Desky v Bukurešti: MadPiano

Druhá zastávka v Bukurešti má jasný cíl - prodejna MadPiano. Hledal jsem opravdu dlouho, skoro jsem to vzdal, ale nakonec se mi to díky pomoci místních přece jen podařilo. A návštěva stála za to!

10.6. 2018 00:40:47 | Vinyl Stores | Carl W

Brouzdání po prodejnách desek není tady v Bukurešti žádná sranda. MadPiano je ještě těžší k nalezní než má předchozí zastávka v Misbits. Zašel jsem se zeptat do kavárny Manasia, která sídlila přesně na adrese, která je uvedena na webu MadPiana.

Tam mě nasměrovali do staré budovy, kde se mě již ujal majitel samotnéhé prodejny. ještě než vejdeme dovnitř, už slyším silné beaty housové hudby, které se line chodbami. „Proč tu nemáte žádnou ceduli? Dyť vás tady nikdo nový nemůže najít,“ ptám se.

Hele, my jsme tady underground. Kdo chce, ten si nás najde. Tobě se to přece povedlo,“ odpovídá mladý majitel. To už ale stojíme v malém pokoji, všude na stěnách desky a dvě místa pro DJs s gramofony a mixákem.

Najdeme tu desky různách žánrů, na stěnách je rock, jazz i nějaká klasika. Uprostřed místnosti je pult s novinka, kterých tu je velmi po skromnu. „Já spíš hledám nějaký berlínský techno a house,“ povídám. „Jasně, tady v té krabici jsou moje desky na prodej, v této druhé zase kamarádovi, tak se tím nějak prohrab.

Zatímco jeden z místních DJs tu hraje pohodový house, já si procházím desky a povídám si s majitelem. Je to místní DJ, který tento obchod vede již šest let. Před třemi měsíci se přestěhovali na tuto adresu, což je mimochodem budova bývalé policejní stanice.

Jsou přímo spojeni s výše zmíněnou kavárnou, která je v podstatě přímo před vchodem a je rozdělaná na vnitřní a veknovní část. Často tu prý pořádájí menší hudební akce, kde se hraje pouze z desek. Rozhodně to tady má svoje genius loci. 

Z žánrů tu jednoznačně dominuje house - pokud máte rádi produkci třeba takového Baraca, budete tu jako v ráji. Je tu však i nějaká starší produkce Carlose Sosy, něco málo z vydavatelství Exile i starší věci od dua Bicep.

Není tu typické místo k poslechu desek, ale můžete použít přímo setup připravený k hraní a ve sluchátkách si vše poslechnout. Já si nakonec odnáším třeba desku od Raye Kajioky. 

Musím přizat, že jsou z MadPiana nadšen. Je vidět ze společně s místní kavárnou tvoří skvělou komunitu a i když si jedná v podstatě o malý pokojík, má to místo neuvěřitelné kouzlo. Hrají tu parádní hudbu k letním drinkům, ale klidně si to dovedu představit krásnou akci i za sychravého podzimního počasí.

Nezapomeň mrknout taky na naši rubriku Vinyl Stores, kde najdeš podobné reporty z obchůdků třeba z New Yorku nebo Berlína.

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně