Britští lékaři testují MDMA jako lék na alkoholismus

Chystané testy už prošly schválením Etické komise Imperial College v Londýně a nyní jsou na řadě testy MDMA na dobrovolnících, kteří jsou závislí na alkoholu.

9.7. 2017 15:01:16 | informace | Carl W

Na prvních testech se sejde 20 pacientů, kteří trpí alkohilismem a kteří dostanou 99,9% MDMA ve formě pilulek. Předtím však musí projít detoxikací a dvěma sezeními s terapeuty. Jakmile pak drogu přijmou, budou s terapeutem mluvit a meditovat.

Ben Sessa, klinický psycholog a psychoterapeut, který pracuje na tomto výzkumu, doufá, že léčba bude fungovat stejně, jako jiné studie, konkrétně ve Spojených státech, kde používaly MDMA k léčení těch, kteří trpí traumatem.

Na Breaking Convention v Londýně řekl: „Víme, že MDMA opravdu velmi dobře pomáhá lidem, kteří utrpěli trauma a napomáhá budovat empatii. Mnoho mých pacientů, kteří jsou alkoholici, trpělo v minulosti nějakým traumatem, a to hraje roli v jejich závislosti.

Sessa také zdůraznil, že testy (které započnou během následujících dvou měsíců) se nezaměřují na MDMA, ale na posílení vztahu mezi pacientem a doktorem a dobrání se jádra pacientových problémů. 

REKLAMAREKLAMA