Mistr syntezátorových experimentů Mikael Jonasson vystoupí poprvé v ČR

Headlinerem letní Elektry bude švédský DJ a producent Mikael Jonasson. Člen vydavatelského týmu Exile a majitel desítek analogových syntezátorů představí 22. června na Flédě svůj charakteristický experimentální zvuk s důrazem na detail.

27.5. 2018 15:26:08 | informace | rave

Při jeho české premiéře ho na hlavní scéně podpoří DJ a producent Orbith/Gehringer, vídeňský rezident Oldrich Sic Jr. a výrazná osobnost berlínské techno scény Eveline Fink.

Mikael Jonasson se hudbě věnuje od raného věku, kdy jako student hudební školy a bubeník začal shromažďovat analogové syntezátory a experimentovat se zvuky. V roce 1999 jeho úsilí vyústilo v první vydaný vinyl. Od té doby má na kontě řadu nahrávek významných techno labelů (Drumcode, Exile, Figure, Credo Records, Octopus Recordings, Phobiq).

Má za sebou stovky vystoupení po celém světě, zahrál si s Adamem Beyerem, Lenem Fakim nebo Josephem Capriatim. Mezi jeho poslední zastávky patří legendární klub Berghain v Berlíně, Lehmann ve Stuttgartu, Privilege na Ibize, Lantern v Beijingu a svátek elektronické hudby ADE v amsterdamských loděnicích. V dubnu absolvoval asijské miniturné Mixism #02 v tajwanském Tchaj-Peji a v šanghajském klubu Arkham.

V březnu 2018 spojil Jonasson síly s mistrem klasického techna a zakladatelem labelu Credo Alexem Bauem na EP Und3rjord. Vyšlo pod značkou Odd/Even Andre Kronerta, která poskytuje široký prostor jak jeho vlastní tvorbě a DJ setům, tak produkci jeho přátel a vrstevníků. Součástí filozofie Odd/Even je záměrné propojování hudby s výtvarným uměním, takže každá nahrávka vychází na vinylu s exkluzivním uměleckým obalem. Autorem přebalu EP Und3rjord je Marcus Suckut.

Jonasson se díky své produkci, která je charakteristická složitými až matematickými kompozicemi s důrazem na detail, stal v roce 2016 součástí vydavatelské značky Exile. V rámci ní spolupracuje s Johannesem Heilem, Markusem Suckutem a Andre Kronertem. Pod heslem Dont speak, Dont think, Just Listen chrlí čtveřice vzájemně se respektujících producentů jeden mix za druhým a realizuje zásadní techno eventy, jimiž pozvolna posunuje hranice klubové kultury.

K prvnímu EP pod značkou Exile (Exile004), které Jonassonovi vyšlo v červenci 2016, brzy přibude další (Exile 009), jehož vydání je naplánováno na 18. května 2018. Jeden z posledních jeho mixů nazvaný Inwood Hill najdeme i na kompilaci Suara Music španělského DJ a producenta Coyu, nazvané Dia Cero II (SCOM031).

Na Elektře Jonassona podpoří rezident klubu Perpetuum a dramaturg Elektry Orbith, jenž se od DJingu pozvolna posouvá k vlastní produkci pod značkou Gehringer. Berlínský sound představí neopominutelná postava tamní techno scény a zakladatelka labelu Enough! Eveline Fink.

Vídeňský vibe na Flédu přiveze rezident Krypt Baru a undergroundového klubu Lichtbogen Oldrich Sic Jr., jemuž nedávno vyšlo EPDown To Detail. Malou scénu obsadí Fly&Friends, Vjing zajistí Visualove. Tečku za letní edicí udělá afterparty v klubu Exit.

Poslechni si: Alex Bau, Mikael Jonasson - Und3rjord

PARTYINFO

Elektra

11.05.2018 Fléda, Brno
DJs: Layton Giordani, Orbith, Tim B, Hory_Doly, Da Moon, FlyTech, Kema
Cena: 350
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně