Jak se bookuje Nina Kraviz?

Jak je těžké dostat na festival do Česka momentálně nejžádanější DJku planety? Čím vším musí pořadatel projít a co vše musí zařídit, aby vše klaplo? Na to jsme se ptali pořadatelů letošních Svojšic.

21.6. 2018 21:03:09 | informace | Carl W

Předpokládám, že tento článek nečte nikdo, kdo by neznal Ninu Kraviz. Nemá cenu tu vyjmenovávat pseudoocenění, kterých dosáhla. Moc totiž asi nikoho nezajímají. Vyrostla v Rusku a díky své přirozenosti, kráse, ale upřímně taky píli u hudebním vlohám je momentálně nejžádanější DJkou.

V Česku už hrála, pokud si dobře pamatuju, tak to byla párty Flow v Roxy, někdy šest let zpátky. Předtím, než začala hrát tvrdší techno a taky předtím, než založila svoje vydavatelství трип. Teď se sem chystá znovu, v době, kdy je nejspíš hudebně na vrcholu. 

Jak bylo těžké ji dostat do Česka, konkrétně na festival Svojšice? „Ninu jsme poprvé oslovili v roce 2014. Už tehdy jsme z prvních jednání pochopili, že dostat ji bude velmi obtížné. Management byl dosti striktní, co se vyjednávací pozice týče. Chtěli pro ní pouze exkluzivní lokace a historicky prověřené akce. To jsme splňovali, ale bylo potřeba tyto informace a vjemy předat Nině. V tom čtyřletém období, co jsme se o Ninu snažili, jsme absolvovali několik zahraničních návštěv, kde jsme prezentovali náš festival a proč by právě Nina měla zahrát ve Svojšicích,“ začíná popisovat dlouho cestu jejího bookingu Petr Dzingel, majitel agentury DC Promo, která pořádá festival.

Nezajímalo jí, kdo u nás hrál

Pak jsme se dvakrát osobně potkali přímo s Ninou a mohli s ní hovořit o našem eventu. Ani jí moc nezajímalo, kdo u nás kdy hrál, spíše chtěla poznat nás osobně, jak k akci přistupujeme a to si myslím, že byl základní kámen úspěchu.  Dost jí také zajímal areál samotný. Dovolím si říci, že tou poslední kapkou, proč svolila, byly informace o našem krásném přírodním areálu. Prostě ji to chytlo. Měla několik vážných nabídek pro vystoupení v ČR. Ale jak sama řekla, neměla chuť hrát v betonových halách, městských výstavištích nebo masivních festivalech s několika scénami, které vlastně do značné míry ztrácejí kouzlo osobnosti a ducha festivalu, díky své přeplácanosti,“ dodává.

I když se může zdát, že její požadavky k vystoupení budou obrovské, její rider bude několik A4 plných nesmyslných požadavků, pravdou je však opak. „Spolupráce s Ninou nám prozatím připadá perfektní, vybrala si krásný malý, útulný hotýlek, nepotřebovala žádné prezidentské apartmá apod. Zdá se nám, že je to velice skromná, hodná a milá žena,“ říká Petr.

Chce undeground

Už při oznámení jejího jména však pořadatelé fanouškům sdělili, že se Nina bude podílet i na výběru umělců, kteří vystoupí po jejím boku. Nakonec letos ve Svojšicích vystoupí dvě jména, na které se je velmi těším - Deniro a Eric Cloutier. Oba jsou perfektní DJové, kteří milují gramofony a umí perfektně přenášet atmosféru do davu.

Prosbou Niny i dramaturgická účast na lineupu hlavní stage. Zkrátka chtěla mít pod kontrolou, jací umělci na této stagei zahrají. Chtěla to nekomerční, více undergroundové,“ dodává Petr. A dává to smysl. Oba hrají spíše pomalejší techno a skvěle navodí atmosféru pro hlavní hvězdu. Ta pak zrychlí a jistě vynikne.

Svojšice ji prostě chytly, vycítila ten náš rodinný přístup k akci, to kouzlo přírodního prosotru a to, že to prostě děláme z lásky,“ dokončujeme své povídání a oba se těšíme, na její sobotní vystoupení. Budete taky u toho?

Video: Nina Kraviz @ Time Warp 2018

PARTYINFO

Svojšice 2018

23.06.2018 Amfiteátr Svojšice, Svojšice
DJs: Nina Kraviz, Eric Cloutier, Deniro, Dani Sbert, Alex Preda, Toky + Boss, HRTL (live), Elektrabel (live), Brynjolfur, Džejár, High Contrast, The Prototypes, A.M.C, B-Complex, A-Cray + Pixie, Suki, Bifidus Aktif + Akira, Far Horizon aka Fallen Gemini + Lee Meow, Mustaffa + Sheriff, Psychodrums aka Needlax + Miss Pockett, Nobody, Gumja, Golpe, Matthew Kovár, Peca, Aghi
Cena: 599 / 699
REKLAMAREKLAMA