Jak se paří na "bílé párty" aneb Jak Sensation White dorazila do Sydney

Sensation White (aneb bílá párty) začala v roce 2000 v Amsterdamu. Letos tedy oslavila krásných osmnáct let a po sedmi letech se vrátila do Sydney

7.12. 2017 15:25:08 | reporty | Kouzelná

Po poslední holandské edici, o které si můžete přečíst v Payově reportu, se Sensation White vydala na světovou túru. A díky tomu se dostává po sedmi letech do Sydney, kde se shodou okolností nacházím i já.

O "bílé párty" vím už nějaký ten pátek. Nikdy jsem ale neměla to štěstí jí navštívit. Když se v srpnu začaly objevovat plakáty na ulicích zavládla v mém těle touha se tam zajít podívat. Jelikož rave.cz na akci několikrát byl, řekla jsem si, že zkusím svoje štěstí a pokusím se zažádat o akreditaci. Aniž bych pořádně věděla, kdo tam bude hrát, a do čeho se to vlastně pouštím, tajně jsem doufala, že akreditaci dostanu.

Jak se blížil termín akce, zvyšovala se má zvědavost. Akreditace, ale zatím žádná nepřicházela. Asi tak dva týdny před akcí v mé poště přistál email, že mám kontaktovat nějakého Simona. Obratem jsem mu psala email. A podařilo se. Simona jsem zastihla asi v dobré náladě, protože mě poslal akreditace dvě.

V den D se ráno probouzím, dolaďuji bílý outfit, kontroluju stav foťáků a konečně se dostávám k tomu pořádně se mrknout na line-up. A ouha. Zjištuji, že krom Deadmau5e tam nikoho neznám. Začínám tušit, že se vydávám do pěkného bíle dlážďovaného hudebního peklíčka.

To, že se v Sydney koná Sensation White nešlo přehlédnout. Po cestě na stadion narážíme na několik bílých skupinek. Stadion nacházíme v bílém obležení celý. V mini stánku pro akreditace si vyzvedáváme tu naši. A potkáváme se tam s Oliverem Heldensem, který zrovna odjíždí. Tenhle EDMkovej král hrává na festivalech jako je Tomorrowland a Ultra Miami. A asi to není žádnej troškař, protože se svým trackem Gecko má přes milión přehrání.

Perfektní organizace

Po příchodu na stadion mně padá brada. Stadion Spotless znám. Díky mé práci (pracuji to pro agenturu, která zajišťuje práci servírkám) jsem na stadionu několikrát pracovala. Organizátoři tu předvedli obrovský kus práce. Sensation party se tu připravovala celý týden. Co tu vzniklo? Největší otevřený klub na světě. Zem stadionu pokrytá bílou plastikovou dlažbou. Obří stage s pěti pyramidami. A světel víc, jak na brněnské Apokalypse.

Návštěvnost kolem 30 000 lidí. Všichni v bílém. Ale! Jediné co tuhle pěknou podívanou kazí je hudba! Pořadatelé do Sydney totiž zvolili to, co je v EDM vodách aktuální. I přesto, že Don Diablo má ve svém žánrovém popisu, že hraje electro house, progressive house a house music, tak z výše uvedeného tu nic takového nehrál :)

Deadmau5 a ti další

Po něm nastupuje legendární resident Mr. White, který prostě nesmí chybět na žádné Sensation White. Jako co si budeme, já bych ho tu klidně oželela. Hraje naštěstí jen půl hodinky a my se přesouváme do VIP zóny, odkud máme krásný výhled na stage. Během setu pana Bílého se totiž připravuje stage pro hvězdu (aspoň tedy pro mě) dnešní show Mr. Deadmau5.

Na jeho set se na pódiu objevuje speciální kostka, ze které pak následně hraje. VIP zóna byla vtipná sama o osobě. Nacházela se v ní celá Asie s Libanonem. Věkový průměr 18-25 let. Na valné většině návštěvníků bylo vidět, že jsem nepřišli kvůli hudbě, ale aby byli trendy. O hudbu tu skoro nikdo neměl zájem. Hlavně se tu fotilo.

Voda zdarma

Při setu "Mrtvé myši" bylo publikum tak nějak mrtvé taky. Překvapivě žádný ohlas u publika Mr Deadmau5 neměl. Pokud se zajímáte, co hrál, tak spoustu tracků z alba While(+1<2). U tracku My Pet Coelacanth jsem pak pochopila význam té kostky. Bežely pak na ní legrační animace, které nám zpřijemnňovaly celou show.

S jeho posledním trackem Raise your weapon nám dává najevo, že po něm přichází další edmková "slast" v podobě nizozemské dvojice Showtek. Mr. Deadmau5 odchází a my s ním také. Mno, sečteno podtrženo - některá pozitiva by se tu našla. Jako třeba voda zdarma. Čerpací stanice, kde jste si mohli dočepovat do pet flašky vodu, tu byli asi tři. A petflašky tu prodávali zásadně s víčkem.

Jen ta hudba ...

Bylo tu docela dost stánků s občerstvením a ceny byly odpovídající. Stage parádní. Světla super. Show užasná. Jen ta hudba :) Co říci závěrem? Na "bílé párty" jsem nikdy nebyla. Nějak mě to šílenství kolem ní minulo. A možná právě proto, že mám dosavadní Ačko z této akce, tak jsem to chtěla zkusit letos. Povedlo se a já si v mém festivalovém deníčku můžu tuto party odškrtnout a jde se dál.

REKLAMAREKLAMA