Antonio De Angelis: Fabric je jeden z nejlepších klubů

Už v pátek čeká italského producenta žijícího v Londýně debutové vystoupení v Česku. Své hypnotické techno bude Antonio De Angelis přednášet v brněnském Perpetu na akci Dirty Trip. Tak se začti do aktuálního rozhovoru.

17.4. 2017 04:09:08 | rozhovory | _neeo

- Nee‘o: Ahoj Toni, dočetl jsem se, že ti Londýn po první návštěvě natolik učaroval, že ses tam rozhodl přestěhovat. Jak se na Londýn díváš s odstupem času teď? Má pro tebe stále i po těch letech takové kouzlo?

- Antonio De Angelis: Ahoj, ano, jak jsem říkal, Londýn byl pro mě opravdu okouzlující, když jsem ho poprvé navštívil. A je pro mě okouzlující i dnes, po těch mnoha letech, co zde žiju. Jsem do něj stále zamilovaný.

A jaké byly tvé začátky v Londýně, bylo obtížné proniknout do Londýnské scény, nebo sis naopak snadno našel cestu?

Řekl bych, že začátky jsou těžké v každém novém městě, ve kterém se rozhodneš žít, ale pomalu, pomalu jsem si našel cestu, jak začít.

Co pro tebe bylo největší výzvou?

Největší výzvou pro mě bylo, seznámit se s těmi správnými lidmi a začít hrávat v nějakém dobrém klubu v Londýně.

K rozhodnutí žít v Londýně tě vedla nejen jeho krása, ale také tvá hudební kariéra. Potenciál pro její rozvoj jsi viděl právě v Londýnské scéně a v lidech, se kterými ses tam setkal. Naplnila se během těch cca 17 let všechna tvá očekávání, dal ti Londýn to, co jsi od něj očekával?

Ano, Londýn je opravdu skvělý a snažil jsem se z něj za ta léta vytěžit maximum.

Video: Dirty Trip 18 (Videoteaser)

Ještě, než jsi zakotvil v Londýně, strávil jsi rok na Ibize. Jaké to tam bylo? Hrát v některém z klubů na Ibize je snem mnoha DJs, ty ses i přesto rozhodl odejít do Londýna, Ibiza nebyla pro tebe to pravé?

Ibiza byla skvělá zkušenost, potkal jsem zde spoustu lidí a hrál v mnoha klubech, ale přišlo mi, že to pro mou hudbu to prostě není to pravé místo, takže přišlo rozhodnutí přestěhovat se do Londýna.

Jaký klub máš v Londýně nejradši? Které kluby bychom podle tebe při návštěvě Londýna neměli vynechat?

Fabric je jeden z nejlepších klubů, ten musíte určitě navštívit.

Kromě skládání hudby se také věnuješ hledání nových talentů a nové muziky pro label Children of Tomorrow, že? Jak bych tě jako producent mohl zaujmout, máš na to nějaký recept?

Nehledám specifický zvuk, prostě mě musíš okamžitě dostat. Pokud je ten track dobrý a cítím v něm potenciál, pak se hodí pro náš label.

A čím bych tě naopak hned odradil?

To ti asi přesně nepovím.

Tvoje hudba vzbuzuje rozruch po celém světě, dostal jsi příležitost prezentovat se například v Berlíně, Miami nebo v Kolumbii. V Londýně jsi už hrál na mnoha významných místech, jako je Fabric, OneMore nebo T Bar a stal ses i rezidentem věhlasných after parties Kubicle, že? Mohl bys nám projekt Kubicle blíž popsat?

Kubicle byly jedny z nejlepších after parties v Londýně po mnoho let. Byl to vyhlášený večírek jen pro omezený počet 100 lidí. Teď už ale po 10 letech své existence party skončila.

Po třech letech spolupráce s Minimal Hospital Group ses rozhodl odstartovat vlastní party Zum v jižním Londýně, jak to jde?

Tu party jsme založili s mým kamarádem Lucianem a bylo to na začátku mé kariéry v Londýně. Dnes se věnuju party Children of Tomorrow s mým kolegou Arnaudem Le Texierem. Snažíme se zde prezentovat naše oblíbené umělce, kteří zapadají do konceptu labelu Children of Tomorrow.

Poslechni si: Curated by DSH #025: Antonio De Angelis

Tvé EP Transporting se dočkalo supportu od pěkné řádky velkých jmen, mezi nimiž jsou například Marcel Dettmann, Rødhåd nebo Ben Sims. Na Junu o něm napsali: "Úderné cyklické techno pro hlavní čas s intenzivními a dobře strukturovanými rytmickými vzorci a pekelně futuristické." - To myslím přesně vystihuje tvou hudbu, nemyslíš? Kde bereš inspiraci pro své tracky?

Byl jsem opravdu nadšený z úspěchu EP Transporting. Bylo opravdu skvělé dostat podporu od tak velkých jmen, které jsi zmiňoval. Inspiraci pro svou hudbu dokážu najít kdekoliv, třeba při procházení jiné hudby, sledování filmů, atd… Ale velmi důležitá je má nálada. Pokud jsem šťastný, je pro mě snadnější najít způsob, jak vytvořit něco hezkého.

Jaký je tvůj setup, v čem skládáš? Používáš i nějaké hardwarové mašinky?

Můj studiový setup je jednoduchý, používám Ableton Live a Reason, k tomu mám ještě pár kusů hardwaru, jako Analogue Four nebo TR-303.

Co od tebe můžeme v pátek v Brně během tvého dvouhodinového setu očekávat?

Budu se snažit ze sebe dostat maximum, abych lidem umožnil proniknout do mé hudby a mohli jsme si tak společně ty dvě hodiny vychutnat naplno.

Na čem aktuálně pracuješ, chystáš něco nového?

V současnosti dokončuju 3 remixy, jeden pro Mattiase Fridella a label Gyroid, další pro Fixona a label Illegal Alien a jeden pro kamaráda Moteku. Navíc mám připravené solo EP, které vyjde v červenci na Juno a labelu Dynamic Reflection. Každopádně, díky za rozhovor a těším se až se v pátek uvidíme v Brně na Dirty Tripu!

PARTYINFO

Dirty Trip 18

21.04.2017 Perpetuum, Brno
DJs: Antonio De Angelis, Dialect, Calbee, Foxx + Wolf, Nee‘o
Cena: 150 / 200
REKLAMAREKLAMA