Holandská techno legenda Secret Cinema se vrací do Česka

Hlavní hvězdou jarní Elektry bude holandský producent a DJ Secret Cinema. Jeden z nejvlivnějších tvůrců techna posledních let představí 9. března na Flédě skladby z aktuálních EP I Can Feel It Rising či Séance.

6.2. 2018 12:41:35 | placená inzerce | rave

Kromě vlastní tvorby Secret Cinema pomohl jako šéf labelu Gem Records dostat na scénu velká jména současnosti jako Reinier Zonneveld či Enrico Sangiuliano, které Elektra hostila v minulosti. Na hlavní scéně podpoří Secret Cinema rezident Orbith spolu se slovenskou DJane Leia Drex a košickým Denesem Tothem. Na bar stage vystoupí Fly & friends. O VJing se postará tým Visualove.

Holandský producent a DJ Secret Cinema si za více než čtvrt století působení na techno scéně získal světový věhlas. Ten si vysloužil pravidelným umísťováním v Top Ten na Beatportu. V roce 2015 zde dokonce uspěl se třemi nahrávkami zároveň. Daří se mu i komerčně. Jeho nejúspěšnější tracky jako Mary Go Wild, Timeless Altitude, nebo Watch me Now se dostaly do výročních žebříčků zejména v domovském Beneluxu, úspěch sklízí také v zámoří a Asii. „Mám pocit, že lidi kolem techna se zbytečně dohadují o tom, co je underground, a co je komerce. Pokud jde o mě, nejsi “underground”, dokud nejsi mrtvý. Když vydáváš muziku, kterou si lidé můžou koupit, a vystupuješ za peníze, jsi komerční,“ vysvětlil Secret Cinema pro server Electronicgroove.

Za svou dlouhou kariéru zvládl promluvit do pestré směsice směrů od ambientních a minimalistických až po věhlasné rave a deep house. Techno je to, co můžete slyšet v jeho novém EP I Can Feel It Rising, na němž spolupracoval s talentovaným producentem Egbertem, kolegou z labelu Gem Records. Podobné tendence reprezentuje také podzimní špinavě potemnělé EP Séance. „Vždycky jsem sledoval změny na scéně a snažil se v průběhu let vyvíjet. Je důležité zachytit trendy a být aktuální,“ popsal Secret Cinema pro server EDM a dodal: „Je to výzva, která se neomrzí, protože je vždy spousta cest, jak přistupovat k technu.

Jeroen Verheij a.k.a. Secret Cinema začínal s elektronickou hudbou na počátku 90. let. Nejprve tvořil s pomocí jednoduchého počítače, a takto už v roce 1991 vydal první hit Sonar System. Značný ohlas vzbudil také s White Men Can't Funk (1994), kterou doplnil úspěšnými singly. Ty z něj udělaly jednoho z nejzásadnějších interpretů zlaté techno éry, když se jeho tracky pravidelně objevovaly v setech hvězd jako Carl Cox. Své sety Secret Cinema postupně odehrál po celé Evropě, Americe a také v Asii.

Ze začátku vydával na labelu EC, později na Drumcode nebo Cocoon. Zásadní pro jeho další kariéru byl rok 2009, kdy poprvé upustil od čistě živého hraní a začal s DJingem. Zároveň s dalšími holandskými tvůrci založil vlastní label Gem Records, který vede. Od té doby na něm vyšlo přes 50 titulů a v současnosti zastupuje umělce jako Reinier Zonneveld, SQL nebo Enrico Sangiuliano. Sám Secret Cinema postupně vydal přes 30 realesů, vystoupil v mnoha velkých klubech a festivalech po celém světě, od domácího Awakenings po japonský Wire. V Česku naposledy zahrál na jubilejním ročníku festivalu Apokalypsa (2014) společný b2b set s Egbertem.

Na brněnské pódium Secret Cinema doprovodí domácí ikona a zakladatel Elektry Orbith, kterému v těchto dnech vychází na Labelu Nativity Effect Records jeho novinka Space EP pod názvem Gehringer. Line up doplní dvojka ze Slovenska. DJ Denes Toth je v Brně dobře známý především návštěvníkům klubu Perpetuum. To platí i pro Leiu Drex, jejíž sety cení fanoušci od Bratislavy až po Berlín pro jejich návykovou energičnost. Vedlejší bar stage bude pulzovat pod taktovkou Fly a jeho hostů. Vizuální projekce obstarají kouzelníci z Visualove.

Poslechni si: Secret Cinema & Egbert - Maximaal

PARTYINFO

Elektra

09.03.2018 Fléda, Brno
DJs: Secret Cinema, Orbith, Leia Drex, Denes Toth
Cena: 350 / 400
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně