Movement Festival 2018 oznámil line-up

Nejvíce očekávaný line-up v mezinárodní techno komunitě je tady. Organizátoři Movement Festivalu odtajnili line-up najednou. Stalo se tak vůbec poprvé v historii celého festivalu.

28.1. 2018 13:46:02 | festivaly | Kouzelná

Reakce jsou ale rozporuplné. Spousta lidí najednou ruší a prodává své lístky. Někteří dokonce vyžadují navrácení peněz, jak jsou nespokojení s line-upem. Posuďte sami. Letos jako hlavní headlineři Loco Dice v b2b setu s The Martinez Brothers, Claude Vonstroke a Wu-Tang.

V roce 2017 tu byl například byl Richie Hawtin se svým vystoupením, Testpilot (tedy Deadmua5) a Carl Cox. Není divu, že line-up na facebokových stránkách od jeho zveřejnění má kolem tří tisíců komentářů. Navíc oproti let minulým je line-up velmi krátký. A najdeme na něm taková jména jako Diplo a Rezz, DJs hrající (prsty se mi kroutí jen při dotyku kláves) EDM! Hlavně hraní Dipla pobouřilo snad úplně všechny.

Na co se teda můžeme těšit? Třeba na Laurenta Guarniera, který hrál na Movementu naposledy v roce 2003. Já si rozhodně nenechám ujít vystoupení KiNKa, kterého jsem viděla na festivalu v roce 2015 a od té doby je jedním z mých oblíbených DJs. Pak si dám opět tu mojí detroitskou klasiku, na kterou já prostě nedám nikdy dopustit: Stacey Pullen, Carl Craig, Kenny Larkin a Kevin Saunderson a jeho synové Saundersons Brothers.

Vedle notoricky známých DJs, jako Dubfire, Eats Everything, Ellen Allien, Marcel Dettmann, Joseph Capriati, Luciano nebo Maceo Plex tu vystoupí spoustu pro mě nových DJs, jako Avalon Emerson, Aurora Halal, Patrick Russell, DJ Stingray nebo Eris Drew. Docela mě překvapuje (asi proto, že jsem žena) tolik žen na line-upu. Těším se i na Ninu Kraviz, která se chystá na letošní Svojšice.

Mně osobně přijde line-up nejslabší za poslední čtyři roky. Ale jak už jsem psala v mém článku z Movementu 2017, tento festival je hlavně o lidech a místě, kde se koná. A možná letos konečně navštívím Mesonic Temple a potřesu si ruku s Troxlerem. Já teda jedu. A na vystoupení Wu-Tang si asi zajdu. V patnácti jsem je poslouchala a byli dokonce jedním prvních CD, které jsem kdy vlastnila.

PARTYINFO

Movement Festival

26.05.2018 - 28.05.2018 , Detroit
DJs: Ø [Phase], Andrés, Antenes, Anthony Parasole, Avalon Emerson, Badbadnotgood, Beautiful Swimmers, Bevlove, Black Noi$e, Carl Craig, Carlos Souffront + Bill Converse, Aurora Halal (live), Blake Baxter (live), Ectomorph (live), Inner City (live), Gaiser (live), KiNK (live), Milan Ariel (live), Phuture (live), Shigeto (live), Stone Owl (live), Waajeed (live) Charlotte de Witte, Christian Smith, Chuck Daniels Clark Warner, Claude VonStroke, Count Mack, Delano Smith Diplo, 3000, Godfather, Holographic, Hype + Hazard, Premier, Stingray Dubfire, Eats Everything, Ed Rush & Optical, Eddie Fowlkes, Ellen Allien, Eris Drew, Fisher, Gene Farris, Golf Clap, Helena Hauff, Hito, Ida Engberg, J.Phlip, John Digweed, John "Jammin" Collins, Joseph Capriati, Justin Martin, Kenny Larkin, Kevin Saunderson, Kweku Saunderson, Laurent Garnier, Latmun, Lee Burridge, Loco Dice + The Martinez Brothers, Luciano, Maceo Plex, MANIK, Marcel Dettmann, Marco Shuttle, Mark Flash, Marshall Applewhite, Mija, Mike Huckaby, Modeselektor DJs, Nastia, Nina Kraviz, Öona Dahl, Patrick Russell, Radio Slave, REZZ, Seth Troxler, Shady P, Solardo, Stacey "Hotwaxx" Hale, Stacey Pullen, Steve Bicknell, The Saunderson Brothers, Tiga, Todd Osborn, Too Short, Will Sessions and Amp Fiddler featuring Dames Brown Wu-Tang Clan 25th Anniversary
Cena: $175
REKLAMAREKLAMA