Undercatt: Hrajeme sety založené na příběhu

Italské duo Undercatt nedávno popřálo před narvanou Roxy Loutkovi k jeho padesátinám a naznačilo, co můžeme čekat při jejich středeční premiéře v Exitu v Brně. Precizní vystavění atmosféry na pomezí techna a house, příběh plný emocí s originálním rukopisem plným jejich vlastní tvorby.

26.9. 2017 09:12:38 | rozhovory | Fly

- Fly: Ahoj, jak se máte? Řekněte mi, kdo vlastně vymyslel jméno Undercatt a co vlastně znamená?

- Undercatt: Máme se skvěle, díky! Když jsme začínali náš projekt, tak jsme hodili na stůl snad 100 možností, ze kterých jsme si chtěli vybrat jméno. Chtěli jsme něco, co bude bude mít v sobě nějaký „underground“, ale zároveň bude nějakým způsobem výjimečné a speciální. No a tak se přihodili „Undercatt“. Nemá to žádný konkrétní význam, ale jsme rádi za to, že teď to prostě znamená nás!

Řekněte nám něco o scéně v Pise a obecně v Itálii, jste součástí nějaké hudební komunity? Který klub byste doporučili navštívit?

Podíleli jsme se na budování komunity v našem městě pár let zpět. Předtím než jsme začali projekt Undercatt, tak jsme vedli klub Vibe jako produkční a umělečtí ředitelé, takže to známe i z té promotérské stránky. Co se týče současnosti, tak kdybys se náhodou rozhodl jet na dovolenou do Toskánska, tak v klubové podzim/zima sezóně by jsme určitě doporučili zajít do „Tenax“ ve Florencii a v létě do „Tini Soundgarden“. Oboje jsou to výjimečná místa s velkými jmény na programu po celou sezónu!

Váš remix tracku „Sweet Disposition“ je vážně luxusní, neplánovali jste spolupracovat s vokalistkou i ve vašich originálních trackách?

Určitě v budoucnosti budeme. Začínáme si dávat dohromady nějaká nápady, které počítají s vokalistkou a v roce 2018 se tak můžete na něco nového v tomto stylu těšit!

Poslechni si: The Temper Trap - Sweet Disposition (Undercatt Remix)

Můžeme vás vůbec někdy slyšet hrát každého samotného?

Když jeden z nás onemocní, tak možná. Ale máme rádi a hlavně chceme hrát vždy spolu, je to lepší jak pro nás, tak hlavně pro lidi. Známe se za ty roky velmi dobře, jsme blízcí přátelé. Takže když sdílíme tolik v našem životě a práci, tak není žádný důvod to nedělat i za DJ pultem.

Cítíte se víc jako techno nebo house duo?

Cítíme se přesně uprostřed. Nemáme rádi nálepky, prostě hrajeme hudbu, co máme rádi a to může být jak house, tak techno, electronica nebo něco výjimečného z minulosti. Hrajeme sety založené na příběhu, ne hudebním žánru.

Co vlastně víte o České republice?

Zatím nic moc! Před pár měsíci jsme hráli v Roxy a bylo to naprosto úžasné. Milujeme to tam, skvělí lidé, skvělý „vibe“. Takže už každopádně víme, že u vás v ČR rozhodně víte jak si užít party!

Kolik dní z týdne jste spolu ve studiu?

Skoro každý den. Někdy si dáme trochu odpočinku po nějakých náročnějších hraní, ale jinak jsme v podstatě pořád ve studiu. Nenazvali bysme to prací, je to nutkání dělat hudbu.

Jaké jsou vaše sny a plány do budoucna jako Undercatt?

Dělat tuhle práci co nejdéle to půjde a užívat si to. Dělání hudby a pak vidět ten výsledek při hraní na party po celém světě je to to nejlepší, co nás mohlo potkat.

PARTYINFO

Undercatt

27.09.2017 Exit, Brno
DJs: Undercatt, Denes Toth, Fly, Bastien, Kema
REKLAMAREKLAMA