10 zásadních tracků labelu Pampa Records

DJ Koze se v dubnu podívá do Roxy, tak si pojďme poslechnout zásadní tracky z jeho vydavatelství Pampa, které spolu s Marcusem Finkem založili v roce 2009.

30.3. 2017 05:39:48 | ankety & názory | Carl W

DJ Koze alias Stefan Kozalla se na počátku své kariéry věnoval hip-hopu, následně se dal dohromady s Kompakt crew a v roce 2009 založil Pampa Records. Právě tu vygradoval jeho jedinečný a unikátní zvuk, který se velmi citlivě pohybuje na hranici žánru house. Pojďme se podívat na  tracky, které zde vyšly a vy byste je určitě měli znát.

10. Die Vögel ‎– Blaue Moschee

Hned první deska na labelu a také první od Jakobuse Siebelse a Menseho Reentse a jejich projektu Die Vögel. Klubová hymna, která se dostala i na fotbalové Euro 2012, kde jej vysamplovala Oceana Mahlmann do své oficiální hymny k soutěži.

9. Axel Boman - Purple Drank

První velký hit švédského hudebníka Axela Bomana pro Pampu. Purple drank je rekreační droga, která obsahuje sirup proti kašli, v tomto případě se jedná o sirup na euforizující klubuvou atmosféru, kterou track z roku 2010 vyvolává.

8. DJ Koze - Burn With Me

Pocta postavě ze seriálu Twin Peaks Audrey Horne, kterou hrála Sherilyn Fenn. Hluboká schizofrenní basa, nepříjemné praskání, dokonalé vokály. Atmosférický vál, který nemůže nikoho nechat v klidu. Tady jde krásně vidět (tedy hlavně slyšet) proč je Stefan tak mimořádný v navození atmosféry.   

7. Robag Wruhme ‎- Volta Cobby

Taneční melancholie, kterou zde hvězda Pampy Gabor Schablitzki využívá naplno. Silná basová linka, zneklidňující zvuky, pokřik dětí v pozadí i rozvibrované činely do sebe dokonale ladí a na tanečním parketu rozpoutávají peklo.

6. Isolée - Floripa

Jednoduchá melodie tu nehraje prim, jakmile se do Floripy zaposloucháte, zjistíte, kolik vrstev vlastně může skladba mít. Jasně tak můžete slyšet, že Rajko Müller je geniální producent, který dovede poeticky přednášet a originálně bavit.

5. Axel Boman - 1979

Druhý Bomanův zářez v našem výběru. Téměř jedenáct minut pečlivě budovaného meditativního housu, který baví a zaujme, i když si jej pustíte pouze jako podkres. Když jej Boman skládal, údajně se ve studiu dostal do tranzu, že si ani nepamatoval, jak to vše dal dohromady. No hlavně že je 1979 na světě.

4. Ricoshëi - Perfect Like You

Někde mezi sklíčeností a nadějí se nachází tato popem ovlivněná housovka od losangeleských Ricoshëi. Indie-pop mužské vokály přesně pasují do progressivního zvuku Jaka Patricka Cohena a Nicholase A. Giblera.

3. Moderat - Bad Kingdom (DJ Koze Remix)

Moderat jsou geniální a jejich Bad Kingdom je pecka. Koze je vzal do klubu, předělal je k obrazu svému a sklízí tak ovace za jeho dosud komerčně nejúspěšnější remix. Výběrovka Reincarnations Part 2 však má ještě jeden geniální track v záloze, ale o tom níže.

2. DJ Koze - XTC

Extáze DJe Kozeho se dostala do našeho výběru 25 nejlepších techno tracků v roce 2015 a stále dokazuje, že se nejedná jen o rychlý hit, na který se hned zapomene. Song o bezedné blaženosti a smyslném snění na drogách je inspirován dopisem pro guru Bhagwana Shri Rajneeshe od jednoho z jeho příznivců.

1. Herbert – It‘s Only (DJ Koze Remix)

Asi nejvíc sklíčená věc, kterou kdy Koze vydal. A zároveň velký hit, který navazuje na Herbertovo album Bodily Functions postaveném na samplování zvuků lidského těla. Sven Väth si tento remix vybral do svého slavného setu v Boiler Roomu, na serveru Resident Advisor se jednalo o track roku 2013. Pecka!

PARTYINFO

DJ Koze

07.04.2017 Roxy, Praha
DJs: DJ Koze, Lumiere, Schwa
2. stage: Vanko, Bruno Curtis
Cena: 480
REKLAMAREKLAMA