Top 5 českých producentů, pro které je rok 2017 zlomový

Přestože někdo skládá elektronickou hudbu už desítky let a jiný třeba jen zlomek této doby, rok 2017 může být zlomový pro kohokoliv. A protože se české elektronické hudební scéně daří jako snad nikdy předtím, musíme na 5 zásadních jmen upozornit.

27.8. 2017 11:27:29 | ankety & názory | Carl W

Vybrali jsme pět českých jmen, který by měl znát každý hudební fanoušek. My si myslíme, že rok 2017 pro tyto hudebníky a projekty bude zlomový. Už nyní si podmaňují Česko a vyjíždějí svou tvorbu prezentovat i za hranice a pokud jste někoho dosud neznali, je nejvyšší čas to napravit!

WLW8

Pražská dvojice WLW8 prolétla téměř všemi médii už v roce 2015. Jejich skladbu Called Off si totiž vybral Mark Wahlberg pro svůj seriál Ballers, který běžel na HBO. Od té doby se jim nabídky na vystoupení a remixy jen hrnou - níže si určitě poslechněte jejich remix pro prestižní americkou elektronickou formaci Body Language, který dokočili loni. 

Odkazy:

Poslechni si: Body Language - Just Let It (WLW8 Remix)

 

HRTL

Leoš Hort je taky celkem provařené jméno, v roce 2015 vyhrál sošku Anděl 2015 za nejlepší elektronické album, loni si zahrál na ADE v Holandsku a do zahraničí jezdí vystupovat stále častěji. Podpory se mu dostalo třeba i od hvězdného KiNKa. Český analogový mág má našlápnuto na hvězdou kariéru, výborně zvládá živý vystoupení, které umí pojmout velmi energicky, což publikum násldně stejně nadšeně ocení.

Odkazy:

Poslechni si: HRTL - Limo

 

MNTP

Pavel Zinga si už udělal jméno jako Monotype, jeho aktuální sound ale najdeme pod projekty MNTP nebo Unfriendly Friend. Na českých pódiích vystupuje už dvacet let, poslední dobou však svou elektronickou produkci vypiplal k dokonalosti a horko těžko byste u nás někoho, kdo umí tak procítěně podat minimal a techno.

Odkazy:

Poslechni si: MNTP - Enough! It Is My Life 

 

Himalayan Dalai Lama

Brněnské duo Himalayan Dalai Lama zažívá za poslední dva roky raketový vzestup. Operují na poli chillwave elektroniky, ale nebojí se zabrouzdat i jinam. Pokud máte rádi jemnější elektroniku, určitě jste se s nimi již setkali, ať už v rámci živého koncertu nebo DJ setu. Nové album jim vyjde nazačátku roku 2018, ale už nyní se jim dostává velkého obdivu i v zahraničí.

Odkazy:

Poslechni si: Himalayan Dalai Lama – Nightfall

 

Roman Rai

Roman je na české housové scéně matadorem, má za sebou i velmi slušnou kariéru, proč by pro něj rok 2017 měl být tedy zlomový? Zasedl totiž do studia a maká na své nové muzice, která je stále lepší a propracovanější. Pokud někdo z českých producentů chytl druhou mízu, tak je to právě on. Důkazem může být jeho track Psyma, který vyšel na Connaisseur Recordings a brzo se k němu připojí další skvosty.

Odkazy:

Poslechni si: Roman Rai - Psyma

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně