Report z Code Rooftop s Martinem Rothem od Therry

Už od května, kdy na mne vyskočila událost, která se chystala pod taktovkou projektu Code, jsem věděla, že u toho eventu nesmím chybět, že tam zkrátka musím být. I kdybych z Brna do Prahy pěšky měla jít!

26.7. 2017 17:06:42 | reporty | Therry

Znáte ten pocit, kdy si říkáte, že tohle je přesně to, na co už léta čekáte, a splní se vám jeden z vašich snů? Za můj poměrně krátký "party-life" už jsem ten pocit párkrát měla, ale teď byl silnější než kdy dřív.

Německého DJe Martina Rotha miluji už pěkných pár let, jeho specifický sound a pro něj tolik typická (a mnou tolik milovaná) deepová basová linka v každém jeho tracku mě vždy spolehlivě dostanou. Ať už je to jeho vlastní produkce, nebo remixy, ten podmanivý a nezaměnitelný deep, který do nich dává, je jednoduše výborný.

Rozhodnu se tedy vyrazit. Cestou se máme potkat s přáteli z Bratislavy, na které se moc těším, bohužel ale kvůli komplikacím nakonec cestu absolvuji sama. Kvůli typickým problémům na dálnici do Prahy přijíždím později, než jsem plánovala, naštěstí ale ještě stále včas na to, si akci pořádně užít. Přesně dvě vteřiny poté, co vyrážím na ulici - sice začíná pršet, ale ani tím si akci nenechám pokazit.

Hned po vstupu na terasu se zaměřím na zvuk, jsem na něj dost zatížená, je krásně čistý, prokreslený a dynamický. Za mixem se právě rozehřívá skvělý Luke Nova, který se do toho obul, jak se patří, a svým setem doplňuje perfektně se rozjíždějící zábavu rychle se plnící terasy. Že Luke umí, vím už dávno, ale i tak musím přiznat, že mě překvapil v tom pozitivním slova smyslu. A vůbec nám nevadí, že při tom poprchává, na terase jsou roztaženy velké deštníky, pod které se pohodlně schováme.

Čas zběsile utíká a Lukeho střídá člen Code crew, Adam Cloud. Já osobně jsem na něj moc zvědavá, protože jsem o něm hodně slyšela… Nezklamal mě, právem je řazen mezi top české DJs. Od začátku má jeho set drive a teď už plná terasa, včetně mě, tančí tak, jak Adam píská. Myslím, že samotný headliner Martin Roth je příjemně překvapen, když přebírá po Adamovi otěže a vstupuje do tak skvěle vytvořené atmosféry. Je na něm vidět, že si hraní užívá a baví ho, stejně tak, jako baví nás.

Jeho set mě pohltil, od začátku až do konce si ho neskutečně užívám. Je sice pravdou, že já Martina znám spíš coby deep-tranceového DJe, ale ačkoliv hraje dnes spíš deep-house, to "něco", co mě vždy v jeho produkci fascinovalo, tam zůstalo. Ten jeho specifický sound se prostě nezapře. A když zařazuje i můj oblíbený Beautiful Life, je vymalováno a já si, navzdory kose jako blázen, vrním blahem.

Martinovy dvě hoďky utíkají jako voda a už ho střídá jeden ze zakladatelů projektu Code, Ravic. Jak je jeho zvykem, zhostil se toho se vší bravurou a dotahuje už tak vynikající party k dokonalosti. Svým našláplým setem nikoho nešetří. Po hodince jeho hraní se akce přesouvá do vnitřních prostor restaurace a plynule na ní navazuje afterparty, na které se za mixem střídají JB & Flesh a Ravic. Kluci mírně přitvrzují, zvyšují BPM a dochází i na techno.

Bohužel, jak už to tak bývá, všechno jednou končí, tak také končí i tahle noc. Utekla strašně rychle, ale odcházím s pocitem skvěle stráveného dne a večera, nabitá energií a spokojená jako želva. Po pořadatelské stránce byla akce skvěle zvládnutá, vše do detailů propracované, vše proběhlo hladce a bez sebemenšího zádrhelu, kluci si dali opravdu záležet. Event byl něčím výjimečný. Nevím, jestli to bylo prostředím, hudbou nebo lidmi kolem mne, nejspíš kombinací toho všeho. Večírek byl prostě kouzelný a já ještě jednou děkuji Code crew, že jsem toho mohla být součástí, bylo mi ctí.

Už teď se těším na příště - a vím, že u toho zase chci být.

PARTYINFO

Code Rooftop

15.07.2017 Aureole, Praha
DJs: Martin Roth, Adam Cloud, Jan Brachtl, Luke Nova, Pete Walk, Ravic, Rob Smile & Peter Costa
Cena: 300 / 350 / 400
REKLAMAREKLAMA