Saddan: Pravda se nakonec ukáže

Klub Vibe na začátku podzimní sezóny mění program, důvodem je změna vedení, které nyní představuje DJ Saddan. Co se v klubu chystá nového a na co se můžeme těšit nám odhalil v krátkém rozhovoru.

24.10. 2017 03:23:11 | rozhovory | Carl W

- Carl W: Ahoj Dane, jaké konkrétní změny nyní ve Vibu proběhly?

- Saddan: Potom, co jsem byl z počátku roku donucen opustit klub Vibe a snažil jsem se s nastalou situací vyrovnat a přijmout ji, došlo po létě k náhlému zvratu, kdy mi majitel budovy sám od sebe zavolal a řekl, že došlo k porušení podmínek nájemní smlouvy stávajícím nájemcem a to opakovaně, a že se chce opět vrátit ke spolupráci se mnou. Nijak jsem onen kontakt neinicializoval a samotného mě to překvapilo. Nicméně nebyl důvod se nevrátit, protože můj předchozí odchod dobrovolný nebyl. Chtěl jsem aby vše proběhlo bez konfliktu a pokud možno v poklidné atmosféře. Jakýkoliv vstřícný krok z naší strany se však setkal s nepochopením a vytvořil se umělý konflikt, který mě mrzel. Byl jsem nařknut z tolika lží a polopravd, že by to vystačilo na několik rozhovorů a právě proto, se nebudu pokoušet je všechny vyvracet, pořád si myslím, že pravda se nakonec ukáže.

Kdo má aktuálně na starost vedení klubu?

Momentálně mám na starost chod klubu já s mým týmem lidí.

Ty do Vibu "naskakuješ" dá se říct podruhé. Co nyní uděláš jinak?

Po uvážlivé rozvaze jsem došel k závěru, že bych chtěl klub přiblížit zahraničním standardům, namísto opakování zažitých tuzemských konceptů. Rád bych se opřel o historické prostory bývalého pivovaru. Náš klub je rozdělený na spoustu jednotlivých segmentů, které bychom rádi odlišili, aby dohromady tvořili jednotný celek, ale zároveň, umožnit našim zákazníkům procházet z jednoho světa do druhého a zažívat odlišnou atmosféru v jednotlivých místnostech. Je připravený nový koncept barů s novým nápojovým lístkem a momentálně pečlivě vybíráme náš barmanský tým z lidí, kteří budou doplňovat dobrou atmosféru kolem klubu. Ve spolupráci s městem plánujeme od jara zároveň dělat v průběhu dne kulturní akce na zahrádce za klubem. A některé další novinky si necháme na odtajnění až na naší nové facebookové stránce, která vznikne v nejbližší době.

Byla chyba jít, jak se tak říká "do businessu s kamarády"?

Osobně bych to spíš nazval dobrou zkušeností než chybou. Do pracovního poměru s přáteli jsem již šel mnohokrát, ale tohle je první případ, kdy mě to stálo ono přátelství.

Po těchto "tahanicích" může být problém obnovit důvěru návštěvníků. Jak to budete chtít řešit?

Jak jsem již zmínil, nastalá situace mě velmi mrzí, ale budeme pokračovat dál. V tuhle chvíli se budeme snažit tvořit jádro dobré atmosféry kolem klubu a věříme, že poctivá práce ponese své ovoce. Jedny dveře se sice s hlasitým bouchnutím zavřeli, ale druhé se nám tímhle otevírají dokořán a my se pokusíme dovést Vibe do nové éry.

Jak to je s akcemi, které byly na tento rok naplánovány. Budou zrušeny všechny?

Z naší strany nedošlo ke zrušení byť jediné akce, veškeré neplánované změny v programu, nebyly udělány námi. Oslovili jsme všechny domluvené interprety s tím, že domluvené podmínky vystoupení platí, ale někde jsme se již setkali s dezinformacemi, které byly šířeny mimo okruh našich lidí. Do konce října jsme tedy doplnili nezrušené akce naším programem a od listopadu už pojedeme vlastní program, který už je téměř komplentní.

Jaké nové akce naopak chystáte?

Femme, což je pravidelná akce Evy Porating, na kterou bude zvát DJky z čech i ze zahraničí. Black Vibes, večer zaměřený na černošskou hudbu kde se protnou styly RnB, hip hop, afropop, dancehall a regeton. RapSlap, tuzemská i zahraniční jména z rap a grime scény. Berlin Tales, akce, kde budou znovu pozývání rezidentní DJs z předních berlínských klubů. Pravidelný večer budou mít taky Luke Nova a Arco, což jsou jedni z nejvíc aktivních producentů české scény, kteří si budou zvát hosty z Čech i ze zahraničí. Levity, akce DJe Bizzare z Nitry, který tuto akci pořádá ve svém klubu Bizzare nebo např. v Nu Spiritu. Chill Spot, obnovení akce kterou přináší Nick Riley a Julia Costa. A na závěr oživíme i večírek Origin, který budu mít na starosti já Other Vision a Andre.

Co bude největší tahák Vibu podzimní sezóny?

Tento pátek 27.10. se představí Dean Demanuele, jeden z hlavních headlinerů Špilberk Open Air, 24.11. Peter Makto, jeden z předních DJs maďarské scény a na Silvestra Andrea Ljekaj, jeden z největších talentů chorvatské elektronické scény.

Kteří DJs budou rezidenti klubu?

Zatím Alan Wood, Arco, Luke Nova, Nick Riley, Julia Costa, Eva Porating, Under Pressure, Other Vision, Lӧew, Bizzare, Jan Willert, Heavy Hev, De, Shaker.

Vyjádření nového týmu ohledně změn v klubu Vibe:

Hudební klub Vibe si poslední dobou prochází různými změnami a to nejen personálními.Došlo ke změně vedení klubu a i obměně týmu, který se snaží vibe jako takový tvořit. Není nutné házet špínu na druhé a ukazovat na sebe navzájem prstem, ale zatímco v poslední době, se námi tolik oblíbené místo blížilo k něčemu, co by se velmi eufemisticky dalo nazvat továrnou na peníze, což se s původní myšlenkou tohoto místa slučuje zhruba stejně, jako zimní bunda s pláží v létě, tak bychom se nyní rádi vrátili k původní myšlence a tou je, rozšiřovat hudební obzory. Rádi bychom představili domácí brněnské scéně mladé hudební talenty ze zahraničí, ale i z tuzemské scény, rádi bychom překonali bariéry obav z neznámého a představili lidem stejně tak zajetá hudební jména ze světa, která tu zatím moc neznají. Věříme, že když se věci dělají se správným záměrem, tak se kýžený efekt dostaví sám. S tím souvisí i modernizace klubu a jeho zařízení v rámci trendů ve světě.

Rádi bychom se vymanili se zajetých standardů klubové scény v Česku a posunuli úroveň interiéru. V současné době dochází k postupným změnám ať už co se týče barů a nápojových lístků, nebo výzdoby a osvětlení klubu, až po nový djský pult a stage na živá vystoupení.

Rádi bychom znovu scéně v našem městě ukázali, že kolem našeho klubu, je stále dobrý vibe.

REKLAMAREKLAMA