Robert Babicz: Zdá se, že techno je skutečně zpět

Legendární postava německé elektronické taneční scény – Robert Babicz, vystoupí 20. dubna 2018 v brněnské klubu Exit. Babiczův sound má právem fanoušky po celém světě, častokrát je spojován s věhlasnými eventy a nyní má namířeno do klubového prostředí. Následující rozhovor přiblíží jeho osobitý feeling.

12.4. 2018 14:53:42 | rozhovory | Phil Albedo

- Phil Albedo: Ahoj Roberte, máš za sebou australsko-indickou tour. Jaké zážitky sis přivezl?

- Robert Babicz: Bylo to nádherné, tyhle země jsou sice velmi odlišné, ale v obou jsem pocítil hodně lásky. Jsem za to vždy vděčný, když se na takových místech mohu podělit o svoji hudbu.

Je zřejmé, že cestuješ téměř po celém světě. Našla by se nějaká země, kterou jsi ještě nenavštívil?

Vždycky jsem o sobě říkal, že jsem člověk na planetě Zemi, tahle malá modrá planeta je úžasná! Není mnoho míst, které jsem vynechal, ale doufám, že něž zemřu, tak uvidím vše.

Často na svých sociálních sítích sdílíš fotky zejména o přírodě. Má to pro tebe nějaký hlubší význam?

Příroda dává do mého bláznivého života umělce správnou rovnováhu a v klidu si užívám, když si mohu udělat takové fotky.

Věnuješ se také masteringu tracků. Určitě není jednoduché cestovat, vystupovat a k tomu všemu mít více aktivit ve studiu. Najde se nějaký prostor pro tvůj volný čas?

Ano, dělám mastering pro řadu umělců, aby jejich hudba měla lepší zvuk (více na Facebooku). Když přijde na řadu volný čas, tak mě potěší sauna nebo příroda.

Co tvoje alter ego „Rob Acid“? Máš v plánu něco teď vydat i pod tímto uměleckým jménem?

Zdá se, že techno je skutečně zpět. Lidé už mě několikrát pobízeli, aby se v rámci mé produkce častěji objevoval Rob Acid. Tahle myšlenka se mi zamlouvá a nejspíš opět něco takového podniknu.

Jeden z tvých tracků remixoval dokonce Joris Voorn. Konkrétně se jedná o „Dark Flower“. Jak tahle spolupráce začala?

Vedení labelu dostalo nápad, a tak požádalo Jorise, on souhlasil a následně jsme spolupracovali na této cool verzi tracku.

Poslechni si: Robert Babicz - Dark Flower (Joris Voorn Remix)

Jako uznávaný umělec máš o aktuální hudbě jistě velký přehled. Mohl bys dát nějaké tipy, které by třeba na Soundcloudu stály za návštěvu?

Tohle není tak jednoduché, nových a skvělých talentů je tam skutečně mnoho. Možná pomůže moje následující rada: „Zaměřte se na profily, které mají kolem 100 followers, protože kolikrát stojí více za to, než ty, které mají 10 000 followers.

Kdybys mohl změnit cokoliv ve svém životě, co by to bylo?

Neměnil bych nic, co se stalo v mém v životě. Pokaždé, když ráno vstanu, je to pro mě nový život.

Jedno z tvých vystoupení v České Republice byl Hradhouse v roce 2010. Vzpomínáš si na to?

Upřímně, nejsem si jistý, jestli si vše přesně vybavuji, už je to 8 let. Za tu dobu se toho téměř každý víkend odehrálo skutečně mnoho.

Trochu jinou atmosféru můžeš očekávat v Exitu, což je klubové prostředí oproti fesťákům. Každopádně také v tomto případě se mohou návštěvníci těšit na tvé tradiční liveko. Zazní něco z tvé nevydané produkce?

Na svých vystoupeních pokaždé testuju svoje nevydané tracky, takže i zde se najde nějaká světová premiéra. Moc se do Exitu těším!

PARTYINFO

Robert Babicz

20.04.2018 Exit, Brno
DJs: Robert Babicz (live), Missberry, Subgate, Thin & Thick, Phil Albedo, Paul Hubiss
Cena: 199
REKLAMAREKLAMA