Ricardo Garduno: Je nutné podporovat kohokoliv, kdo tvrdě dře

Již ve čtvrtek dorazí premiérově do ČR, a to do klubu Perpetuum respektovaný mexický producent a výborný techno DJ Ricardo Garduno. My jsme mu při této příležitosti položili pár otázek. Nalaď se tímto rozhovorem na čtvrteční akci Maximal.

11.4. 2017 22:18:22 | rozhovory | deivis

- Deivis: Jaký je životní příběh malého chlapce Ricarda, pocházejícího z Mexika, ze kterého vyrostl mezinárodně respektovaný DJ a producent?

- Ricardo Garduno: Byl jsem jen normální kluk jako každý jiný, ale muziku jsem miloval už od mala. Taky jsem vnitřně cítil, že skončím u něčeho, co se rozhodně bude týkat hudby. Nikdy by mě nenapadlo, že se ze mě stane DJ. Producent možná, ale rozhodně ne v souvislosti s technem. A abych byl upřímný, netuším, zda-li jsem v této části hudebního průmyslu respektovaný. Jediné co vím je, že miluju to, co dělám a někteří lidé mají to, co dělám, rádi. Za to pociťuji vděčnost.

Kdy se v tvém životě objevila vášeň pro techno poprvé?

S technem nejsem v kontaktu nějak dlouho. Zhruba 12 let zpátky jsem techno slyšel od jednoho kamaráda. Předtím jsem objevoval krásy house music a hned poté následovalo techno. Cítím, že jsem se do techna opravdu zamiloval a myslím, že nás už nic nerozdělí.

Co se odehrává teď v životě Ricarda Garduna a jeho labelu Illegal Alien?

Právě teď je pro mě velice speciální okamžik. Vidím výsledky mnohaleté dřiny a tvrdé práce. Jako umělec jsem měl potěšení a možnost zahrát na spoustě zajímavých míst a představit svou hudbu velkému počtu lidí. A to je opravdu nádhera. Bohužel ne všichni na tomto světě mají možnost dělat to, co je baví a to co milují nejvíc. Tudíž se dál neprosím o nic jiného než zůstat s tím co mě naplňuje. Toto platí i pro label Illegal Alien. Každý den vidím, jak lidí baví to, co vydáváme na našem labelu. Také jak nás začínají sledovat i ostatní umělci, od kterých dostáváme vynikající zpětnou vazbu. Ale ta nejvíc vzrušující věc na tom všem je, že je tu stále mnoho, čeho se dá dosáhnout. Spousta cílů, které chtějí splnit. Z toho v jednoduchosti plyne, že stále rosteme a jsme šťastní a vděční za vše co se právě teď děje.

Tvoje osoba představuje mnohem víc hudby než je jen Ricardo Garduno a label Illegal Alien. Můžeš nám říct víc o projektech, ve kterých jsi zapojen?

Právě teď se soustředím na Ricarda Garduna. Je pravda, že jsem měl rozjetých pár dalších projektů, ale ty jsou teď na “čekačce“. A abych se přiznal, tak jsem vlastně jeden takový malý projekt zrovna rozjel, ale snažím se moc se na tom nezasekávat. Zakouším prostě o něco víc zábavy při prozkoumávání dalších odvětví hudby.

Mohl bys nám doporučit pár jmen, které stojí za to aktuálně sledovat?

Popravdě je zde opravdu hromada talentů co stojí za to sledovat. Ať už známá jména nebo nováčci se spoustou skvělé muziky. Ale pokud se budeš ptát mě osobně, tak ti pak doporučím někoho z mých blízkých kolegů nebo kamarádů, jejichž hudbu miluju. Jmenovitě Aleja Sanchez, Fixon, DJ Squint Pierre, Mari Mattham a Fixer. Jsou mi opravdu blízcí a je pro mě velkou inspirací zaposlouchat se do jejich tvorby.

Jak vypadá techno scéna v Mexiku posledních pár let?

Věřím tomu, že scéna v Mexiku momentálně roste. Pomalu, ale jistě. Samozřejmě mluvím o underground technu. Myslím si však, že jsme na dobré cestě. Uvidíme, co se odehraje v blízké budoucnosti. Je nutné pokračovat v práci a podporovat kohokoliv kdo tvrdě dře a přináší na scénu obohacujícího.

Co za hudební styl posloucháš ve volném čase?

Poslední dobou jsem začal hodně poslouchat 70, 80 a 90 léta od disca, high energy, přes synth pop a italo disco až po hip hop. Ale to jen v současné době, protože jinak poslouchám i ostatní žánry.

Video: Hexa Rec // Le Podcast 04: Ricardo Garduno

PARTYINFO

Maximal

13.04.2017 Perpetuum, Brno
DJs: Ricardo Garduno, Revelation Point, Tomas Ivicic + Mechanik, Foxx
REKLAMAREKLAMA