10 bagů na vinylové desky

Cestujete s vinyly? Pojďme se podívat, v čem desky vlastně převážet, aby byly v bezpečí a zároveň, abyste vypadali stylově. Ať už se bude jednat o DJ gig, nebo jen krátkou cestu s taškou přes rameno ...

22.8. 2017 09:14:18 | informace | Carl W

Ať už se jedná o průmyslový standard, tašku přes rameno nebo snad bag na jízdní kolo, pro cestováni s vinyly vždy najdete zajímavé řešení. Na současném trhu je na výběr velmi mnoho zajímavých tašek, vozíků či kufrů za celkem přijatelné ceny. Pojďme se tak podívat na pár z nich a třeba se inspirujte ke koupi.

Magma LP Bag 100 Trolley

Od roku 1999, kdy Magma začala vyrábět bagy na vinyly, se stala pro spoustu DJs a milovníků placek jednou z nejzásadnějších značek v tomto odvětví. Trolley Bag je jedním z jejich průmyslovách standardů a pro většinu DJs logicky první volbou. Seženete jej ve více verzích podle velikosti. Tento z obrázku výše je pro 100 desek a vyjde na cca 4.000,- korun.

Zomo OB-80 black XT

Značka Zomo se v Česku řadí k nejprodávanejším v kategorii kufrů na vinyly. Je to hlavně díky příznivé ceně, kufřík OB-80 black XT (jak název napovídá, dostanete do něj cca 80 desek) seženete už pod dva tisíce korun. Podobné kufry dělá i Reloop a cenově se pohybuje taky na stejné úrovni. Nečekejte žádnou extra kvalitu a masivní provedení, do klubů to však stačí.

The Record Tote

Krásná designovka od Kate Koeppel úplně do klubů nebude, je určena pro 10 až 15 LP a inspirovaná moderním japonským uměním (a taky je vyrobena z japonské jeansoviny). Za nás se jedná o výbornou alternativu starších zaprášených bagů s bavlněným popruhem vyrobeným ve Francii, samotný bag je pak ručně vyrobený v Oaklandu v Kalifornii. Cenovka je stanovena na cca 2.500,- korun.

Beat Bop Record Box

Tento bag se dostal do podvědomí díky licensovanému artworku Jeana-Michela Basquiata a nyní je celkem problém jej na trhu vůbec sehnat. Vleze se do něj asi 50 desek a když budete mít štěstí, tak na eBay se sem tam pohybuje za cca 4.000,- korun. Musíte mít ale štěstí.

Crosley CR401-TA

Vintage kufry se poslední dobou dostávají znovu do módy a týká se to i DJs. Crosley je jedním z mnoha, pokud vám tento styl není cizí, mrkněte i na GPO případně TukTuk. Nachystán je na třicet desek a cenově se pohybujeme něco málo nad dvěma tisícovkami.

TTL Roll-Top Backpack

Stylový brooklynský messenger bag seženete i na desky! Na cestování po měste s deskami na zádech asi neseženete nic originálnějšího, velkorysé rozměry nabídnou místo pro 40 desek a ještě zbyte kousek na nějaké příslešenství. Vyrábí jej butik Mer Bags a cena je 3.300,- korun.

Bicycle Record Bag

Převážet desky na kole asi není úplně ideální, přece jenom s tačkou přes rameno nebo s bagem na zádech se moc dobře nepošlape. I tady je však řešení a vcelku elegantní. Bag na obrázku byl navžen v Kodani a je z bavlněné voskované nepromokavé vojenské textilie a měkké kůže. Cena? 4.000,- korun.

Cosmo Baker North To South DJ Messenger Bag

Fukční messenger, aniž byste museli uhnout od stylovosti? DJský newyorský veterán Cosmo Baker to vyřešil vlastním bagem ve spolupráci s firmou Tucker & Bloom. Pro městský life-style jasná volba a ocení jej i digitální DJs, krásně se sem totiž vleze i laptop. cenově se pohybujeme lehce nad čtyřmi tisíci korun.

Airbag A2 Chateau

Německá designovka Airbag se pomalu ale velmi jistě stává klasikou. Rozhodně mrkněte i na jejich Gunnar nebo Boston bagy. Německá preciznost se tu skloubí se skandinávským smyslem pro jednoduchost. Pokud máte rádi elegantní a minimalistický design, pak je volba jasná. Cena tomu odpovídá - cca 7.000,- korun.

Original Peter: The Record Rucksack

Britský výrobce, který se více než 100 let specializuje na klasické lovecké, střelecké a rybářské vaky spolu s Jonnym Trunkem z Trunk Records navrhli bag na vinyly Original Peter. Ten bude s vámi i vašemi deskami krásně stárnout, aniž by ztratil na hodnotě. Pořizovací cena je sedm tisíc korun.

REKLAMAREKLAMA