Super Flu: Být malá indie značka je také velmi hezké

Parťáci Andhim, srandisté a hlavně prvotřídní producenti Feliks a Mathias za sebou nechávají po 13 let na scéně nesmazatelnou stopu. Právě Feliks ze Super Flu vystoupil v pátek v Roxy a zakončil tu tak klubovou sezónu.

25.6. 2017 11:35:01 | rozhovory | Carl W

- Carl W: Ahoj Feliksi, právě jsem si poprvé poslech vaše album Music 3. nejvíc mi utkvěl v paměti track Mine, ale musím uznat, že se vám celkově povedlo velmi silné album. Jak dlouho jste na něm pracovali?

- Feliks: Více méně už od vydání předchozí alba. Nejdůležitějším prvkem v tomto procesu je shromažďování nápadů, na což potřebujeme mnoho času. Otestovat si vytvořené věci na našich vystoupeních pak už šlo poměrně rychle, zabralo to necelé tři měsíce.

Na albu jste kolaborovali s Andhim, Hauschka nebo Ole Biegem. Jak si pomocníky k produkci vybíráte?

Obvykle se rozhodujeme spíše spontánně v závislosti na tom, co se nám nyní líbí. Nicméně Hauschka byl kandidátem, který byl na našem seznamu velmi dlouho. Milujeme jeho klavírní představení.

Taky se musím zeptat na cover k albu. Odkud je tento most, který je hlavním motivem? A proč jste si jej vybrali pro své album?

Na začátku roku si vždy dáváme chvíli odraz, abychom si od propařených víkendů pořádně odpočinuli. V loňském roce jsme chodili po Himalájích s malou kamerou a toto byl třetí most, který jsme překročili. A dostali jsme nápad, že by se dobře hodil naše třetí album.

Jste hodně známí pro vaše legrační rozhovory, úžasné press-fotografie a samozřejmě vynikající produkci. Zdá se mi, že to všechno zvládáte s lehkostí. V čem vaše tajemství?

Požíváme sprej Mr. Bass, který jsme sami navrhli. Jednou ráno, jednou večer a vždy před jídlem. Kromě toho jsme prostě tací, jací jsme.

V jednom rozhovoru jste zmínili, že rádi pro svou produkci používáte nějaké retro hardwarové kousky, mohli byste říct, jaké konkrétně zkoušíte právě teď?

Používáme opravdu spoustu starých nástrojů a samozřejmě také staré Roland syntezátory. Nicméně mody z Omnichordu nebo Yamahy VSS-30 jsou mnohem zajímavější. Nyní také velmi žijeme možnostmi, které nabízí modulární systémy.

Poslechni si: Lovecast 186 - Super Flu

Chtěl bych také v tomto rozhovoru zmínit vaši značku Monaberry. Začalo to v roce 2009 se Shine. Když vyšlo toto první EP, jaká byla vaše očekávání ohledně vydavatelství?

Naším plánem bylo stát se jedním z těch velkých hráčů vedle Universal a Sony Music, ale bohužel to nevyšlo. Být však malá indie značka je také velmi hezké.

Musik 3 je 37. release na Monaberry. Jaké jsou tedy vaše očekávání po osmi uplynutých letech?

Chceme jen pokračovat ve vydávání hudby, kterou hrajeme o víkendech a která se nám líbí. A také chceme být platformou pro nové umělce. Vážně však nyní nevíme, kam nás tato cesta zavede v budoucnu.

Mimochodem, jak vlastně vznikl název Monaberry?

Tento příběh je příliš dlouhý na to, abych ti ho stihl odvyprávět. Naznačím, že to má spojitost s modrými kabely, Jennou Haze, cestě po dálnici a klavírem.

Na vašem labelu vychází věci od Andhim, Monkey Safari, Hanne & Lore, Cascandy, Pirupa a mnohých dalších. Kdo bude dalším hostem na Monaberry?

Dalším releasem bude remix od Solomuna a následně pak EP od Bebetty, se kterou spolupracujeme už tři roky.

Je nějaký umělec, kterého byste chtěli vydat, a bylo by pro vás čest jeho produkci mít na svém vydavatelství?

Robag Whrume. Strašně rádi bychom s ním spolupracovali. On ovlivňoval naši hudbu už léta a byla by čest, kdyby udělal něco pro nás.

Váš No Champier Mix songu Schund je velkým hitem a hraje se na téměř každém významném elektronické festivalu. Je to ten track, který když pustíte, každý na parketu se může zbláznit, nebo máte nějakou jinou tajnou zbraň?

Ve skutečností tento track hrajeme poněkud zřídka. Nebylo dokonce ani úmyslem vytvořit jej jako nějakou hitovou pecku. Bylo nám však ctí, že jsme mohli zremixovat naše oblíbené hip-hopové kombo z devadesátých let.

Byla jízda na drakovi z Nekonečného příběhu tím nejšílenějším, co jste kdy udělali?

Jasně, dyť jsme byli nazí! Myslím, že by to byla velká věc pro každé dítě, které žilo v devadesátkách!

PARTYINFO

Super Flu

23.06.2017 Roxy, Praha
DJs: Super Flu, Jan Brachtl + Adam Cloud, Fatty M
2. stage: Arturo Legorreta + host
Cena: 250
REKLAMAREKLAMA