Tel Avivský klub Block má jeden z nejlepších soundsystémů na světě

The Block se postupně dostal na seznam "must visit" většiny clubberů. Přestože nemá dlouhou historii, dokáže zvát světové velikány elektronické hudby a láká na zakázku vyrobený soundsystém.

10.3. 2018 12:20:23 | informace | Carl W

Málokdo ještě asi nikdy neslyšel o klubu The Block, pokud aspoň po očku sleduje elektronickou scénu. Nyní ikonický izraelský klub otevřel svoje clubberům dveře před deseti lety a po krátké pauze znovu v roce 2011.

Zakladatel klub DJ Yaron Trax situaci se zvukem popisuje následovně: „Problém úplně všech klubů ve městě byl zvuk. Zněl vždycky strašně. A když jsem majitelům navrh jeho zlepšení, tak se mi vždy vysmáli. Prý zvuk nikoho nezajímá. A došlo to tak daleko, že jsem si otevřel klub vlastní.

The Block po otevření zval jména, které se do té doby v Izrealei téměř neobjevovali - třeba americké legendy jako Danny Krivit, Tony Humphries nebo Kenny Dope. V roce 2011 klub po krátké vynucené pauze znovu otevřel své dveře s excelentním soundsystémem.

Právě analogový soundsystém nadesignovat Trax přesně pro toto místo - inspiraci našel v newyorských klubech. Na právě na zakázkový soundsystém se klubu podařilo do města nalákat velké hvězdy. Už zde vystoupili Ben Klock, Dixon, Marcel Dettman, John Talabot, DJ Koze, Tiga, Guy Gerber, Apparat, Henrik Schwarz nebo Ellen Allien.

Celkem zajímavý profilový článek klubu zveřejnil Mixmag v roce 2016. A rozhodně stojí za přečtení taky rozhvovor s Asafem Samuelem, rezidentem klubu. Současná vize klubu má také velmi politický podtext: „Izraelci a Palestinci spolu netančí, toto musíme změnit,“ říká Asaf.

Tak jako tak, klub si vybudovat velké renomé. Už jen to, že tu nehrají DJs, kteří odmítají vystoupit s místním (také na zakázku vyrobeným) rotary-mixpultem, vypovídá o mnohém. Pokud budete mít cestu do Izraele, určitě navšitvte The Block. Nebudete zklamáni.

REKLAMAREKLAMA