Donáška kokainu je rychlejší než dovoz pizzy

Akademici združení pod webem Global Drug Survey provedli výzkum donášky kokainu až do domu a zjistili, že může být rychlejší než dovoz pizzy.

14.5. 2018 06:46:30 | informace | rave

Naše zjištění ukazují, že nedovolené drogy, jako je například kokain, jsou pro mnohé jen další komoditou. Konkurenční prostředí tu funguje stejně, jako v dalších legálních ekonomicko-obchodních oblastech, kde se maloobchodník snažímaximalizovat nákupní zkušenost, aby získal konkurenční výhodu nad jinými dodavateli,“ říká profesor Adam R. Winstock.

Právě on stojí za výzkumem, kterého se zúčastnilo patnáct tisíc lidí z několika zemí světa, kteří dostali otázku, zda je u nich ve městě možné dostat donášku kokainu dříve než za třicet minut. Více než třicet procent respondentů řeklo, že to možné je. Pouze šestnáct a půl procenta dotázaných pak řeklo to samé o dovozu pizzy.

Výzkum se dělal i v České republice a akedemici dostali následující data: 34% lidí tvrdí, že dodávku kokainu dostanou do méně než půl hodiny od objednání a téměř 60% lidí pak ještě tentýž den. V rámci Evropy jsou na tom lépe jen Velká Británie, Dánsko a Holandsko.

REKLAMAREKLAMA