Colours: Dusty Kid doplňuje Electronic stage

V pořadí třetí ročník festivalu nabízí jména, která ještě před pěti lety byla utopií. Co je tedy nového?

20.3. 2017 12:45:48 | festivaly | mikeware

V první polovině měsíce března byli představeni noví interpreti napříč scénami 16. ročníku festivalu Colours of Ostrava. Jeden interpret zvláště vynikal, a tím je Ital Dusty Kid. Vždy když toto jméno slyším, vzpomínám na album A Raver‘s diary a oslavnou recenzi od Petra. Dříve než se pustím do představení prvních jmen, zrekapituluji ve zkratce historii.

Rok 2015

Tento ročník můžeme považovat za milník. Tehdy do programu byla zařazená nová Electronic stage. Do té doby pro mě nepředstavitelná věc. Přece jen Colours byl více o “world music“, než o electronice. Ale když se v programu objevil kanadský producent Fairmont, převládlo tento pocit spíše překvapení a zájem. Dále se objevil i Dikolson, člen bývalé Khoiby, a také Roni Size. Ten už ale vystupoval na jiné scéně. Nová jména, jako Telefon Tel Aviv v DJ setu nebo Francouz Danger, postupně přibývala a s ním se měnil i obraz festivalu v mých očích.

Rok 2016

Překvapení z bývalého ročníku vystřídal téměř úžas. Underworld! Živoucí hvězdy několika generací vystoupí v mém rodném městě. Industriální prostředí Vysokých pecí, těch stovek tun železa, si dovolí zavibrovat snad ty nejznámější skladby pánů z Anglie. A co teprve Boys Noize a M83? Nebo třeba Thievery Corporation. Mladí krajané Jimmy Pé, HRTL a spousta dalších byli příjemnou součástí festivalu. Tehdy jsem si položil otázku: „Co příště?

Co je tedy nového?

Horkou novinkou posledních dní je “italský hřebecDusty Kid. Producent čtyř alb, posledního Not So Green Fields, jistojistě okoření Electronic stage a posouvá tento ročník opět trochu jiným směrem. V poslední vlně ohlášení se objevil i hudebník elitního labelu Ninja Tune Machinedrum. Nejsou to ovšem pouze tito pánové, kteří představují electronicu budoucího ročníku. Již delší dobu jsou oznámení Booka Shade & Craig Walker. A co teprve Justice? První vystoupení v České republice. A kdo jiný dokáže plnohodnotně vystřídat Boys Noize z minulého ročníku? Moderat. Berlínské trio, které vzniklo spojením interpretů Modeselektor a Apparat. Živé vystoupení jistě zaručí adekvátní show rovnající se vystoupení Boys Noze.

Do zahájení festivalu chybí necelé čtyři měsíce. Nabídka vystupujících roste a teď můžeme společně jen čekat, kde se dále tento ročník posune.

Video: Dusty Kid - The Cat

PARTYINFO

Colours of Ostrava 2017

19.07.2017 - 22.07.2017 Dolní Oblast Vítkovice, Ostrava
Live: Justice, Norah Jones, Jamiroquai, Unkle, Moderat, Booka Shade, Imagine Dragons, Alt-J, Dusty Kid, Birdy, LP, Laura Mvula, Benjamin Clementine, Afro Celt Sound System nebo Nouvelle Vague, Michal Hrůza + Janáčkova filharmonie Ostrava etc.
DJs:
Cena: 2.090 - 4.900
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně