Andrew Darren: Klub Vibe pro mě skončil

V brněnském klubu Vibe nastaly personální změny, změnil se i již naplánovaný program a jen u toho nezůstane. Pojďme se trošku podívat pod pokličku toho, co se vlastně stalo, díky dnes již bývalému provoznímu Andrejovi.

23.10. 2017 03:51:11 | rozhovory | Carl W

- Carl W: Ahoj Andreji, ve Vibu proběhly změny, mohl bys je popsat z tvého pohledu?

- Andrew: Ahoj, ano, změny opravdu proběhly a to docela nečekaným a hlavně celkem extrémním způsobem. V neděli 1. října, pronajímatel vyměnil zámky na dveřích klubu, a to v rozporu s nájemní smlouvou bez jakéhokoliv oznámení či podání výpovědi, čímž mi znemožnil přístup do podniku. Později téhož dne, mě informoval, že se nájemní smlouva ruší. Vše bez žádného zřejmého důvodu. Jak jsem se dozvěděl, vše se udělalo kvůli finanční nabídce od bývalého kolegy. Jednoduše řečeno, pronajímatel prodal naši dohodu, která fungovala více než dva roky. Od prvního dne konfliktu, jsem se snažil vyřešit problémy pouze dohodou, což bylo bez právní pomoci nemožné a trvalo několik schůzek, než si uvědomili, co a jakym způsobem vlastně udělali. Rád bych již celou záležitost uzavřel co nejrychleji, abych se mohl věnovat novým projektům a už nebyl tímto zatížen, pro mě Vibe club skončil. Touto cestou bych chtěl sdělit, že s provozem klubu Vibe již nemám nic společného.

Co jsi vnímal jako největší problému klubu v poslední době?

Musim říct, že problémů spojených s provozem klubu bylo celkem dost, je to slušná škola. V podobnym provozu je toho hodně, co se může pokazit. Takže pokaždý tě čekalo nějaký překvápko. V poslední době, způsobovala největší potíže vysoká vlhkost po klubu, ale hlavně dole na place, což bylo předevšim znát na kondici techniky a taky zdi za barem, kde se začala tvořit plíseň. Jinak si myslim, že Vibe začal být v povědomí lidí více a vše vypadalo podle naplánovaných akcí na příjemnou sezonu.

Zůstávají ještě nyní mezi tebou a novým vedením klubu nějaké nedořešené věci?

Bohužel jsou, a proto ještě není vše uzavřeno. Zůstala tam většina zboží a hlavně playery dvoulitry, který mi taky nechtěj vrátit. Dál mi nějakym způsobem zablokovali facebook fan page, která teďka nefunguje. Kluci si teda po čase uvedomili, že to nebylo uplně legální a tak sme se alespoň dohodli na ukončení nájemní smlouvy s odstupným, za to, abych je nežaloval. Samozřejmě výše uvedené věci zmíněny v ukončené nájemní smlouvě nejsou, stejně tak žádná dohoda ohledně převzetí značky a konceptu. Prostě přišli a neprávem mě vyhodili z vlastního podniku, kde chtějí zachovat vše od značky, přes program, dokonce i personál chtěli původní, což nikdo z nich dále pracovat v klubu nechce. Tohle je trochu složitější téma, které se zde nedá obsáhnout a když už, tak by zde měly být výpovědi obou dvou stran pro objektivní posouzení.

Komu vlastně patří značka “Vibe klub”?

Vypadá to, že si bývalý parťák, nyní nový provozovatel tuhle značku nechal cca před měsícem registrovat, takže teď je po zaplacení nějakejch peněz duševní vlastnictví jeho.

Kam povedou tvé další kroky? Chystáš nyní nějaký promotérský projekt?

V plánu je toho dost, myslim že to již brzo naše krásný Brno pozná. Budu mít najednou více svobody tvořit jednorázový vychytanější akce, více času na vlastní DJ vystoupení a celkově nebudu už omezenej jednim místem, tak jsem sám zvědavej, co to vlastně všechno přinese, ale ve výsledku se na to těšim. Díky za prostor na rozhovor, příště určitě už v pozitivnějšim duchu. Good vibes only.

Vyjádření nového týmu ohledně změn v klubu Vibe:

Hudební klub Vibe si poslední dobou prochází různými změnami a to nejen personálními.Došlo ke změně vedení klubu a i obměně týmu, který se snaží vibe jako takový tvořit. Není nutné házet špínu na druhé a ukazovat na sebe navzájem prstem, ale zatímco v poslední době, se námi tolik oblíbené místo blížilo k něčemu, co by se velmi eufemisticky dalo nazvat továrnou na peníze, což se s původní myšlenkou tohoto místa slučuje zhruba stejně, jako zimní bunda s pláží v létě, tak bychom se nyní rádi vrátili k původní myšlence a tou je, rozšiřovat hudební obzory. Rádi bychom představili domácí brněnské scéně mladé hudební talenty ze zahraničí, ale i z tuzemské scény, rádi bychom překonali bariéry obav z neznámého a představili lidem stejně tak zajetá hudební jména ze světa, která tu zatím moc neznají. Věříme, že když se věci dělají se správným záměrem, tak se kýžený efekt dostaví sám. S tím souvisí i modernizace klubu a jeho zařízení v rámci trendů ve světě.

Rádi bychom se vymanili se zajetých standardů klubové scény v Česku a posunuli úroveň interiéru. V současné době dochází k postupným změnám ať už co se týče barů a nápojových lístků, nebo výzdoby a osvětlení klubu, až po nový djský pult a stage na živá vystoupení.

Rádi bychom znovu scéně v našem městě ukázali, že kolem našeho klubu, je stále dobrý vibe.

REKLAMAREKLAMA