6 Kouzelných důvodů, proč je Movement Festival jedním z nejlepších festivalů na světě

Naše reportérka Kouzelná znovu navštívila legendární Movement Festival, který se koná v Detroitu. Proč i jí tak učaroval?

6.6. 2017 08:06:49 | reporty | Kouzelná

1) Návštěvníci

Movement je o lidech. O lidech, co festival pořádají. A lidech, co festival navštěvují. Nikde jinde nenajdete takovou škálu techno a house milovníků, co tady. Od mladých po staré, přes rodiny s dětmi, jednotlivce. Najdete tu všechny věkové a náboženské skupiny pěkně tančit pohromadě. Je to místo, kam rodiče berou děti na jejich první hudební festival. Je to místo, kam se lidé vrací již 17 let. Lidé sem jezdí z celého světa a navzájem si vyměňují své techno příběhy. Co si pročítám diskuze o festivalu na facebookových stránkách, lidé si nepamatují, že by se tu kdy něco špatného stalo. Žádný atentát, střílení či nahlášená bomba. Občas bylo pár lidí z areálu vyvedeno, páč to přehnali s pitím či slupli nějakou dobrotu, která jim neudělala dobře, ale to už prostě k festivalům patří.

2) Premiéry

Movement je ojedinělý, protože tu můžete poprvé slyšet nové projekty. A spoustu DJs hrajících live (živě). Mně se pro tento rok poštěstilo slyšet Testpilot. Nový Deadmau5 projekt. A jaké to bylo? Přes technické problémy a nepřízeň počasí, ten klučina předvedl techno. Něco mezi mým oblíbeným Dubfirem a Richie Hawtinem. Takže u mě dobrý. Další lahůdkou pro tento rok bylo vystoupení Detroitských techno otců. The Belleville Three. Nejnovější projekt Carl Craiga. Carl Craig Presents Versus Synthesizer Ensemble. A Hawtinův projekt Close: Spontaneity & Synchronicity, který předvedl poprvé na festivalu Coachella. Na Movementu je ojedinělé i to, že tu uslyšíte detroitské techno v takovém provedeni, které nikde jinde neuslyšíte. Jedna celá stage je dokonce věnována městu Detroit. Made in Detroit.

3) Ojedinělé místo

Movement se každoročně koná na náměstí Hart plaza, které najdete v centru Detroitu. To místo je opravdu unikátní. Vypadá to tu, jako kdyby při stavbě náměstí už někdo uvažoval, že se tu každý rok budou pořádat techno vánoce. Najdete tu obelisky, fontánu s vodou, trávu na sednutí, výhled na řeku, stromy a podzemí, kde se nachází Undeground stage. Plus výhledy na detroitské výškové budovy jsou jako bonus.

4) Jídlo

Když porovnám nabídku jídel na Movementu s nabídkou jídel na jiných festivalech Movement jednoznačně vede. Jednak cenově, jednak nabídkou. Ceny v rozmezí 4-10 dolarů (na naše 95-230). Voda 3 dolary. Pivko 9 dolarů. Redbull 3 dolary. A výběr? Od výborné domácí zmrzliny, přes čerstvě vymačkaný juice a nealkoholickou piňa coladu po vegetariánské burgery, sendviče a pizzu z pece. No a jelikož my Češi jsme národ pivařů, tak nabídka piv na Movementu nás také může příjemně potěšit. Součásti festivalu je totiž pivní zahrada. Na baru najdeme kolem 30 druhů piv. Dovolím si tvrdit, ze tohle na jiném hudebním festivalu nezažijete.

5) Afterpárty

Na Movementu je dobré, že když skončí hlavní party, tak Detroit vám nabídne spoustu after party. Je ale dobré, se na ně dopředu připravit. Koupit lístky předem a obrnět se nervy na čekání ve frontě. Ale věřte mi, čekání za to stojí. A občas vám ho zpříjemní nějaký ten DJ. Jako třeba Seth Troxler v Old Maimi. Každoročně tam totiž prodává vstupenky a uklidňuje nedočkavce ve frontě.

6) Techno suvenýry

Koupit se tu dá ledasco. Od triček po špuntu do uší. A třeba taková ponča, když prší.

PARTYINFO

Movement Detroit 2017

27.05.2017 - 29.05.2017 , Detroit
DJs: Audion (live), Kevin Saunderson as E-Dancer (live), Robert Hood (live), Mount Kimbie (live), Rodriguez Jr. (live), Juan Atkins, Derrick May and Kevin Saunderson as The Belleville Three Adam Beyer, Matthew Dear, Danny Brown, Dixon, Nicole Moudaber, Chris Liebing, Carl Craig, Joseph Capriati, Jamie Jones, Kerri Chandler, Cassy, Ben Klock, Dusky, Shiba San, Pan-Pot
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně