Extázi užívají lidé s vyšším vzděláním

Podle nově zveřejněné studie z USA, která byla zaměřena na užívání extáze mezi mladými lidmi, vzrostlo užívání této drogy nejvice u lidí s vysokoškolskými tituly.

3.11. 2017 22:10:15 | |

Studie z časopisu Drogová a alkoholová závislost analyzovala data z Národního průzkumu o užívání drog. V rámci ní se vědci utvrdili v tom, že počet uživatelů extáze zůstal konzistentní a pohybuje se mezi 2,2% až 2,6%.

Co ovšem zaujalo je fakt, že počet uživatelů do 32 let s vyšším vzděláním se od roku 2007 do roku 2014 více než zdvojnásobil. Na druhou stranu se počet uživatelů extáze ve věku od 12 do 17 let se mezi roky 2007 a 2014 snížil o 42,9%.

Závěrem zpráva přichází s informací, že je nutné změnit prevenci proti užívání drog vzhledem k proběhlému průzkumu. „Zdá se, že se demografické údaje uživatelů o extázi mění a toto by mělo být zohledněno při přizpůsobování zpráv o prevenci a snižování škodlivých účinků těm, kteří extázi s největší pravděpodobností užívají. Většina uživatelů je vysokoškolsky vzdělaná a takoví jednotlivci nemusí reagovat na typickou protidrogovou preventivní kampaň,“ říkají experti.

REKLAMA
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně