5 nejoblíbenějších tracků Iniga Kennedyho z Východního bloku

Inigo je jeden z mála, který se v absolutní špičce mezi techno producenty drží již dvě desetiletí. Nikdy nepodléhal trendům a přesto je jeho zvuk vždy velmi aktuální až futuristický.

5.12. 2017 10:07:55 | ankety & názory | Carl W

Poslední tři roky se jeho produkci velmi daří i "komerčně", protože se mu povedlo několik hitů, které jsme mohli najít na nejvyšších místech v žebříčcích prodejnosti.

Hudbu vydává od roku 1996, dosud vydal více než stovku desek. Jeho vlastní label Asymmetric již není aktivní, hlavně proto, že se primárně věnuje vydavatelství Token Records. Inigovo poslední LP Vaudeville bylo krtitiky vynášeno do nebes - a my myslíme, že zaslouženě. A málokterý clubber by neznal některý z jeho posledních tracků jako Tornado, Cathedral, Voyager nebo NGC6826 (Blinking Eye).

Má taky velmi vřelý vztah k producentům z bývalého Východního bloku. Vlastně jeho první gig v zahraničí byl ve Slovinsku, kam si jej pozval Umek. A jeho reputace začala velmi rychle růst. Sám se do bývalého SSSR a jeho "satelitů" rád vracel, lidi jeho vizi techna milovali a on zase miloval jejich nadšení.

Inigo Kennedy, kromě toho, že v pátek navštíví Brno a v sobotu se přesune do Prahy, má velmi rád starší slovenskou produkci, což potvrzuje v žebříčku níže. Do něj vybral 5 tracků z Východního bloku, na které nedá dopustit.

1. Rumenige - Fast Food

Mohutné perkuse a vlastně hymna techna v polovině devadesátých let. Je velmi chytlavá a brutálně účinná na velkém systému,“ popisuje velký Tokyho hit sám Inigo.

2. Fishguard ‎– Rubato (A1)

Toto je asi nejlepší příklad tohoto nekompromisního stylu, který skutečně charakterizoval zvuk českého a slovenského techna na jeho vrcholu. Kvalita samotné produkce je u tohoto tracku obzvláště dobrá a ta melodická linka vám v hlavě zůstane strašně dlouho,“ říká o jednom z nejúspěšnějších českých tracků tohoto období Kennedy.

3. Olga+Josef - Olga+Josef #4 (B1)

Inigo Kennedy: „Jedná se jednoduše o naprosto hrubý zvuk. Je tam slyšet vliv Jeffa Millse, ale ta zvuková stěna z velkého systému odrovná každého.

4. Umek - Gatex

Umek a já jsme začínali ve stejnou dobu a na stejném labelu (ZET, dceřiný label Downwards) a jeho rodné Slovinsko je místo, kde jsem poprvé hrál mimo Spojené království. Je těžké tuto skladbu nezahrnout. Byl to obrovský hit ve Slovinsku a všude okolo, a je to neobvyklé, že zde neexistuje žádný kick nebo perkuse, jen opravdu silné syntetické rozklady akordů, které pomalu odlouvají a tečou zase zpátky,“ říká Inigo.

5. Hu - Mary, Hu & Anna (A2)

Sic méně známá, ale pořád dunivá nakládačka od Hu - mimo jiné jednoho z velkých talentů slovenské scény,“ říká Kennedy.

PARTYINFO

Dirty Trip 21

08.12.2017 Perpetuum, Brno
DJs: Inigo Kennedy, Mike Corner, Segment, Carl W, Nee`o
Cena: 200
REKLAMAREKLAMA