Tocadisco: Žijeme jen jednou

Německý hitmaker Roman Böer de Garcez alias Tocadisco se na Zelený čtvrtek chystá do brněnského Exitu. V krátkém rozhovoru se dozvíte, jak vůbec začínal se svým prvním slavným počinem nebo také například jeho pohled na současnou taneční scénu.

11.4. 2017 10:32:54 | rozhovory | Phil Albedo

- Phil Albedo: Ahoj Romane, díky, že sis udělal čas na tento rozhovor. Blíží se Velikonoce. Máš nějaké plány na tento svátek?

- Tocadisco: Nejspíš budu pracovat. Téměř jako vždy, v době, kdy si ostatní užívají volna.

Nedávno na tvé facebookové fan page bylo možné viděť, že jsi navštívíl Spojené státy. Jaké to bylo?

Ano, konkrétně se jednalo o Winter Music Conference v Miami. Byla to skvělá kombinace, co se týče práce a odreagování. Osobně jsem poznal plno nových lidí, se kterými jsem byl před tím v kontaktu jen přes maily a socální síťě. Mám rád tohle místo, ale poslední dobou je tady docela draho.

Jak jsi na tom teď se svou hudební produkcí?

V současné době na něčem pracuji s několika kolegy, více však neprozdradím. Každopadně si myslím, že to bude stát za to a pokusíme si pospíšit!

Jedním z tvých nějvětších hitů je bezesporu „Nobody Likes The Records That I Play”, který už nějaký ten pátek pamatuje. Co bys nám o tomto tracku prozradil? Byla tam nějaká inspirace?

Ano, je to tak, psal se rok 2003 a tohle byl můj první velký počin. Dost mě ovlivnila rocková muzika, kterou miluji. Jsou tam použity samply bicích od AC/DC a vokály z jednoho béčkového filmu. Byla to docela sranda a já chtěl hrát nevšední tracky. Hodně lidí je pochopitelně zvyklých na komerci, kterou mají několikrát naposlouchanou. Ale podle mého názoru správný DJ by měl pokaždé přijít s něčím čerstvým a zajímavým. Bohužel se občas najde někdo, kdo to nepobere.

Video: Tocadisco - Nobody Likes The Records That I Play

Čeho si ve svém životě nejvíce ceníš?

Jsem velmi šťastný za to, že mě živí to, co miluji. Vždy jsem se chtěl věnovat hudbě. Hodně přání se mi splnilo a některá se plní i doteď. Tahle životní cesta je docela riskantní, protože nikdy nevíte, jestli vše dobře zafunguje. Jednou jsi nahoře, jednou dole, ale to k tomu patří. Na druhou stranu, žijeme jen jednou a je lepší, když děláme to, co umíme nejlépe.

Hudební scéna a celkově akce se za poslední dobu docela změnily. Jak hodnotíš současnou situaci?

Myslím si, že stále je dost kvalitní muziky, což je dobře. Změny k životu zkrátka patří. Co se mi ale nelíbí je to, jak se lidi občas od sebe oddělují jen proto, že každý poslouchá něco jiného. Já osobně mám rád pestrost a o tom vypovídají i moje mixy. Dnes hodně lidí škatulkuje a podle mě je to docela nuda.

Zaujal tě někdo z nováčků na současné taneční scéně?

Nových talentů je hodně. Rád bych se však zmínil o producentce jménem Anna, která mě několik posledních let opravdu baví. Má pěkné tracky, které balancují mezi housem a technem.

Českou republiku jsi navštívi již několikrát. Umíš něco říct v českém jazyce?

Nemůžu se dočkat, až se vrátím! (odpovězeno v češtině)

Ve čtvrtek, 13. dubna vystoupíš v Brně. Co bys vzkázal fanouškům, kteří si tě příjdou poslechnout?

Ať jich dorazí co nejvíce. Bude to skvělý večer!

PARTYINFO

Tocadisco

13.04.2017 Exit, Brno
DJs: Tocadisco, Thin & Thick, Phil Albedo, Quiks, Jan Willert
Cena: 200
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně