Langyho report z The Best Of Armin Only

Minulý víkend, tedy pátek 12. a sobota 13. května, byl jeden z nejvýznamnějších v životě nizozemského hudebního mága Armina van Buurena. Tomu se podařilo vyprodat jeden z největších fotbalových stadionů v Evropě - Amsterdam Arenu, a to hned dvakrát po sobě.

26.5. 2017 06:53:48 | reporty | Langy

Po oba dny se zde totiž konala Arminova největší sólová show na světě - The Best Of Armin Only. Ani my jsme si tuhle událost, kterou uspořádala Alda Events, nechtěli nechat ujít a vyrazili jsme na sobotní show. ArenA je jeden z mých nejoblíbenějších párty prostorů vůbec. Stadion je domovem amsterdamského Ajaxu a otevřen byl už v roce 1996. Sídlí na adrese Arena Boulevard a pravidelně se zde konají ty největší taneční události včetně Amsterdam Music Festivalu. Místo je to opravdu hodně rušné.

Hned vedle stojí i slavná Heineken Music Hall či nejnovější Ziggo Dome a přilehlé okolí nabízí hned několik barů. S autem jsme po příjezdu zaparkovali na jedno z parkovišť přímo u Arena parku s krásným výhledem na monstrózní stavbu. Areál byl veřejnosti přístupný už od 18té hodiny a start celé show byl naplánovaný na 21 hodinu. Během této doby se v okolí Arény shromažďovaly davy Arminových fanoušků a přilehlé bary praskaly ve švech. Snad ze všech podniků v okolí hrála jen Arminova produkce a věkový průměr návštěvníků zde byl opravdu rozmanitý. Po ochutnávce točeného Heinekenu jsme ale namířili, jako většina lidí, rovnou na stadion. Měli jsme alespoň dostatek času pořídit si arena kartu s dostatečným kreditem, občerstvit se a pak už nic nebránilo tomu, vybrat si to pravé místo s tím správným výhledem.

Stage byla opravdu obrovská s velkým množstvím LED obrazovek (celkem 1200 m2). Druhé menší, kulaté pódium, se nacházelo cca uprostřed taneční plochy a bylo propojeno s hlavní stageí. Na přípravě eventu pracovalo více jak 200 členů crew. Pohled na plnící se stadion a přilehlé tribuny byl za tónů Arminovo hudby úchvatný. S blížící se jednadvacátou hodinou se během posledního intro tracku, kterým byla geniální techno produkce samotného Armina „Ygrene Taht Rof Evil I“ , spustilo odpočítávání. S přesností na sekundu mohlo vše začít. Vše odstartovalo úvodní „předehrou“, která se skládala z předešlých anthemů, tedy „Imagine, Mirage, Sail, Embrace a Intense“.

Hned zkraje se tak na scéně objevili např. Benno de Goei nebo zpěvačka Susanna. Současně Armin přivítal Amsterdam a další návštěvníky z celkem 97 zemí světa a čtyřhodinová show se rozjela naplno. Na úvod hned s takovými partykillery jako „Andrew Rayel - Dark Warrior“ nebo „D# Fat“ Armina a dvojice W&W. Během noci se ve vyprodané Aréně vystřídalo na dvaadvacet umělců. Jedním z prvních hostů byl nizozemský zpěvák Mr. Probz, který se objevil na posledním albu Embrace se skladbou „Another You“ a stejně tak i následující zpěvačka Angel Taylor se singlem „Make It Right“. Dalším z hostujících umělců byl Olaf Blackwood. Sám Armin se posadil za piano a společně spustili příjemnou, chytlavou píseň „I Need You“.

Hudební výkony byly navíc okořeněny a po většinu noci doprovázeny celkem pětačtyřiceti tanečníky a deseti akrobaty. Vše to bylo dokonale sladěné s hudbou, projekcí a světelnými efekty. Došlo i na mini vinyl set, který obsahoval takové klasiky jako „Sail“, nádhernou „Blue Fear“ a úžasnou „Serenity“. V Areně navíc také vystoupili např.Laura Jansen se skladbou „Sound of The Drums“, Christian Burns s „This Light Between Us“, znovu Susana se „Shivers“, Trevor Guthrie s „This Is What It Feels Like“, Sharon Den Adel s „In And Out Of Love“ nebo Lauren Evans s „Alone“.

Jeden silný moment střídal druhý. Např. track „Ferry Corsten vs. Armin van Buuren - Brute“ a verze „Armin van Buuren Illegal Drum Edit“ za doprovodu bubeníků dostal úplně jiný rozměr. Novější „Great Spirit“ zazněl jak v původní verzi, tak i v té hardstylové a přál bych vám zažít tu atmosféru. Zopakovali jsme si i „sit down“ moment během acidového „Ping Pongu“ a dostalo se i na oldschoolovky „Dominator“ nebo „The Ultimate Seduction“.

Z novinek nás zaujal progresivní track „Sunny Days“. Z asoťáckých anthemů si pro koncert vybral právě ty dva poslední - svou „I Live For That Energy“ a „I‘m In A State Of Trance“ od Ben Golda, které přesně vystihují to, jak to Armin všechno vlastně cítí a prožívá. A publikum to bezpochyby prožívalo s ním. Byl to fenomenální večer a naprosto úžasný zážitek. V jednu hodinu ráno byla celá událost zakončena krásnou baladou „Looking For Your Name“ a na projekci se během celé skladby pomalu objevovala jména všech vystupujících artistů.

The Best Of Armin Only byla bezpochyby tou nejlepší a největší oslavou dvacetileté kariéry Armina za mixážním pultem. 80 000 návštěvníků mělo možnost být u toho a zažít tuto fantastickou hudební noc. Ten, kdo nebyl, mohl celou show sledovat na internetu na stránkách arminonly.tv a záznam také vysílala nizozemská televizní stanice RTL 4, která zaznamenala více jak 4,8 miliónů diváků z celého světa. Tohle bylo velké!

PARTYINFO

The Best of Armin Only

12.05.2017 - 13.05.2017 Amsterdam ArenA, Amsterdam
DJs: Armin van Buuren + hosti
REKLAMAREKLAMA