10 zásadních tracků labelu Innervisions

Vydavatelství Innervisions oslaví v létě 12 let a během této doby se stalo naprosto zásadním labelem na poli elektronické hudby a posunulo jeho zakladatele (Dixon a Âme) na špici popularity.

27.2. 2017 10:43:38 | ankety & názory | Carl W

Berlínský label se těší velkému zájmu fanoušků a každý release je velmi pečlivě sledován i odbornou veřejností. Vydávat na Innervisions je velká výsada, ale taky nemá zodpovědnost. Ale díky tomu, že všechny releasy prochází pečlivou kontrolou zakladatelů (Dixon a Âme), kteří si nevydané tracky vždy zkouší na svých akcích. Jaké tracky asi uslyší publikum 3. března, kdy se Dixon premiérově představí v Roxy?

10. Trikk - Wardance (Dub)

Portugalského producenta, který si říká Trikk, si Dixon pozval i do Roxy a rozhodně ví proč. Pomalu se totiž vypracovává mezi zásadní producenty Innervisions svým vesmírných housem a právě Wardance (Dub) je jasnou ukázkou, kam jeho velmi dospělý sound směřuje. Pokud jste slyšeli loňský Essential Mix Âme a Dixona, jistě vám taky utkvěl v paměti.

9. Recondite - Osa

Kouzelník Recondite je také s Innervisions  pevně spojen, vydal tu i své velmi ceněné album Iffy. Track Osa pak bývá pravidelně vrcholem jeho živých setů. Takto si vyhrát se synťáky a vytvořit magickou melodii umí pouze on.

8. Frankey & Sandrino ‎– Acamar

Jeden z největších komerčních úspěchů berlínského vydavatelství je právě Acamar. Ten efekt je pak logicky dvojí - sice se jedná o jedinečný track, ale už je tak nějak oposlouchaný, protože po jeho vydání jej hrál každý druhý DJ. Na parketu však pořád, když se umí správně použít, rozpoutá peklo. 

7. Ten Walls - Gotham

Gotham je mistrovské dílo litevského producenta Marijuse Adomaitise. Bohužel po jeho homofobním výbuchu se na Innervisions (a nejen tam) už neobjevil a vypadá to, že se počet jeho releasů u Dixona zastaví na čísle jedna. Nic to ale nemění na úžasné hudbě, kterou tu Ten Walls vydal.

6. Howling - Shortline (Dixon Remix)

Jeden z mnoha remixů, který ukazuje, proč je Dixon král undergroundu. Rok jej hrál ve svých setech, než se jej rozhodl vydat a to ještě ve velmi limitované edici. Prsty v této verzi má taky Frank Wiedermann a tak se jedná o ideální prototyp zvuku Innervisions.

5. Henrik Schwarz & Amampondo - I Exist Because Of You (Henrik Schwarz Live Version)

Henrik Schwarz se vyprofiloval mezi jeden z nejzajímavějších live-actů na techno a house scéně. A remix jihoafrických Amampondo ho zachytil na vrcholu. Je taneční, groovy, intenzivní a energický. 

4. Howling - Howling (Âme Remix)

Výborná ukázka vzácné kvality Innervisions. Remix je povznášející, náladový, melancholicky zabarvený a boptná každým dalším poslechem. Slyšet ho pak na pořádném soundsystému je jak pohlazení po duši.

3. Konstantin Sibold - Madeleine

Madeleine mi přijde jako velmi opomíjený track, který nedostal takovou odezvu, jakou by si zasloužil. A třeba proto je tak kouzelný. Melodie má velký potenciál roztancovat davy a pokud se se svou produkci Konstantin Sibold na Innervisions ještě dostane, rozhodně si to nenechte ujít.

2. David August - Epikur

Velmi intenzivní track Davida Augusta - Epikur oslavil milník padesáti releasů berlínského labelu. David je jeden z nejtalentovanějších muzikantů v branži a jeho použití synťáků je tu dovedeno do dokonalosti. Magická věc na afterpárty.

1. Âme ‎– Rej

Druhý release na Innervisions a první v našem žebříčku jasně udal směr vydavatelství a z Rej se stal legendární singl. V té době byl label pouze dceřiným vydavatelstvím Sonar Kollektiv a Rej pak udal velmi globálnější směr možná rychleji, než by majitelé čekali. Minimalistická dokonalost!

PARTYINFO

Dixon

03.03.2017 Roxy, Praha
DJs: Dixon, Trikk, Da Moon, Loutka
2. stage: Ark3r, Eddie Mur
Cena: 460
REKLAMAREKLAMA