Jaký byl letošní Melt! Festival 2017?

Melt! Festival oslavil letos už 20 let a každý správný fanoušek elektronické hudby u toho samozřejmě nesměl chybět. Line-up natřískaný od shora dolů top jmény, parádní atmosféra a nekončící párty.

24.7. 2017 07:57:50 | reporty | Anna Kudláčková

Bohužel i přes toto vše 20. výročí nepřineslo opravdu velkou pecku, jak by se dalo očekávat. I tak je ale stále Melt! Festival srdcovou záležitostí.

Město oceli, jak se také Ferropolis přezdívá, má naprosto jedinečnou atmosféru. Jednou za rok spící těžební stroje ožijí nájezdem nadšenců. Melt! Festival nabízí šest stagí v hlavním areálu a jednu nikdy nespící před vchodem. Neutuchající beat naplňuje každý kout areálu a hlavně srdce, která bijí pro elektroniku.

Letos jsem se vydala na Melt! Festival už potřetí, protože mě předešlé roky přesvědčily o tom, že vracet se má smysl. Už podle prvního pohledu na line-up bylo jasné, že spát se ani tento rok moc nebude. Vedle jmen, která jsou “must see” byla další, na která jsem byla hodně zvědavá. Někdy trochu zklamání, někdy zase naprostá satisfakce nebo překvapení. Kdo byl jaký?

Hlavní stage ovládl mezi všemi jmény legendární Richie Hawtin. Ještě teď se z jeho show probírám, proto kdo bude mít možnost vydat se za ním za hranice, bez přemýšlení to udělejte! Šetřit nikoho nebude! Celou dobu bude tančit každá část vašeho těla i vnitřností. (což by se dalo přičítat i ozvučení :)) Protože mi už 2x unikl Maceo Plex, počkala jsem si na něj do nedělního večera. Čekání se vyplatilo a krom sympatických tanečků předl Maceo i krásně tvrdý set.

Velkým zklamáním pro mě byl Jon Hopkins, který sice umí skvělá liveka, ale bohužel v DJ setu těžce zapadá. Atmosferický nástup po prvních pár tracích sklouzl do monotónnosti a tak jsme usoudili, že je čas na přesun. Trochu lacině působil Claptone, kterého mám sice velmi ráda, ale jediným zajímavým elementem byl dav plný, pro něj typických, zlatých benátských masek. Moji oblíbení Tale Of Us hráli trochu průměrně, ale i tak měl jejich set určitě high lighty.

Z více koncertních záležitostí pak musím vyzdvihnout Gus Gus, kteří otevírali novinkou Featherlight. Celé show nechyběla energie, správná image, osobitost a perfektní zvuk doplněný andělským hlasem Daníel Ágúst Haraldssonem.

Těšila jsem se i na ty, které jsem už měla možnost vidět. Nejoblíbenější kloboučník Kölsch nezklamal jak v b2b setu s Michaelem Mayerem tak i ve svém sólo setu. Vše do sebe krásně zapadalo a nohy všech na pláži byli k nezastavení. To samé platí i u Dixona, který dal svou house selekcí jasně najevo, proč je jedničkou na scéně. Skvělí byli také israelští Red Axes, Konstantin Sibold, Ben Frost live, Tijana T, Agents Of Time, Denis Horvat nebo Davis…

S výpisem jmen a jejich hodnocením bych tu asi byla do večera, ale i tak si zpětně člověk uvědomí, jak málo toho vlastně viděl/slyšel, a že na hlavní stagy se otočil za celou dobu třeba třikrát. Mnohem větší uspokojení a zábavu jsme si totiž každý užil na malých stagích. Hlavně je potřeba vyzdvihnout Sleepless floor - stage před hlavním vchodem, která jede od začátku do konce festivalu. Selekce DJs a atmosféra je skvělá a pokaždé, když jdete okolo, prostě se alespoň na pár minut zastavit musíte. Jako každý rok patří palec hore určitě všem lidem a organizaci. Vše šlapalo jak má a díky tomu i všichni překypovali pozitivní energií. Bohužel 20. výročí festivalu nepřineslo nic “spešl” jak by návštěvních čekal. Ve srovnání s předchozími ročníky bylo vše stejné. Na druhou stranu, proč sledovat čísla, když tenhle fesťák je prostě špica sám o sobě?

Melt! Festival je naprostou povinností pro všechny, kteří se přes rok každý víkend těší do klubů nebo na warehouse parties. V druhé polovině července pak otevře brány svět, ve kterém jsou jména světového DJingu na denním pořádku a klasický čecháček se jich asi v Praze nikdy nedočká. Je to svět, ve kterém se plní všechna elektro přání.

PARTYINFO

Melt! Festival 2017

14.07.2017 - 16.07.2017 Ferropolis, Gräfenhainichen
DJs: M.I.A. (live), Richie Hawtin, Glass Animals, Claptone, Kölsch, Kate Tempest, Kamasi Washington, Marcel Dettmann, Adam Beyer, Recondite (live), HVOB & Winston Marshall, Agents Of Time, Agoria, Andrea Oliva, Bassdee, Ben Frost (live), Bjarki (live), Catz 'N Dogz, Daniel Avery, Demian, Dengue Dengue Dengue, Dolan Bergin, Egyptian Lover, FJAAK, John Osborn + Pablo Mateo, Konstantin, Lakuti, Lil Silva, Lorenzo Senni (live), MaggieRogers, Marie Davidson (live), Michael Mayer, MK (Marc Kinchen), Mutiny On The Bounty, Rampue (live), Sylvan Esso, The Lemon Twigs, Von Wegen Lisbeth
Cena: 120 €
REKLAMAREKLAMA