Reznyk: Producent jsem, když děti spí

David "Reznyk" Pultar je velmi aktivní producent i promotér. Kdy se vrátí projekt Padrť, proč začal pracovat téměř výhradně s analogem nebo o tom, že v dnešní době není jednoduché svou hudbu vydat, si přečtěte v našem rozhovoru.

13.2. 2017 08:50:40 | rozhovory | Carl W

- Carl W: Ahoj Davide, už hraješ víc jak 15 let, jaký je vlastně tvůj aktuální setup pro live vystoupení?

- Reznyk: Xone4D, XoneK2, Lunchpad, Analog Four, Ableton Live. Setup je stejný jak pro DJ set tak i pro "liveka".

Já si tě pamatuju, ještě když jsi hrál z desek slovenský vypalovačky, Surgeona nebo Regise. Vychází tvoje aktuální produkce právě z tohoto starého soundu?

Surgeona, Regise a jim podobný zvuk stále sleduji, takže ve výběru hudby jsem v podstatě konzistentní, ovšem mám úlety do světa minimalu, melancholických melodií apod. Logicky mě hudba, kterou poslouchám a hraji, ovlivňuje i v produkci ať chci, nebo ne.

Jsi taky jedním se zakládajících členů bookingu techno.cz, že? Sem tam ještě pořádáte akce, jak to vypadá do budoucna?

Abych se přiznal, ani netuším, zda jsem zakladatelem, ale před cca 5-ti lety jsem se o booking začal starat. Na začátku byly velké plány a našly se i osoby co hezky radily a mluvily, ale u toho to skončilo. V tuto chvíli jsem vlastně jediný, kdo techno.cz night pořádá. Akcí již byla spousta a stále budou přibývat. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, krásnou ženu, náročnou práci, tak nemám tolik času a někdy ani energie, kolik bych potřeboval. Určitě chci ale dávat mnohem více prostor české produkci, protože si myslím, že by měla být více slyšet. Do budoucna to určitě zůstane stále na bázi klubovek a teď, když o tom tak píšu, tak se možná zamyslím, jestli by se s DJs co v bookingu jsou, trochu nezamíchalo a nepřibrala se nová krev, která by pomohla v propagaci značky a směru.

V roce 2011 jsi založil vydavatelství rzk-rec.com, které je už ale mrtvé. Plánuješ třeba do budoucna další svou platformu, kde by ti vycházela produkce, nebo už je to pasé?

Víš o mě úplně všechno :-) …. label rzk-rec.com byl opravdu v plánu. Zabookoval jsem si doménu, začal řešit vzhled webu a u toho to vlastně skončilo a nyní nic neplánuji. Pokud chci vydat hudbu, tak dříve nebo později se nějaký label vždycky najde, takže vyloženě nemám potřebu, ale nikdy neříkej nikdy.

S Dialectem jsi taky tvořil projekt Padrť, ale už dlouho jsem vás takto neviděl hrát. Napadlo vás někdy to spolu znovu zkusit?

Jo, to byly zlaté časy DJingu a s Diáčem mě to bavilo. Nakonec zafungovala stará pravda „za vším hledej ženu“ a rozpadli jsme se a vlastně i naše kamarádství vzalo na čas za své. Po nějaké době jsme opět spolu začali hrát na akcích a občas jsem se já přidal k němu nebo on ke mně a i když to byla čistá improvizace, tak to bylo skvělé. Teď nedávno jsme spolu hráli v Crossu a v létě na mé narozeniny 15.7.2017 budeme hrát na Pure Energy festivalu právě jako Padrť, moc se na to těším, protože to bude vážně nářez, ostatně jako vždy. Není to tak jako dříve, že bychom společně hráli na každém mejdanu, ale do budoucna si spolu ještě hodně zahrajeme a myslím, že časem vezmeme i mašinky a zahrajeme Padrť Live. Jsme ještě mladý kluci, takže toho máme hodně před sebou :-)

Skoro deset let zpátky jsi vydal tracky jako „Drz to poradne nebo ti jednu flaknu“ nebo „Smrdej ti nohy jdi si ho umejt“. Byly to čistě marketingové názvy nebo za tím bylo něco víc?

No jsou to především notoricky známé hlášky z filmu Slunce, seno, jahody. Nic víc. Jen recese. Nebaví mě vymýšlení názvů.

Poslechni si: Reznyk (live) @ Let It Roll Festival - Svojšice Stage (29.7.2016)

Na tvém albu First Stage z roku 2015 mě taky zaujal právě jeho název. Proč tedy právě First Stage?

Je to mé první album, první etapa, takové shrnutí mé hudební produkce za posledních třeba 5 let. Téměř všechny songy na albu jsou složené čistě v softu. Pak přišla změna. Pořídil jsem synťák a od té chvíle se mi otevřely úplně nové cesty a moje produkce se posunula o kus dál - do další etapy. Dnes mám soft jen na mix stop, střih, efekty a dodělání detailů. Soft nástroje už téměř nepoužívám.

Máš v repertoáru nějaký svůj track, který když pustíš na akci, tak ti nahodí „husinu“?

Pokud je myšlena čistě moje produkce, tak spíš řeším to, jestli to vůbec hraje, jestli to šlape, zda to má energii a zda není nějaká část zbytečně dlouhá, takže na husinu není moc čas. Ale jsou chvíle, kdy si říkám „docela dobrý na to, že jsem to skládal v obýváku“ :-)

Svou produkci jsi vydával na českých vydavatelstvích Naked Records nebo Ex-tract Records. Tvůj současný sound mi pak přijde bližší k jiným českým vydavatelství Dirty Corner nebo Transporta. Jak si vůbec vybíráš, kde svou hudbu vydáš?

Dirty Corner jsem oslovil, tak do budoucna uvidíme. Transporta je jen otázkou času, musím vytvořit pořádně „špinavé“ songy a pak to půjde. Obecně to ale příliš neřeším. Důležité je, aby moje hudba byla alespoň trochu vidět. Nemyslím si, že jsem zrovna v situaci, že bych si mohl příliš vybírat.

A máš v merku nějaké další české vydavatelství, kde bys chtěl, aby něco z tvé produkce vyšlo?

Určitě právě Dirty Corner a Transportu, občas ale obešlu i zahraniční labely, ale těch producentů je dnes tolik, že to není úplně snadné.

Video: Reznyk @ Techno je všechno vol. 2 (2013)

Bez čeho si nedokážeš užít párty?

Jsem otec, takže já si užiju každý výlet z domu :-)

Na jaký koncert nebo párty (kde nebudeš hrát) se v nejbližší době určitě vydáš?

Příliš nikam nechodím, kde nehraju :-) … ale chtěl bych vidět Moderat. Vím, že uvidím, je to jen o čase.

Na kterého z českých producentů nedáš nikdy dopustit? Kdo by si zasloužil se prosadit v zahraničí?

Aitcher Clark, Dialect, Pluge, Elektrabel, Ans, MNTP atd., všechno to jsou producenti, kteří přetvářejí svoje pocity v hudbu a to je to nej, co může být. DJing se naučíš, ale produkci musíš mít v sobě.

Sety, kterého zahraničního DJe tě aktuálně nejvíc baví?

Spíše mě teď zajímají video sety respektive liveka a naposledy jsem shlédnul Dasha Rush LivePa, Dino Sabatini, Surgeon, Dadub, Karenn apod.

Jsi víc producent nebo táta?

Tak to je výborná otázka. Tak rozhodně jsem víc taťka. Hudba slouží k dobití baterek. Producent jsem, když děti spí, takže abych si to užil, musím chodit spát velmi pozdě.

Co tě aktuálně nejvíc v hudbě „sere“?

Asi nic. Ale poslední dobou se mi stává, že když si projíždím novinky, tak většina produkce mě vůbec nebaví, vše je na jedno brdo. A toto se mi dělo před cca 6-ti lety s deskami z kterých jsem nakonec přestal hrát a přešel na Ableton, tak uvidíme, jak to dopadne nyní.

PARTYINFO

Dirty Trip 17

17.02.2017 Perpetuum, Brno
DJs: THNTS, Reznyk (live), Scream + Petra.P, Carl W, Nee‘o
Cena: 100 / 150
REKLAMAREKLAMA