Co jsme si užili na letošní Syndicate?

Dortmund má za sebou další ročník největšího německého festivalu, který je zaměřený na tvrdé hudební styly jako hardcore, hardstyle a hardtechno. V sobotu 7. října se uskutečnil již jedenáctý ročník halové události Syndicate.

17.10. 2017 01:57:26 | reporty | Langy

Tento festival se za ta léta  stal  velkým lákadlem i pro mnoho českých fanoušků, kteří jsou ochotni za hudbou cestovat. A ani my jsme opět nezaváhali a na párty pořádanou německou společností I-Motion jsme vyrazili i letos. 

Necelých deset hodin cesty a 840 ujetých kilometrů uteklo jako voda. S blížící se dvaadvacátou hodinou byl ten správný čas vyrazit do prostor komplexu Westfalenhallen, kde nad hlavními branami vítal davy natěšených partypeople výrazný nápis „Welcome to Westfalenhell“.

Masters of Hardcore stage byla tradičně v hlavní a největší aréně, další Rough Zone stage hostila hardtechno a třetí Kingdom patřila hardstylu. V line-upu figurovalo více jak čtyřiatřicet jmen, takže bylo opravdu z čeho vybírat. Prvními umělci, na které jsme se zvědavostí dorazili, byla německá hardtechno dvojka Waldhaus & Weichentechnikk a následně jsme zůstali i na Lukase & Fernandu Martins.

Hard techno v jejich podání nemělo chybu, takže jsme si užili první půlhodinku jejich energického b2b vystoupení a přesunuli jsme se na hlavní MoH mainstage. Blížil se nástup ukrajinské krásky Miss K8.

Aktuální hardcore DJka číslo jedna, která se loni umístila na 88. pozici v anketě DJ Mag Top 100 Djs, patří v současnosti k nejvíce obsazovaným hardcore umělcům. Je odpovědná za hymny k takovým festivalům jako jsou Dominator, Masters of Hardcore nebo aktuálně letošní Syndicate. A právě s anthemem „Resolute Power“ otevírala svůj letošní set v Dortmundu.

A byla to hodinová jízda, během které zazněly ještě např. Sei2ure - The Rhythm, Dyprax - Running Scared nebo Body-Shock - Blood for Blood. Tohle jsme si fakt užili a za nás se jednalo o druhé nejlepší vystoupení noci. To první mělo ale teprve přijít. Ale to až později.

Po jedné hardcore kočce nastoupila kočka druhá, a to Italka AniMe ve společném setu s krajanem Mad Dogem. Představitelé italského hardcoru a největší zástupci Dogfight Records, rozpoutali masivní smršť plnou mohutných zvuků a tvrdých basových linek. Právě trackem „Dogfight“ z Mad Dogovo produkce svou b2b hodinku odstartovali a jelo se dál - AniMe - Call My Name, DJ Mad Dog ft. MC Jeff - Agony nebo AniMe - A-Bomb.

Masters of Hardcore scénu jsme na krátkou chvíli opustili a omrkli dále i vystoupení BMG live a E-Force. Hardtechno pěkně šlapalo, raw hardstyle slušně jel, ale Syndicate je Syndicate. Takže po půl hodině přesun na závěr holandské hardcore královny Korsakoff a následovalo třicetiminutové vystoupení jednoho z nejočekávanějších live actů - Angerfist. A to jsme si nechtěli nechat ujít.

Danny Masseling opět dokázal, že je naprostým mistrem ve svém oboru a tahle půlhodinka plná Angerfist produkce a destruktivních beatů byla topkou sobotní noci. Oblečen v typicky černé mikině s kapucí a maskou Jasona na obličeji tradičně rozpoutal ve westfálské hale naprosté hudební peklo. Ale v tom dobrém slova smyslu samozřejmě.

Většina zde odehrané produkce byla ochutnávkou z připravovaného nového alba "Creed of Chaos“. A pokud vás zajímá, jak nové album vlastně zní, tak 2. prosince se v prostorách AFAS live v Amsterdamu uskuteční stejnojmenný event, kde mistr Angerfist představí své žhavé novinky společně s několika dalšími top DJs světové hardcore scény.

Dalším pořádným vystoupením byla show dua Destructive Tendencies. Jejich divoké a výbušné podání hardcore hudby je zárukou šířící se bezkonkurenční energie. Důkazem může být hned úvodní track „Release This Beast“, se kterým odstartovali svou destruktivní hodinku.

Letošní Syndicate jsme zakončili zpět na hardtechnu a během setu O.B.I.ho a s doznívajícími tóny Tiëstovo klasiky „Lethal Industry“ v hardtechno remixu, jsme pomalu opouštěli jeden z našich nejoblíbenějších párty prostor. Dortmund a I-Motion jsou vždy zárukou kvalitní německé organizace a nejinak tomu bylo i letos. A za tímhle nás baví cestovat. Tak zase příště!

Video: Miss K8 ft. Nolz - Resolute Power (Official Syndicate 2017 Anthem)

PARTYINFO

Syndicate 2017

07.10.2017 Westfalenhallen, Dortmund
Live: Angerfist
DJs: Miss K8, Destructive Tendencies, Anime, Mad Dog, Korsakoff, Digital Punk, Lukas & Fernanda Martins, O.B.I.,Thorax, Sutura, Re-Style and many more
Cena: 51 €
REKLAMAREKLAMA