Deset iOS Synth aplikací pro hudební produkci

Pokud máte iPhone nebo iPad, tak jistě víte, že App Store rostou zajímavé aplikace pro hudební produkci jako houby po dešti. Mrkněte s námi na 10 důležitých, o kterých byste měli vědět!

10.9. 2017 11:59:11 | technologie | Carl W

Produkty, které zahrnují zpracování efektů, virtuální nástroje, sekvencery, vzdělávací aplikace, nahrávání, mixování a mastering a mnoho dalšícho, co nelze skutečně mnohdy kategorizovat, nabízejí známí výrobci spolu se stovkami nezávislých vývojářů.

Jsou levné!

Když si koupíte aplikaci, získáte také funkce multi-dotykové obrazovky, akcelerometru a gyroskopu, spolu s typickými MIDI vstupními a výstupními ovládacími prvky. Je to jako nákup virtuálního nástroje a kontroleru v jednom.

Dodatečná kontrola nabízená tablety a inteligentními telefony vytváří zcela nový způsob vytváření hudby, která by neměla být podceňována nebo zjednodušována. Je to silné a intuitivní, ale stejně jako každý jiný nástroj může trvat nějaký čas, než si vytvoříte opravdové zařízení, které ovládnete.

Pojďte se tedy společně s námi mrknout na deset opravdu dobrých aplikací, které momentáně App Store nabízí!

Top 10

1. Model 15 - Moog modulární syntezátor a syntetický vzdělávací nástroj. Tato aplikace nabízí neuvěřitelně bohaté zvuky, které překvapí i ty nejhlasitější iPad skeptiky. Zahrnuje klávesnici, posuvníky ve stylu Animoog a vestavěný arpeggiátor. Dále tu najdete tutoriály, které učí základní toky signálu pro modulární syntezátor. (Cena: 29.99 $ - odkaz na App Store)

2. Animoog by měl být jedním z vašich prvních nákupů. Je velmi zábavné na něm hrát. Má displej ve stylu osciloskopu, který působí dobře a je funkční s XY padem. K dispozici je značná knihovna předvoleb a možnost nahrávání ve čtyřech stopách. (Cena: 29.99 $ - odkaz na App Store)

3. iSEM - Arturia vintage synťák obsahuje skvělé zvukové nástroje, které stojí za ty peníze, pokud nemůžete mít skutečný hardware. (Cena: 9.99 $ - odkaz na App Store)

4. iProphet (Cena: 9.99 $ - odkaz na App Store)

5. iMini (Cena: 9.99 $ - odkaz na App Store)

6. Lorentz - Přímočarý polyfonní syntezátor bez načechraných nesmyslů a taky bez elegantního rozhraní. Ale je intuitivní a zní skvěle. Všechny ovládací prvky jsou přístupné na hlavní obrazovce s výjimkou arpeggiátoru. (Cena: zdarma - odkaz na App Store)

7. Laplace Resonator - Komponenta na modelování synťáků. Co se týče ceny, funkčnosti, jednoduchosti designu a zvuku, nemůžete s touto aplikací nic pokazit. (Cena: 7.99 $ - odkaz na App Store)

8. Nave - Wavetable syntezátor společnosti Waldorf, který se spouští s dotykovým displejem 3D wavetable. Zabere vám několik minut, než vůbec vytvoříte první zvuk. Ale když to uděláte, najdete další funkce skryté pod čtyřmi dalšími kartami: Filtr & Env, Mod & Klávesy, FX & Arp a Tape & Sys. (Cena: 19.99 $ - odkaz na App Store)

9. TF7 Synth - Jedná se o FM synťák, který obsahuje rozsáhlou sekci mapování MIDI CC, snadno konfigurovanou pro XY pad a intuitivní rozhraní, které vám umožňuje vytvářet bohaté textury. Aplikace je bezplatná, ale pravděpodobně budete chtít využít přímo nákupy v ní, abyste se posunuli dále. Plné využití vás vyjy asi na 16 dolarů. (Cena: zdarma - odkaz na App Store)

10. Alchemy Synth - iPad verze výborného pluginu virtuálního nástroje stejného jména. Je to skryté překvapení, které je přístupné prostřednictvím aplikace GarageBand, když spustíte klávesovou nástrojovou stopu. Pokud jste použili Alchemy v Logic Pro, oceníte známý pad s přidanými animacemi. Ovladatelnost je trochu horší, ale i tak  je to skvělé zvukové zařízení (zdarma s GarageBand)

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně