Brněnské odpadní vody obsahují nejvíc kokainu v Česku

Podle studie odpadních vod, která byla provedena Evropským monitorovacím střediskem pro drogy a drogové závislosti, najdeme nejvíc kokainu v rámci naší republiky ve vodách brněnských. Oproti zbytku Evropy je ale moravská metropole na chvostu.

10.3. 2018 08:48:11 | informace | Carl W

Evropské monitorovací středisko pro drogy a drogové závislosti testovalo odpadní vody v 56 evropských městech v 19 zemích, aby prozkoumalo návyky drogových uživatelů v jednotlivých městech. Výsledky poskytují zajímavý přehled o toku drog v jednotlivých městech a výsledky odhalují výrazné geografické rozdíly. Studie se provádí pravidelně od roku 2011.

Když zavítáme do Česka, tak zjistíme, že Brno vede v kokainu (24,21 mg na 1.000 lidí za jeden den), amfetaminu (9,02 mg) i MDMA (25,38 mg). Prvenství nedrží u metamfetaminu, kde jej těsně předběhly České Budějovice. 

Oproti zbytku Evropy je však Brno zanedbatelné. Co se koikainu týče, tak třeba v bratislavských odpadních vodách ho najdeme třikrát více. V rámci Evropy pak vede Barcelona (965,19 mg), druhý je švýcarský Curych (934,42 mg).

Zajímavostí pak je právě již výše zmíněný metamfetamin. Tam totiž Brno zaujímá čtvrtou pozici v rámci Evropy. České Budějovice jsou třetí a před ně se vměnstali ještě německé města Saská Kamenice (v Sasku) a Erfurt (Durynsko).

Co se MDMA týče, tak prvneství drží Holandsko. Amsterdam je na prvním místě, Eindhoven na druhém. Třeba šestý Berlín vykazuje 5 x méně MDMA než právě vedoucí holandská metropole. Tady Brno drží jednadvacátou pozici z 58 sledovaných měst.

Více informací o studii najdete v článku Wastewater analysis and drugs.

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně