Je čas oprášit walkmany, kazety se vrací na scénu!

Podle dat z amerického trhu prodeje páskových kazet meziročně vzrostly o téměř 90% a letos se čeká další nárust.

14.11. 2017 07:15:50 | technologie | Carl W

Na kazetách sem tam pořád ještě vychází nějaké releasy, má to svoje kouzlo, distribuce je vcelku jednoduchá a levná (přece jenom v dnešní době koupíte prázdnou kazetu na 90 minut záznamu do třiceti korun).

V USA (a nejen tu) dál vycházejí na kazetách nahrávky i populárních interpretů jako Eminem, Green Day nebo Justin Bieber. Zatímco v roce 2015 se prodalo na 74.000 kazet, rok poté to bylo již necelých 129.000 kusů a letos se očekávají ještě vyšší prodejní čísla.

Na situaci zareagovala firma National Audio ze Springfieldu v americké Montaně, která vyráběla kazety od roku 1969 do 2014. Nyní vydala oznámení, že výrobu znovu během příštího roku znovu rozběhne. Dokonce investovala nemalé peníze do nové technologie.

Díky ní bude na výrobu kazet použita stejná technologie jako na výrobu kreditních karet, díky čemuž by měla výrazně vzrůst kvalita zvuku. Více najdete na Wall Street Jurnal.

Za vyšší zájem o kazety může mimo jiné film Strážci Galaxie. V roce 2014 vyšel soundtrack i na kazetě a prodalo se ho 11.000 kusů. Ke druhému dílu, který do kin vstoupil letos, se očekává podobně velké číslo.

REKLAMAREKLAMA