5 desek, které formovaly Jamese Zabielu

Technické schopnosti jsou důležitou součástí DJingu a málokdo má v tomto takové znalosti a zkušenosti jako právě James Zabiela. Zjistili jsme, které tracky formovaly jeho hvězdnou kariéru!

14.8. 2017 02:28:06 | ankety & názory | Carl W

Britský umělec se posledních patnáct let specializuje na zdokonalování mixingu pomocí nejnovějších technologií a díky tomu dokáže ve svých setech zkloubit mnoho hudebních stylů. Jeho mixy jsou nevysvětlitelně přesné a technicky dokonalé.

Už je to dlouho, co svět obletěl příběh, kdy kolem roku 2000 předal svou první mixtape Lee Burridgovi a jakmile ji dostal do rukou také Sasha, jeho kalendář se začal plnit rychlostí blesku. Kluk, která vzešel z bristké undergroundové scény z devadesátých let, kdy se tu formoval dubstep, bass a prim hrál house a techno, má již za sebou hodně bohatou kariéru.

Pojďme se podívat, které tracky sám označuje za klasiky, které jej v jeho kariéře nejvíc ovlivnili.

D*Note - Lost And Found (Danny Tenaglia‘s Life At Twilo Dub)

Asi první deska, kterou jsem od Dannyho slyšel, ani nevím, jestli ji někdy vydal. Hrál ji John Digweed na jedné párty v Southamptonu, jehož jsem zde vlastně taky slyšel úplně poprvé. Právě touto peckou začínal svůj set, byl to pro mě epický moment. Od této chvíle se má kariéra ubírala více k housu a toto byl ten důvod. Tento dub remix je velmi těško sehnatelný a rok mi trvalo, než jsem jej našel jako promo v jednom vinylshopu.“

Luke Slater - Love

Pokud mě Tenaglia obrátil k housu, tak toto je důvod, proč miluji techno.Dřív jsem si to neuvědomoval, ale tato deska má prostě něco navíc, co jiná nemá. Hrával jsem ji ve svých setech a je jedno, jakým směrem se ubíráte, tento track pasuje ke všemu. Ten trance vibe se správnými techno basy je nepřekonatelný.

Deep Dish - Stay Gold

Všichni znají vokálovou verzi od Tracy Thorn, která vyšla později, než tento originál. Poprvé když jsem potkal Aliho a Sharama (Deep Dish - pozn. red.) tak jsem je hned žádal o podpis na tuto desku. Obal jsem měl úplně otrhaný a asi si mysleli, že jej zanedbávám, ale bylo to proto, že jsem ji pořád hrával.

Second-Hand Satellites - Orbit 1.3

Tento seznam by nebyl kompletní, kdybych nezmínil právě tuto desku. Poprvé jsem ji slyšel hrát tušíí Craiga Richardse ve Fabricu, takže to mám spojené s úžasnými vzpomínkami, kdy jsem sem pravidelně chodil. Jedná se pořád o velmi nadčasovou záležitost.V té době, kdy bylo všude plno berakbeatu, skutečně vynikl tlumený zlomený beat. Pro mě je tato deska drahokamem z alternativní reality.

Headhunter - Prototype (Modeselektor's Broken Handbrake Remix)

Mám pocit, že tuto desku musím taky zmínit. Přestože jsem dubstepu nikdy úplně nepropadl, tento remix mě úplně natáhl dosvého zvuku a mnozí jistě vědí, že toto ve svých setech málokdy vynechávám. Vždy ji velmi zpomalím a míchám mezi techno tracky. A i přes to zpomalení v tomto tracku zůstává strašně moc energie.

PARTYINFO

BE25: James Zabiela

20.10.2017 Roxy, Praha
DJs: James Zabiela, Dan Cooley, Michael C, Arturo Legorreta
2. stage: Zissou! + Ondrej K
Cena: 320
REKLAMAREKLAMA