Dubfirův dokument Above Ground Level vstupuje do kin

Dokument Above Ground Level, byl představený minulý týden na filmovém festivalu v Miami. Je to příběh íránsko-amerického Ali Shirazinia, Grammy oceněného DJ, kterého my známe pod jménem Dubfire či jako jednoho z vystupujících Deep Dish.

18.4. 2017 07:39:39 | informace | Kouzelná

Jeho příběh začal v domovské zemi Íránu. Jako 7letý se přemísťuje se svojí rodinou do Spojených států, kde objevuje své nadšení pro elektronickou hudbu. Snímek zachycuje Aliho hudební kariéru od počátků jeho hraní v místních klubech ve Washington, D.C. a také veškeré výzvy, kterým musel čelit na jeho cestě k úspěchu.

Ve filmu najdete několik rozhovorů s rodinou, přáteli z dětství, vrstevníky z hudebního průmyslu a jeho kolegy umělci jako Carl Cox, Chris Liebing, Svan Väth, Seth Troxler, Pete Tong, Richie Hawtin, a mnoho dalších.

Dubfire emigroval do Spojených států před téměř 40 roky, když mu bylo pouhých 7 let. Nedávný zákaz cestování navržený presidentem Trumpem ho velmi pobouřil. V jednom z rozhovorů řekl: „Sám bydlím v DC a všichni kolem mě jsou velmi pobouřeni zákazem cestování. Je to bizarní. Žádný Íránec nikdy nebyl zapojený do teroristického útoku na půdě USA. A nyní moji příbuzní nemohou přiletět na návštěvu.

A protože jeho příbuzní nemohou přijít do Spojených států, Dubfire neplánuje letět do Íránu, aby je navštívil. Od roku 1979, kdy odešel ze své rodné domoviny, tam ještě nebyl. „Není to místo, kde se cítím bezpečně. Mohli by mě pokutovat, protože jsem hudebník, mohli by mi vzít pas a nenechat mě opustit zemi. Osobně věřím ve svobodu vyjadřování a v Iránu nejsou kluby a alkohol. Je to islámský fundamentalistický režim. Lidé z Íránu by ale neměli být trestáni za jejich vládu,“ říká.

Dokument Above Ground Level se snaží vyprávět příběh, který můžeme snadno shrnout do jedné věty:„Emigrant který se snaží žít svůj americký sen.“ Snad se snímku brzy dočkáme v našich kinech.

Video: Above Ground Level - Trailer

REKLAMAREKLAMA