Brookes Brothers: Kreativita může přijít strašně rychle

Daniel a Philip, známí hlavně jako Brookes Brothers, znovu přijíždí do Roxy a my jsme s nimi prohodili pár slov. Loni jim vyšlo velmi zajímavé album Orange Lane a my jsme se o něm chtěli dozvědět co nejvíc. Přece jen - páteční mejdan se blíží!

22.1. 2018 16:42:38 | rozhovory | Carl W

- Carl W: Ahoj Dane, ahoj Phile, nejprve bych vám chtěl poděkovat, že jste si na mě udělali čas. V loňském roce jste vydali album s názvem Orange Lane – proč jste zvolili právě tento název?

- Brookes Brothers: Zdravíme do redakce! Orange Lane je název ulice, kde naše babička měla svůj obchod, když jsme byli ještě mladí kluci. A tak nějak jsme cítili, že to jméno dobře pasuje k tomu, co je na albu za hudbu.

V čem se liší od vašeho debutového alba na Breakbeat Kaos, které vyšlo před sedmi lety?

Více jsme se zaměřili na písňové prvky, ale to je takový přirozený vývoj za těch sedm opravdu dlouhých let. Zároveň si ale nové album zachovává takovou naši starou chuť.

Můžete porovnat u těchto dvou LP proces jakým vznikla? Co se nyní změnilo?

Na prvním albu jsme se hodně učili! A ta zkušenost nám nyní strašně pomohla. Nyní víme, že kreativita může přijít strašně rychle, ale to, co se ve finále počítá, jsou produkční detaily a technická dokonalost, čím jsme nyní byli posedlí. Proto nám to zabralo moře času.

Obal Orange Lane na mě působí takovým retro stylem. Byl to záměr?

Abychom byli upřímní, tak ani ne.

Jméno jste si udělali hlavně na labelu Breakbeat Kaos, který vlastní Adam F a DJ Fresh. Nyní ale vaše releasy vychází převážně na Viper Recordings. Znamená to tedy, že tam jste nyní hudebně doma?

Ano, vydavatelství Viper je naším domovem posledních pár let a opravdu si spolupráci strašně užíváme.

Poslechni si: Brookes Brothers - Friction Guest Mix [BBC Radio 1]

Musím se ještě vrátit k Orange Lane. Najdeme na něm mnoho kolaborací, mimo jiné i s Charlotte Haining. Track Waiting Right Here mě napadne totiž okamžitě. Proč jste si vybrali právě její vokál?

Milujeme její hlas a pro ten track sedí naprosto parádně. Ale upřímně musíme říct, že jsme se snažili napsat pro ní něco již delší dobu a až nyní jsme úplně spokojeni s tím, jak to dopadlo.

Druhá kolaborace, které mě hned upotala, je samozřejmě ta s Dannym Byrdem. Your Climb High je pro mě takovým vrcholkem ledovce na albu – v dobrém slova smyslu samozřejmě. S Dannym jste udělali spoustu pecek jako Gold Rush, Get On It nebo Paperchase. Jaký je váš recept pro tak úspěšné kolaborace. Předpokládám, že to není jen hudební chemie, že?

Máme velmi podobné názory na hudbu a jak říkáš, hlavnou roli musí hrát ona zmíněná chemie. Ale je toho víc, je s ním vždy náramná legrace, když spolu pracujeme. Prostě nám to skvěle ladí. Sdílíme už od začátku stejnou vizi a vždy víme, co očekávat.

Když nějaký posluchač, který vás zatím nezná, dostane vaši hudbu do uší, určitě nemůže minout ten vliv soulu a diska. Poslouchali jste právě tyto styly, když jste dospívali?

Ano a to opravdu hodně. My jsme v tom vyrůstali a nešlo tomu uniknout.

Jste z Londýna, kde (aspoň dle mě) se drumandbassová komunita velmi dělí na tu undergroundovou a tu … no řekněme více komerčnější. Snažíte se už od začátku dostat mezi oba ty proudy? Odráží se to na vaší produkci? A říkáte si někdy, že tento track bude spíš pro ty undergroundovější fanoušky a tento zase pro hitparády?

Nikdy nemíříme přímo na undergroundové nebo komerční publikum. To by bylo asi hodně nebezpečné. Jsme věrní našemu zvuku a hudbu děláme hodně přirozeně bezh ohledu na velikost publika. Na druhou stranu vždycky jsme milovali melodie, takže si naše tracky našly rychlou cestu do rádií.

V Roxy jste již hráli, dokonce jsem v jednom starším rozhovoru našel, že jste právě pražský klub zmínili jako jedno z nejlepších míst, kde jste měli tu čest vystupovat. Platí to stále?

V Roxy jsme hráli mnohokrát a milujeme to tam. Rozhodně stále patří mezi jedno z našich nejoblíbenějších míst a jedny z nejzábavnějších vystoupení byli právě zde.

Nyní po vašem boku nevystoupí pouze Danny, ale taky rakouský producent Fourward. Ten má raději trošku drsnější beaty … myslíte, že do line-upu zapadne?

Určitě. Je hodně důležité to správně zkombinovat. Někdy může být trošku nudné, když se po celou noc hraje stejný styl. A my máme rádi jeho zvuk, takže se na něj taky těšíme.

A poslední otázka k nadcházejícímu víkendu: máme od vás čekat pouze „drumík“ nebo zabrouzdáte třeba taky do jiných stylů?

Většinou tu bude drumandbass, ale rádi tam přihodíme i něco jinýho, když na to přijde. Uvidíme, jak se to vyvine a těšíme se na lidičky na tanečním parketě!

PARTYINFO

Brookes Brothers & Danny Byrd

26.01.2018 Roxy, Praha
DJs: Brookes Brothers, Danny Byrd, Fourward + hosti
REKLAMAREKLAMA