O využívání extáze k léčbě se bude diskutovat v Praze

O výzkum terapeutického potenciálu psychedelických látek (jako například MDMA) se bude od 28. září do 1. října diskutovat v Praze. Začíná totiž Mezinárodní transpersonální konference ITC Prague 2017.

26.9. 2017 15:19:04 | informace | Carl W

Na Mezinárodní transpersonální konferenci v Praze se tento týden sejdou psychoterapeuti, výzkumníci a myslitelé z různých oblastí, které spojuje téma transpersonální psychologie. Diskutovat se zde bude mimo jiné využití MDMA pro léčbu postraumatické stresové poruchy (PTSD).

Budou se zde prezentovat různé alternativní přístupy k léčbě duševních onemocnění, osobnímu rozvoji či výzkumu vědomí. Po loňské konferenci Beyond Psychedelics jde už o druhé podobné setkání v České republice.

Na konferenci se k tématu vědomí vyjádří mnoho terapeutů, vědců a filozofů, mezi něž patří například maďarský filosof a aktivista Ervin Laszlo, který byl dvakrát nominovaný na Nobelovu cenu míru, nukleární fyzik a představitel tzv. kvantového mysticismu Amit Goswami.

Dále tu nebude chybět český profesor nukleární fyziky Jan Rak působící v CERN nebo profesor psychologie z univerzity v Lundu Etzel Cardeńa, který se zabývá hypnózou a anomální psychologií. 

Pokud se bduete chtít zúčastnit, musíte sáhnou celkem hluboko do kapsy: cena pro studenty a vědecké pracovníky je 6.780 korun, pro ostaní pak 9.860 korun.

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně