Lea Dobricic: Srbsko je úžasná země

Charismatická a populární srbská DJane Lea Dobricic, bude tento rok hlavním hostem na tradičním narozeninovém mejdanu Phila Albeda, takže nesmí chybět ani krátká zpověď.

2.11. 2017 19:07:38 | rozhovory | Phil Albedo

- Phil Albedo: Ahoj Leo, jak se daří?

- Lea Dobricic: Ahoj, daří se skvěle. Léto bylo plné nezapomenutelných vystoupení, které stále pociťuji, ale přesto už se snažím dostávat do podzimního režimu, ve kterém se je také na co těšit.

Tvým domovem je Srbsko. Mohla bys prozradit něco zajímavého o této zemi?

Srbsko je úžasná země, plná skvělých klubů, parties a festivalů. Také jsou zde přátelští a milí lidé. A jídlo v této zemi je také úžasné. : - )

V posledních letech jsi jako DJka šla hodně nahoru. Co bys poradila mladým talentům?

Tvrdě makat a následovat své sny!

Jakou častou chybu podle tebe dělají současní DJs?

Nečtou z publika a hrávají věci, co se zrovna v daný moment nehodí. Jednou jeden kluk hrál přede mnou tvrdší techno kolem 131 BPM a to bylo na začátku párty. Nikdo netancoval a bylo potřeba ty lidi nějak dostat na plac. Dotyčný to neřešil a hrál si víceméně pro sebe. Podobných scénářů je hodně a myslím si, že zrovna tohle je velká chyba.

Našla by se nějaká vtipná story z tvého party života?

Po dvanácti letech mého hraní se vtipných povídek najde docela dost. Kolikrát si vzpomenu na story, kdy jsem dohrála set a přišel za mnou nějaký partyboy a ptal se, jestli jsem opravdu hrála… a jak je možné, že jsem svůj set odehrála bez počítače. Bylo to vtipné, ale i trochu smutné. A nebo ve Španělsku, na Monegros festivalu, jsem potřebovala, aby mi někdo během mého vystoupení nahrál video. Rozhlédla jsem se kolem sebe a oslovila prvního člověka, kterého jsem uviděla. Musím říct, že mi natočil velmi pěkné video. Pak jsem zjistila, že to byl člen světoznámé hip hopové skupiny Public Enemy.

Video: Lea Dobricic - Elrow Stage @ Monegros Desert Festival

Na YouTube a Facebooku je možné najít plno záznamů, na kterých hraješ techno. Nedávno jsi však zveřejnila video, kde hraješ před Solomunem a tam tvůj set směřoval k deep housu. Je možné tvůj styl nějak definovat?

Specializuji se spíš na techno, ale jak jsem již naznačila, kolikrát je potřeba vycítit danou situaci, ale tím nemyslím, aby DJs hráli úplně vše. Není špatné to spojit s něčím, co se mi líbí a určitými momenty. Například určitě bude v mých setech rozdíl, když hraji ve 23:00 nebo ve 2 ráno. Pochopitelně také stejné sety nezazní, když hraji na festivalu nebo v klubu. Myslím si, že vždy se dá zjistit to, co publikum v určitou chvíli zrovna chce, a následovně se vytvoří patřičná atmosféra.

Prozraď nám svoje Top:

Top drink: Vodka s perlivou vodou a limetkou
Top DJ: Laurent Garnier
Top track: Těch je hrozně moc
Top akce: Kazantip
Top film: La cara oculta a Divoké historky

Brzy se ukážeš v České republice. Jak vnímáš tuhle zemi?

Navštívila jsem již Prahu, protože tam žijí moji blízcí, takže k České republice mám neobyčejný vztah a moc se těším na svoji první návštěvu Brna.

První pátek v listopadu 2017 bude dnem, kdy vystoupíš v brněnském klubu Exit. Proč by podle tebe měli místní party people dorazit na tento mejdan?

Cítím, že to bude super mejdan, takže by si to nikdo neměl nechat ujít!

PARTYINFO

Rush Hour

03.11.2017 Exit, Brno
DJs: Lea Dobricic, Destroyer, Thin & Thick, Phil Albedo, Valentyn + Babax, PM-Jack, Jaryno Haidy
Cena: 150 / 180
REKLAMAREKLAMA