Kidnap Kid: Fingoval jsem vlastní únos

Matt Relton začíná být ve světě elektronické hudby velkým hráčem. Anglický producent okouzlí každého, kdo na jeho vystoupení zavítá a Praha nebyla výjimkou. A nyní se sem znovu vrací!

14.2. 2017 17:42:00 | rozhovory | Carl W

- Carl W: Ahoj Matte, kdo tě unesl, když jsi byl dítě? (Kidnap Kid = unesené dítě – pozn. red.) Jak vlastně vznikl tvůj umělecký pseudonym?

- Kidnap Kid: No, jako teenager jsem fingoval vlastní únos. Skončilo to tak, že jsem šest měsíců pak trávil po soudech, byla to muka. Teď už se tomu jen směju.

Z tvé kariéry je vidět, že hudba je tvůj celý život. Předpokládám, že tě v ní rodiče hodně podporovali, je to tak?

Ano, hudba vždy byla ústředním bodem v mém životě a můžu za to opravdu děkovat rodičům, že tomu tak je. Nemohl jsem se dívat na televizi nebo používat počítač, dokud jsem stejné množství času neodehrál v ten samý den na nějaký hudební nástroj.

Ty jsi vlastně hrál na bicí, klavír nebo kytaru. Je vůbec nějaký nástroj, o kterém víš, že by ti to hraní na něm nešlo?

Vždy jsem se chtěl naučit hrát na violoncello, ale nikdy jsem to zatím nezkusil.

Od svého mládí jsi fanoušek drum’n’bassu, že? Na jaký track si vzpomínáš, co ti vždy vykouzlí úsměv?

Byl jsem opravdu velký fanda. První track, co mě napadl, je Calibre - Let Me Hold You.

V jednom starším interview jsi zmínil, že tě úplně dostal Dixonův Essential mix. Je Dixon (který 14 dní po tobě taky v Roxy vystoupí) někdo, ke komu vzhlížíš?

Absolutně ano. Obdivuji jeho schopnost udržet si své mixy trvale podmanivé a poutavé, zatímco jsou plné překvapivých zvratů.

Jaké to bylo mít tour s Rudimental nebo Disclosure?

Byla to dobrá zkušenost - hlavně na startu kariéry. Naučilo mě to, že úplný základ je být profesionálem.

Také jsi ale hrál na jednom pódiu se Snoop Doggem nebo Majorem Lazerem. Ty jména jsou velké hudební ikony, je tvůj cíl získat podobnou popularity jako právě tyto superstar?

Vůbec ne. Je možná celkem vtipné, že jsem se dostal na pódium právě s těmito umělci, ale má kariéra půjde jiným směrem. Není mým cílem mířit tak vysoko. Stačí, když budu vydávat hudbu jakou dělám a díky tomu cestovat po světě.

Minulý rok jsi založil vydavatelství Birds That Fly. Co tě přimělo k tomu spustit vlastní label?

Teď mám kontrolu nad tím, kdy a jak je má produkce vydána. Nerad se řídím harmonogramem jiných lidí.

Poslechni si: Moby - Natural Blues (Kidnap Kid Remix)

V prosinci jsi vydal remix Natural Blues od Mobyho, který vyšel právě na Birds That Fly. Podle mě je to nejlepší remix Mobyho za poslední dobu. Proč padla tvá volba právě na Natural Blues?

Moc děkuji. Ten track mi vlastně nabídl Mobyho management. Ale je to jeden z mých oblíbených Mobyho tracků a byl jsem nadšen i trochu zastrašen tím, že mi byl nabídnut.

Když už mluvíme o Mobym – on se teď převážně prezentuje politickou agitací proti Trumpovi. Měl jsi někdy nutkání sdílet své politické názory takto veřejně?

V minulosti jsem měl snahu mé politické názory a hudbu oddělovat. Ale nyní to už, hlavně díky tomu, co se v politice děje, úplně nejde. Plně podporuji lidi jako je právě třeba Moby, že takto veřejně svůj názor sdílí. A taky cítím odpor k těm, kteří jsou potichu jenom proto, že mají strach, aby nepřišli o fanoušky.

Děkuji za upřímnost. Když už jsi zmínil ty fanoušky, na Soundcloudu jich máš více než 3 miliony. To už je velmi vysoké číslo, že?

Jasně, internet hudbu úplně změnil, i když zrovna síla Soundcloudu velmi klesá. Jejich čísla rychle padají a vypadá to, že Spotify už tuto válku vyhrálo.

Na jakých projektech nyní vlastně pracuješ?

Právě jsem dokončil kolaboraci s Lane 8, která vyjde na jaře. Také pracuji na novém singlu s jedním velmi talentovaným zpěvákem.

V Praze si již hrál v roce 2014. Co bude v roce 2017 jiného?

Má hudba se za tři roky opravdu hodně vyvinula a já cítím, že jsem opravdu našel zvuk, který je mi nejbližší. V Praze se mi minule ale velmi líbilo a strašně se těším, až se tam vrátím.

Když se oprostíme od hudby, vím o tobě, že jsi velký fanda Elona Muska, dokonce jsem si dohledal jeden citát: „Miluji vše, na čem Elon Musk pracuje.“ Sleduješ tedy hodně technologické pokroky v jeho firmách? A o co máš právě ty případně největší zájem?

Samozřejmě! Vše co chce dokázat se SpaceX je velmi pozoruhodné. Aktuálně však svůj zrak upírám k autům Tesla. Pro přepravu Londýnem nyní používám kolo a už mě vytáčí vdechování výparů z aut kamkoli se vydám!

PARTYINFO

Kidnap Kid

17.02.2017 Roxy, Praha
DJs: Kidnap Kid, Fatty M, Felix!
2. stage: Arturo Legorreta, Filip Asajj
Cena: 190 / 200
REKLAMAREKLAMA