Ano, od housu přes minimal jsem se dostal až k technu. Je to součást mého osobního vývoje. Odjakživa hrávám to, co se mi líbí, následování mého srdce, obšťastňování mé duše a moje vášeň mě přivedly už před lety k technu!

V roce 2014 tě čtenáři zvolili na obálku italského magazínu DJ Mag, zároveň tam s tebou vyšel rozsáhlý rozhovor. Co to pro tebe tehdy znamenalo? Musel to být asi slušný impuls, že jdeš správným směrem.

No, bylo to hezké vidět svou tvář na obálce italského DJ Magu! Ale upřímně, větší impuls, že jsem na správné cestě, mi dávají taneční parkety, které vřou haha!!

Které momenty byly ve tvé dosavadní kariéře pro tebe nejzásadnější?

Je pro mě těžké mluvit o zásadních okamžicích. Věřím, že mnohé okamžiky, volby, kreativita, originalita, obětavost a ostatní věci dohromady dělají kariéru.

Ze svého domácího studia streamuješ pravidelně v pondělí v 10 večer živé přenosy „Monday live with Luca Agnelli“, můžeš nám o nich povědět víc?

Moje „Monday live“ je způsob, jak se přiblížit svým fanouškům, jak s nimi získat větší kontakt a víc s nimi komunikovat, a to nejen v klubech. Při těchto techno recenzích většinou představuju nové releasy, nejen mé, nebo z labelu Etruria, ale releasy z celého světa, které jsem si zamiloval.

Všiml jsem si, že máš ve výběru interpretů docela široký záběr, sleduješ řadu rozličných jmen jako Electric Rescue, Paula Temple, James Ruskin, Dax J, Slam, Fjaak, SHDW & Obscure Shape, Lewis Fautzi nebo třeba Developer. Podle jakého klíče vybíráš tracky, které ve své show představuješ? Liší se to nějak od výběru tracků, které hráváš na party?

Rozdíl mezi tracky, které hrávám během svého pondělního živého streamování a těch, co hrávám na party, je pouze v tom, že při vystoupení musím zvolit ten správný track ve správný moment v závislosti na lidech, času, klubu… U „Monday live“ můžu zahrát co chci, aniž bych se musel na cokoliv ohlížet. Mohou to být ty samé tracky, ty, co se mi líbí, ty co mi dávají dobré vibrace.

Dostáváš často proma od producentů, nebo si všechny tracky pro svou show hledáš sám?

Ano, dostávám od producentů mnoho promo tracků, ale stále se mi líbí hledat skladby, co bych mohl hrát.

Ve svých pondělních přenosech z domácího studia míváš vždy na začátku epesní pěvecká sóla, neuvažoval jsi někdy o tom, že by sis k některému svému tracku sám nazpíval vokál? :))

Hahaha! Díky! Ne, o tom jsem nikdy nepřemýšlel!

Zachytil jsem, že chystáš i další pořad jiného formátu. Pokud jsem si to dobře přeložil, tak to bude něco, jako „Nad dopisy fanoušků s Lucou Agnellim“, je to tak? O co se jedná?

"Terzo Tempo con Luca Agnelli" (třetí období s Luca Agnelli) je nový formát, který jsem se rozhodl vytvořit, protože dostávám mnoho otázek od mladých DJů, nových producentů, fanoušků... Skrz časovou náročnost nemohu odpovědět každému, ale protože chci odpovídat a komunikovat se svým publikem, myslel jsem si, že jelikož otázky jsou často podobné, mohu je agregovat a odpovědět na ně při živé show, ale ne během mé „Monday live“, ve které chci většinou propagovat novou muziku. "Terzo Tempo noc Luca Agnelli“ je určen k tomu a také ke všem debatám, které chci vést se svým publikem.

Hudba tě živí, nebo máš vedle toho i nějaké zaměstnání?

Hudbou se živím, celý můj život se točí kolem hudby, hudba je můj život.

Poslechni si: Luca Agnelli - Hypericum

Tvé tracky vyšly mimo jiné i na labelu Drumcode, nejdříve v roce 2016 hitovka Phoenix, tentýž rok následoval remix Mobyho tracku Porcelain a v roce 2017 pak surový track Hypericum. Jak se na tak prestižní vydavatelství dá dostat? Prostě jsi poslal promo a poštěstilo se ti, nebo jsi měl jinou cestičku?

No, odeslal jsem promo a určitě jsem měl štěstí, ale také bych řekl, že to Adam Beyer samozřejmě ocenil!! Haha, tak jako tak, jsem silně přesvědčen, že štěstí je velmi důležité, ale také věřím, že to není to jediné. Abyste měli štěstí, musíte být pozitivní a udržovat to, co Vám štěstí dává a stejně tak musíte tvrdě zamakat! (Doufám, miluju svou práci!)

Mělo vydání prvního tracku Phoenix na Drumcodu na tvou kariéru nějaký zásadní vliv? Pocítil jsi, že tě to třeba víc proslavilo?

Drumcode celosvětově zviditelňuje a ano, pravděpodobně mě některé kluby ve světě bookly díky mým releasům na labelu Beyera. Je to bezpochyby velmi důležitá značka!

Zaujal mě název toho tracku „Hypericum“, proč právě název podle této květiny? (česky třezalka - pozn. red)

Ve své zahradě mám +- 200 kytek třezalky, krásné žluté květy všude kolem… Velmi inspirující!! Kromě toho je známo, že třezalka odvrací zlé duchy!... Nikdy nevíš! Hahaha

Pověz nám o svém labelu Etruria Beat, má nějaký koncept? Jaká myšlenka stála u jeho zrodu?

Hlavním konceptem Etruria Beat je být rodinou. Rodinou složenou ze zajímavých a originálních producentů, kteří produkují samozřejmě hudbu, která se mi líbí, která má duší, která je přetrvávající. Ale také to má být o tom s kým sdílet svůj čas pro diskusi o zkušenostech, o projektech, o všem, co se chceme naučit, v čem chceme vyrůst, co chceme žít.

Proč právě název Etruria?

Protože jsem pyšný na své kořeny, žiji v Toskánsku, zemi, která před mnoha lety byla nazývána Etruria. Jsem fascinován historií. (Etrurii obývali ve starověku Etrusci, latinsky Tusci, odtud dnešní název Toskánsko pozn. red.)

Jaká místa v souvislosti s taneční scénou bys nám doporučil v Itálii navštívit? Jaký je tvůj nejoblíbenější klub? Máš někde rezidenci? A jaký festival bychom v Itálii neměli vynechat?

Pokud se návštěvníci nacházejí v Římě, doporučuji jít do Spazio 900, pokud jsou návštěvníci u moře v Salentu, nesmí minout Guendalinu, pokud jsou v mém kouzelném Toskánsku, musí navštívit Tini. Můj oblíbený klub je… nech mě přemýšlet… No, je to velký zápas mezi Spaziem 900 a Guendalinou! Pokud jde o festivaly, které nevynechat: Movement (Turín), MIF (Rimini)

Na čem, kromě toho nového pořadu, aktuálně pracuješ? Máš teď v plánu něco dalšího?

No ano, projektujeme teď nové zážitky, ale v tuto chvíli je ještě příliš brzy na to, abych o tom mluvil. Dám Vám vědět.

Jaké jsou tvé cíle výhledově dále do budoucna?

Pokračovat v hraní po celém světě, vytvářet zajímavé a silné tracky a užívat si vše, co dělám, každou chvíli.

A zpět do současnosti, co ti udělalo největší radost v poslední době?

Podílet se na hudební lekci mého sedmiletého syna… Byl to velmi legrační a emocionální zážitek!

V červenci zahraješ na Beats For Love, největším tanečním festivalu ve střední Evropě a pokud se nepletu, tak to bude tvá premiéra v ČR, že? Co říkáš na ty kulisy opuštěného průmyslového areálu, ve kterých se festival odehrává a jak se připravuješ na české publikum? Co od tebe můžeme v červenci očekávat?

Mám rád festivaly, a opuštěné průmyslové areály jsou fascinující. Ano, je to pro mě poprvé v České republice, nemůžu se dočkat, až tam budu a uvidím, jak mě budou Češi následovat!! Chystám si dlouhý seznam opravdu silných a magických techno tracků, chci udělat dobrý dojem! Hahaha

Co by ti měli pořadatelé zajistit, aby ses cítil na Beats For Love co nejlépe?

Výkonný zvukový systém, dokonalý světelný systém a čerstvou minerální vodu!

Chtěl bys na závěr něco vzkázat fanouškům do Čech?

Jsem tak šťastný, že se s vámi setkám při takové fantastické příležitosti… Bude to nezapomenutelná noc, jsem si jistý! Ciao!

Poslechni si: Moby - Porcelain (Luca Agnelli Remix)

PARTYINFO

Beats for Love 2018

04.07.2018 - 07.07.2018 Dolní Oblast Vítkovice, Ostrava
DJs: Roger Sanchez, Galantis, Andy C, Sub Focus, Alan Walker, Youngr (live), Dannic, Luca Agnelli etc.
REKLAMAREKLAMA