Victor Ruiz: Rock’n’roll mě stále baví

Do Roxy míří hvězda současné elektronické hudby a živelný brazilský rodák Victor Ruiz. Autor úspěšných remixů pro Stehana Bodzina nebo Olivera Huntemanna si udělal chvíli čas a my jsme měli možnost zeptat se je na pár záludných otázek.

12.4. 2018 11:16:27 | rozhovory | Carl W

- Carl W: Ahoj Victore, vím že tvým domovem je Sao Paulo, ale nyní velmi často jezdíš po Evropě. Kde během tvých tour žiješ?

- Victor Ruiz: Většinou v Berlíně. To je nyní můj evropský domov.

Když jsi byl mladý, žil jsi rock’n’rollem a psy-trancem, že? Jak jsi se do této komunity dostal?

Přesně. Ještě předtím, než jsem poslouchal psy-trance, se ke mně dostalo techno, ale tehdy mě asi moc nebralo. To přišlo až díky Stephanu Bodzinovi a Oliveru Huntemannovi – díky nim jsem věděl, že se tímto směrem vydám. Ale jen tak mimochodem – rock’n’roll mě stále baví.

Jak se nyní daří elektronické hudbě v Brazílii? Můžeš ji porovnat třeba s tou evropskou? Jaké jsou hlavní rozdíly?

U nás je to nyní takové zvláštní. Trendy a hype je jiný – více komerční. Je to vlastně dost odlišné od té evropské scény. Zatímco tady lidé skutečně hudbě věnují pozornost a užívají si jí, v Brazílii tomu úplně tak není, lidé se nenechávají hudbou unášet.

Kdybys mohl změnit jednu věc týkající se elektronické scény v Brazílii – co by to bylo?

Určitě bych odstranil VIP stage před pódiem, to je úplný nesmysl.

Poslechni si: Olivier Giacomotto - Bipolar Star (Victor Ruiz Remix)

Rok 2018 jsi načal pořádným remixem tracku Bipolar Star. V tvém kabátu se z toho tracku stal peak-time hit. Měl jsi v hlavě myšlenku, jak svůj remix pojmout už předtím, než jsi se samotnou produkcí vůbec začal?

Jakmile jsem se rozhodl udělat ten remix, už jsem věděl, že to bude velká bomba. Takže pak samotná produkce byla velmi snadná. Mám rád ten hlavní motiv, takže to byla i velká zábava.

Když zrovna neskládáš, nejezdíš po vystoupeních a nijak se nevěnuješ hudbě – co tě dál baví?

Miluju box, který teď hodně trénuju. Jo to po hudbě má druhá láska.

V jednom ze starších rozhovorů jsi zmínil, že tracky tvoříš třeba během dlouhých letů – je to tak? Máš doma i nějaké studiu nebo ti stačí pouze laptop a sluchátka?

Dřív jsem opravdu hodně skládal v letadlech, nyní už si však raději během letů odpočinu. Doma mám své studio a často to probíhá tak, že dostanu myšlenku na track, udělám si základ na notebooku někde během tour na hotelu a vše pak ve studiu dokončím.

Za posledních 12 měsíců jsi nejprodávanějším umělcem na Beatportu v kategorii techna. To už něco znamená, co? Je to tak, že by ses v pohodě uživil pouze produkcí?

Musím říct, že to považuji za velký úspěch. Každý se musí uživit pouze jako producent, ale musel by toho prodávat víc než já :-)

Když jsem si projížděl tvou tour, tak nejvíc tebou navštěvovaná města jsou samozřejmě Berlín, a pak taky Barcelona a Amsterdam. Jedná se o tvé oblíbené zastávky v Evropě nebo jsou ještě další, které bys rád zmínil?

Miluju je, hlavně Berlín. Velmi rád ale vystupuji také v Istanbulu, Bejrútu, Londýně, Santiagu, Melbourne, Hamburgu, Córdobě nebo Vídni.

Poslední otázka se týká Prahy: bude tvá zastávka v našem hlavním městě standardní zážitek typu „z hotelu, do klubu a na letšitě“ nebo budeš mít i chvíli třeba na prohlídku města?

Upřímně to ještě nevím, ale rád bych Prahu lépe poznal. Všichni říkají, že je to nádherné město.

Video: Victor Ruiz @ Bullitt Club TV (2016)

PARTYINFO

Victor Ruiz

27.04.2018 Roxy, Praha
DJs: Victor Ruiz, Tibiza, Pixie, Hory_Doly
2. stage: Arturo Legorreta, Mike Corner
Cena: 270
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně