Shotgun Festival 2018 oznamuje první jména

Umwelt, Maghreban, Loxy, HRTL, Oliver Torr, Silhouette, Sayko a pár dalších figurují mezi prvními oznámenými jmény na tradiční zářijový český festival Shotgun.

7.3. 2018 09:58:48 | festivaly | rave

Jubilejní 15. ročník přehlídky současné klubové hudby se koná od 7. do 9. září 2018, v první vlně interpretů je francouzský electro mág Umwelt, housový šaman The Maghreban, legenda ostrovního drum'n'bassu Loxy nebo český live act Windowlickerz.

Festival dlouhodobě mapuje nejaktuálnější proměny na poli housu, techna, electra a drum'n'bassu a řada zahraničích hostů se představí v české premiéře. Na dvou pódiích se v průběhu dvou nocí představí dvě desítky hudebníků z celého světa.

Chceme vozit ty nejzajímavější DJs a producenty, se kterými se v průběhu roku potkáváme v klubech a na festivalech po Evropě. Zároveň je pro nás důležité udržet přátelskou atmosféru festivalu a rozumnou cenu vstupenek. Doufáme, že i letošní ročník bude nejen pro náš tým vrcholem zdejší festivalové sezony,” říká k letošnímu ročníku hlavní organizátor festivalu Daniel Morávek.

Umwelt, milovník analogového zvuku a zakladatel labelů New Flesh a Shelter pochází z francouzského Lyonu a na svém kontě má více než 40 releasů, jejichž zvuk navazuje na klasické detroitské a holandské electro. V jeho produkci se potkávají těžké kovové beaty s hrubými atmosferickými plochami a frenetickými syntezátorovými sekvencemi a není náhodou, že v březnu letošního roku ho čeká vystoupení v berlínském Berghainu po boku Heleny Hauff nebo Dj Stingraye. Na Shotgunu zahraje v české premiéře v pátek 7. září

Loxy aka Andrew Campbell byl jedním z těch, kteří v 90. Letech nasměrovali drum'n'bass na dlouho dopředu. Od rodičů si odnesl lásku k dubu a ragga, později se skrz londýnská pirátská rádia dostal k raveu a jungleu, a od roku 1990 pomalu budoval svojí sbírku vinylových desek. Jeho jméno se brzy začalo objevovat na lineupech všech zásadních jungleových akcích po celém Londýně, na přelomu tisíciletí pak vydal svá první EP na labelech Metalheadz nebo Renegade Hardware a temný zlomený zvuk šíří po celém světě až do dneška.

Velkou Británii bude na Shotgunu reprezentovat také The Maghreban aka Ayman Rostom. Jeho kořeny jsou v hip-hopu, ale v posledních letech vzal útokem světovou scénu „outsiderského” housu. Hladce kombinuje vlivy severoafrické a orientální hudby s klasickým zvukem analogových syntezátorů a bicích modulů a jeho produkce se objevila třeba na legendárním francouzském labelu Versatile nebo bristolském vydavatelství Black Acre. Shotgun bude i pro něj zdejší premiérou - vystoupí v sobotu 8. září.

Vstupenky jsou již v předprodeji od 400,- korun na GoOut.net.

Poslechni si: The Maghreban @ NTS Radio The Maghreban with Mosca (2017)

PARTYINFO

Shotgun Festival 2018

07.09.2018 - 08.09.2018 Areál Kristýna, Hrádek nad Nisou
DJs: Umwelt, Maghreban, Loxy, HRTL + Oliver Torr, Ancestral Voices, Solaris, Silhouette, Sayko, Frank Love + Lamborghini, Reza, Citty, Sta + dMIT.RY, Ethno Service, Kletis + Kuba´93, Volnej Průběh DJs
Cena: 400
REKLAMAREKLAMA