Špilberk Open Air se letos konat nebude

Pořadatelé oznámili, že se po dvou úspěšných ročnících letos nebude konat brněnský festival Špilberk Open Air. Problém je údajně v domluvě s brněnskými politiky.

17.4. 2018 11:12:01 | informace | rave

Akce sice loni dopadla dobře a správci hradu byli s jejím průběhem spokojení, problém je ale v domluvě s politiky na Brno-střed. Ohánějí se tím, že bylo loni během akce nahlášených celých sedm stížností na nadměrný hluk způsobený hudební produkcí,“ říká zakladatel festivalu Radim Ekart.

Právě s Radimem jsme si po první ročníku povídali, třeba i o plánech do budoucna, celý rozhovr najdeš tady: Radim Ekart a Andrew Daren: První ročník Špilberku se povedl. V roce 2016 tu zahrála Joyce Muniz nebo Stefan Biniak, minulý rok byl pak headlinerem H.O.S.H.

Letos má však na brněnském hradě Špilberk festival útrum. „Ze zákulisí jsem se dozvěděl, že si bohužel stěžovali přecitlivělí lidi, kteří bydlí v blízkosti hradu a mají velký vliv na politiky, znají se buď osobně a nebo jsou to veřejně známé osobnosti. Další velkou překážkou jsou blížící se komunální volby, před kterými si nechtějí politici „ušpinit ruce“ a tak raději zakážou vše, co by jim mohlo ubrat nějaké hlasy. Co na tohle říct.. je to smutná realita,“ dodává Radim.

Pořadatelé také zavrhli variantu, že by se letos festival konal na jím místě: „V Brně bohužel není žádný jiný vhodný prostor, kde by bylo možné tento hudební festival konat až do ranních hodin. Je to tak právě právě kvůli hluku, který je složité přizpůsobit tak, aby si nikdo nestěžoval a zároveň si návštěvníci festivalu odnesli domů skvělý zážitek, který je mou prioritou číslo jedna.

Video: Aftermovie: Špilberk Open Air 2017

REKLAMAREKLAMA