Enrico Sangiuliano: Nebuďte líní a nepoužívejte loopy

Jeho jméno nešlo v minulém roce přehlédnout. Díky své produkci a velké podpoře od Adama Beyera byl vidět úplně všude a my se jej letos dočkáme také poprvé v Česku - na Elektře v brněnské Flédě.

20.2. 2017 15:54:00 | |

- Carl W: Ahoj Enrico, ty jsi ze severu Itálie a s elektronickou hudbou ses zapletl už v 90. letech, kdy jsi hrál na mnoha velkých rave párty u vás v Itálii. Jak se vlastně scéna na Apeninském poloostrově za ty roky proměnila a které kluby nebo festivaly bys nám doporučil, abychom v Itálii navštívili?

- Enrico Sangiuliano: Je neuvěřitelné, jak se za posledních dejme tomu deset let scéna velmi proměnila. V Itálii máme mnoho skvělých producentů a naše festivaly jsou větší a lepší. Ve světě si stále více lidí uvědomuje, co je to undergroundová hudba, a tato už početná skupina stále roste. A to je velmi dobře. Pokud se chystáte v následujících měsících do Itálie, mám pro vás tyto tipy (od severu k jihu): Kappa Futurfestival v Turíně, Elita Festival v Miláně, Music Inside Festival v Rimini, Tinì ‪Soundgarden‬ v Livornu, Spazio 900 Club v Římě a Cromie Disco v Tarantu.

V posledních pár měsících se několik tvých tracků dostalo na první místo v Beatport Techno Chartu. Je z tebe světově uznávané jméno na elektronické scéně. Změnilo se v tvém životě něco během posledního roku?

Né úplně, pořád se držím svých kořenů a to, že o mně někdo říká, že jsem světově uznávaný producent je pro mě pořád poměrně nové. Samozřejmě, poslední rok jsem měl hodně hraní a tento toho bude ještě víc, takže to bude velmi bláznivé a největší změnou je tedy mnohem více cestování. Teď jsem se ale během prosince a ledna velmi soustředil na svou práci ve studiu a to je pro mě strašně důležité – udržet v tomto rovnováhu.

Jaký byl pro tebe 2016?

2015 byl úžasný a 2016 by ještě lepší. Poprvé jsem vydal vlastní release na Drumcodu – Moon Rocks EP, které se pořád drží v různých žebříčcích prodávanosti i v tomto roce. Zahrál jsem si na úžasných festivalech jako je Loveland nebo ADE a nesmím zapomenout ani na remix pro Mobyho, který byl kouzelný a dlouho se držel na prvním místě Techno Chartu na Beatportu. A fanoušci stále milují, když jej hraji. Tu podporu, kterou jsem dostával od posluchačů v roce 2016, můžu jen těžko vyjádřit, je to něco nepředstavitelného a moc za to všem děkuji.

Poslechni si: Moby - Why Does My Heart Feel So Bad (Enrico Sangiuliano Remix)

Právě tvůj remix Mobyho klasiky Why Does My Heart Feel So Bad je považován za jeden z nejvydařenějších techno tracků v minulém roce. Je Moby pro tebe inspirací a poslouchal jsi dříve jeho produkci?

Moby je jedním z největších odkazů v elektronické hudbě už po mnoho let a Why Does My Heart Feel So Bad je bezpochyby jeden z mých nejoblíbenějších tracků od něj. Mít možnost jej remixovat bylo pro mě něco jedninečného.

V jednom starším rozhovoru s tebou jsem si přečetl, že odrazuješ začínající producenty od toho, aby používali loopy. Můžeš prosím rozvést, proč by je neměli používat a proč je to tak důležité?

Ono není nic špatného na používání loopů, ale to je produkce děláná jakýmsi pasivním způsobem, kdy prostě jen hledáš, co ti bude správně pasovat k tomu či onomu loopu. Tímto způsobem se pak tvá tvorba vůbec nevyvíjí a ty si neprojdeš celou tvorbu zvukového designu, což je předpoklad pro to, aby sis vybudoval svůj specifický zvuk. Proto mladým producentům doporučuju, ať ladí, kroutí a modulují, dokud nenajdou svůj zvuk. Nebuďte líní a nepoužívejte loopy!

Sleduj Enrica na Facebooku nebo Soundcloudu

PARTYINFO

Elektra

03.03.2017 Fléda, Brno
DJs: Enrico Sangiuliano, Orbith, Thin & Thick, FlyTech, Foxx
2. stage: Jane Miltz, Othervision, Andre, Loew, Rivendel
Cena: 300
REKLAMA
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKYREKLAMA