Disciples: Hvězdy tomu tehdy přály

Nathan Vincent Duvall, Luke McDermott a Gavin Koolmon tvoří projekt Disciples. Mají za sebou mnoho tracků (ať už svých nebo pro jiné umělce) a dnes vystoupí se svým setem v Roxy. Právě Gavin si na nás chvilku udělal čas a my toho rádi využili, abychom zjistili, jak se spolupracuje s Calvinem Harrisem nebo Davidem Guettou.

24.3. 2018 05:03:43 | rozhovory | Carl W

- Carl W: Ahoj Gavine, vím, že ses s Duvallem potkal v Reigate College v Surrey. Už je to nějaký ten pátek. Jakou hudbu jste vlastně tehdy poslouchali?

- Gavin Koolmon: V té době jsem hltal hip-hop a garage, zatímco Duvall spíš tíhnul k R&B. A byli jsme snad jediní dva, kteří tíhli k taneční hudbě, takže jsme si k sobě jednoduše našli cestu. A od té doby spolu spolupracujeme.

Dva roky na to jste potkali Luka a začali jste spolu tvořit hudbu. Jak to ve vašich začátcích probíhalo?

Když jsme začali pracovat ve trojici, tak hlavně ze začátku jsme měli jasně rozdělené role u jednotlivých projektů – jeden skladbu napíše, druhý jí bude produkovat … Ve studia byla skvělá dynamika a cítili jsme, že naše kolaborace je něco zvláštního, co prostě nenajdeš každý den. Byli jsme ve studiu skvěle propojení. Každý z nás udělal pár tracků a přispěl i s produkcí, kterou vyprodukoval sám a rozhodli jsme se, že bude dávat smysl to vydat společně. A čas ukazuje, jak rozumné to bylo.

Jak vlastně tehdy vaše studio vypadlo?

Úplně na začátku kariéry jsem vše dělal ve svém pokoji v domě mé mámy. A vždy jsme musel hudbu utnout, když se vrátila z práce, takže to pro mě nebylo úplně nejjednodušší. Každopádně pak jsem se přesunul do studia Duvall, kde produkujeme dodnes.

Vaše společná hudba je jistě velmi ovlivněna undergroundem. Je to díky tomu, že jste taneční párty rádi sami navštěvovali a sledovali místní DJs?

Je to tak, naše hudba je velmi ovlivněná návštěvou festivalů i tanečních párty. Všichni jsme fanoušci taneční hudby po hodně dlouhou dobu. A určitě nás ovlivnila právě hudba lokálních DJs, kterou jsme jako mladíci hltali.

Poslechni si: Disciples - Remedy

Jako první jste vyslali do světa EP Remedy. Co to pro vás tehdy znamenalo?

Byl to náš úplně první release jako Disciples, takže to znamenalo velmi mnoho pochopitelně. Poprvé nás hráli na Radiu 1. A to je úžasná platforma, takže musíme vemi poděkovat DJi Targetovi, který nás takto podpořil. Na to nikdy nezapomeneme.

Hned další singl si pak právě na Radiu 1 vybral Pete Tong. To musí být velká čest hned tak ze startu, je to tak?

Je úžasné, že nám Pete vyjádřil podporu a také, že se to seběhlo takto rychle. Toto byl pro nás velký start, takový začátek sněhové koule, na kterou se vše začalo nabalovat. Pete je na taneční scéně prostě světová třída a byl to skvělý pocit, když nás hrál.

Věřili jste si tehdy, že se takto velkolepě prosadíte v tomto byznysu?

Upřímně, na začátku kariéry jsme ani netušili, co bude za týden. Dělo se mnoho věcí a jakékoli plány do budoucna se neustále měnily ze dne na den. Vždycky jsme doufali, že to dotáhneme co nejdále, ale určitě to nebylo tak, že bych tomu 100% věřil. Vždycky jsem měl pochybnosti, ale začneš prostě makat, pracovat na jedné věci, druhé, třetí … Musíš je samozřejmě dokončit! Pak přišla podpora, třeba právě od Peta Tonga a jsme tam. Je to nyní úžasné.

Video: Calvin Harris & Disciples - How Deep Is Your Love

Velký mezinárodní průlom jste zažili díky kolaboraci s Calvine Harrisem. Jak se vám to povedlo?

Dva z nás jsou pod smlouvou právě pod Calvinovým vydavatelstvím, kterou jsme podepsali jen několik měsíců předtím, než jsme dostali nápad na How Deep Is Your Love. Prostě jsem mu poslal tento nápad na track, on nám k tomu dal nějaké své nápady a my vše zpracovali. Výsledek si zamiloval, a tak jsme si ještě několikrát posílali malé korektury a úpravy po doby jednoho měsíce, než jsme vše dokončili. Během toho jsme ani nepřemýšlel na tím, jak to bude vydáno – jestli to vydáme my, on, nebo to dáme někomu dalšímu. Ale nakonec jsme si řekli, proč to vlastně nevydat společně? A hvězdy tomu tehdy přály, takže se to stalo skutečností.

Následně přišla taky kolaborace s Davidem Guettou na singlu No Worries. Můžeš porovnat spolupráci s ním, a právě s Calvinem?

S Calvinem to bylo víc osobní a přímé, taková typická kolaborace. Zatímco s Davidem to bylo jinak – poslali jsme jeho managementu track, on nám poslal několik nápadů zpátky a po dokončení se to rozhodli vydat. Byl to úplně jiný typ spolupráce.

Liší se vůbec váš proces, jak píšete písně nyní a jak jste to dělali na začátku kariéry?

Je to pořád nestále a zmatené. Nikdy jsme neměli žádný jasný vzorec. Procházíme postupně různými fázemi, kdy jeden přispívá víc než ten druhý. Ale jinak je to stále stejné – pinkáme si nápady ve studiu. To se nikdy nezměnilo.

Už se vám poštěstilo hrát na největších festivalech po celém světě jako Exit, Glastonbury nebo Creamfields. Máte ještě nějaké cíle před sebou?

Jednoho dne bychom chtěli být headlinery velkého festivalu. Ideálně nějakého z našich oblíbených. O tom sníme a chceme toho dosáhnout. Třeba být headlinerem na festivalu Coachella by bylo úžasné. Byl by to splněný sen. Nikdy jsme tam ještě nehráli a rozhodně bychom chtěli. Na Glastonbury jsme byli také jen v jednom z menších stanů, takže podívat se na hlavní pódium by taky bylo skvělé.

Jaké jsou vůbec vaše role během živého hraní nebo DJ setu?

Luke a já hraje během setu jednoduše back2back. Když hrajeme živě, připojuje se Duvall na bicí. A na velkých festivalech je frontmanem a komunikuje s davem. Ale máme to rádi jednoduché a chceme za sebe raději nechat mluvit hudbu.

Co tedy od vás můžeme dnes čekat v Roxy?

Skvělé vibrace i špinavé beaty. Těšíme se, že vám můžeme všem nabídnout náš skvělý DJ set.

Video: Disciples & David Guetta - No Worries

PARTYINFO

Disciples

24.03.2018 Roxy, Praha
DJs: Disciples, Michael C, Dafonic
2. stage: Arturo Legorreta, Alan T
Cena: 400
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně