Pojďte se mrknout pod ruce Chrise Liebinga

30 let zkušeností v hudební branži: DJ, producent, moderátor v rádiu, šéf vydavatelství, majitel klubu ... Chris Libing si prošel vším a díky své hudební vášni procestoval celou planetu!

13.3. 2017 11:14:43 | film & video | Carl W

Poté, co v roce 2010 vydal svůj poslední singl, se Chris Liebing věnuje zdokonalování sých DJ setů a šíří poselsví techna po celém světě. Jeho úkolem je vtáhnout tanečníky do tranzu a nechat je zapomenout na jejich běžné starosti.

Do klubu můžete s problémy přijít,“ říká Liebing. „Můžou to být pracovní problémy, trable z domu, cokoliv. A můžete je zkusit řešit různě: alkoholem nebo požitím jiných látek. Nebo také můžete přijít na taneční parket a ponořit se do víru hudby.

Nechcete lidem jen dát pár dobrých momentů, ale dostat celý dav do jiného světa, kde zapomenou na to, kde jsou,a proč sem přišli.

Video: Chris Liebing: The Techno Alchemist

Chris začínal hrávat z vinylů, ale nikdy se neostýchal do svých setů zapojovat nejnovější technologie, aby byl před ostatními. Jako jeden z prvních začal využívat technologie od Native Instruments a třeba Maschine je stále součástí jeho setupu.

Je také velmi hlasitý podpůrce DJského softwaru Traktor. Na rozdíl od hordy dalších lidí, kteří tvrdí, že automatickým beatmatchingem DJing ztratil autenticitu, se těchto debat neúčastil. Pro něj je software velká pomoc při vytváření nových hudebních vrstev.

Maschine je v centru setupu při mých setech a umožňuje mi předělat track jiného producenta do něčeho úplně nového díky přidání dalších basů, perkusí nebo melodie,“ popisuje a dovává: „Se synchronizací tracků nemám problém. Pro mě je mnohem důležitější to, co vychází z reproduktorů. Čas, který jsem dříve použil na beatmatching, nyní využívám na jiné kreativní věci.

Video: Chris Liebing: A Hybrid Setup

Liebingovi setu ale nejsou o okamžitém uspokojení. Ve videu níže v odpoledních hodinách dostává franfurtský rodák do trazu všechny tanečníky na parketu belgického klubu Fuse. A nabídne tak exkluzivní pohled na využívání své techniky.

Žádný track vlastně nehraje tak, jak jej jeho autor vydal. Všechny jsou přehrány s většími či menšími modifikacemi podle toho, jak na ně taneční parket reaguje. „Myslím, že vybrání určitého tracku pro danou chvíli je základní DJské umění. Je to velmi důležité. U mě to pak není tolik o správných skladbách, ale o tom, jak vyzní na parketu.

Video: Chris Liebing: In the Booth

Chris Liebing zahraje 24. listopadu na brněnské Apokalypse spolu s Kevinem Saundersonem, The Adventem nebo DJem Rushem.

PARTYINFO

Apokalypsa 43

24.11.2017 Bobycentrum, Brno
DJs: Chris Libing, Kevin Sauderson, Rush, The Advent (live), Fernanda Martins, Pet Duo, Viper XXL, Mario Ranieri, Chelina Manuhutu, Pavel Krejdl etc.
Cena: 499 - 999
REKLAMAREKLAMA