Jak zní nekonečné techno?

Nerádiová hudba má výhodu, že může být dlouhá a má tak více času pro vybudování atmosféry. Vybrali jsme několik opravdu brilantních dlouhých tracků, které musíte znát!

21.3. 2017 18:05:41 | ankety & názory | Carl W

Některým producentům nestačí klasických šest minut, aby svůj nápad a svou vizi zachytili přesně podle představ. David Garber se podíval na opravdu dlouhé tracky, které budují atmosféru, pomalu se rozvínají a rozplétají a DJi dovolí si i na chvíli "odskočit." Podmínkou pro zařazení byla minimální délka 15 minut.

10. Villalobos - Fizheuer Zieheuer

Ricardo Villalobos je králem předlouhých tracků. Fizheuer Zieheuer z roku 2006 má 37 minut a je převážně postaven na samplu z cigánské písně Pobjednicki Cocek od srbské kapely Blehorkestar Bakija Bakic. A není to Villalobosův jediný zářez v našem výběru.

9. Michael Hoenig & Manuel Göttsching - Early Water

Manuel Göttsching a německý skladatel Michael Hoenig v Early Water rozbili hranice mezi písní a kompozicí. Tento fascinující a složitý track obsahuje prvky v rozmezí techna až ambientu a i žánru označovaného jako Berlin School. Jedná se o styl vzdušné psychadelické hudby, která vznikla na pomezí sedmdesátých let a byla katalyzátorem pro růst elektroniky.

8. Luciano - Rise Of Angel

Rise Of Angel by se v rámci hudebního spektra řadilo spíš k tech-housu, přesto sem musí patřit. Lucianova pecka je vrcholem setů na festivalech, ať už zní jako úvodní skladba nebo ta úplně poslední.

7. Manuel Göttsching - E2-E4

Představte si, že toto vyšlo v roce 1976. A o 40 let později je tento sound stále aktuální a baví lidi. Celá kompozice je pojmenování po jednom z nejčastějších prvních tahů v šachu: E2-E4. A v rozvoji techna a housu v osmdesátých letech hrálo toto dílo nemalou roli.

6. Gas - Königsforst 5

Patnáctiminutová slast pochází z LP Königsforst, což je třetí album Wolfganga Voigta a jeho projektu Gas. To vyšlo v roce 1999 a název skladby byl zvolen podle lesu nedaleko Kolína nad Rýnem. Tam si údajně Wolfgang zkoušel účinky LSD, které ho pak inspirovali k tvorbě hudby.

5. Shackleton - Blood On My Hands (Ricardo Villalobos Mix)

Ricardo je velkým fanouškem labelu Skull Disco a sám tu vydal téměř dvacetiminutový remix Blood on My Hands. Dočkáme se trochu temnější atmosféry a přestože se jedná o jeden track, na vinylové desce je rozdělený na půl na obě strany. Zajimavostí taky je, že tento remix údajně label zachránil od krachu, protože už neměl peníze na další releasy. Ovšem s Ricardovým jménem se dostal rychle do světa.

4. DJ Hell Feat. P Diddy - The DJ (Radio Slave Remix)

V roce 2009 kolaboroval DJ Hell na tracku The DJ se slavným americkým rapperem. A na ně navázal svým remixem majitel labelu Rekids Radio Slave. Krásně na sebe vrství původní zvuky a Diddyho hlas a půlhodina uteče velmi rychle.

3. Steve Roach - Living The Dream

Steve je jedna z největších person elektronické hudby, která vydávala své tracky ještě předtím, než se mnozí z nás narodili. Jeho hudbu mnozí nazívají jako tribal ambient, někdo jí říká techno, ale na nálepky se už dnes nehraje. Většina jeho tracků či kompozic by se vešla do našeho výběru, protože jsou opravdu dlouhé, my jsme vybrali zasněnou baladu Living The Dream.

2. DJ Pierre - What Is House Muzik (Ricardo Villalobos Remix)

Před více než dvěma lety vyšel Villalobosův remix k What Is House Muzik a jedná se o nejmladší track v našem výběru. A zároveň třetí Ricardův zářez - my ho prostě milujeme! Asi nic neospravedlňuje na první poslech jeho délku (32 minut), ale pusťte se jej vícekrát. To je prostě odlet!

1. Kraftwerk - Autobahn

Kde jinde bychom měli skončit než tam, kde to všechno začalo. Titulní track z jednoho z prvních alb Kraftwerků Autobahn ovlivnil generace technařů včetně slavných detroitských legend Saundersona, Maye či Atkinse. 22 minut počítačové rozkoše, bez které byste tyto řádky nikdy nečetli.

REKLAMAREKLAMA