Petra.P: Moc nepřemýšlím, prostě maluji!

Jedna z nejzajímavějších českých DJek, která se věnuje také malbě, začala i s produkcí. Její zasněné techno nadchlo nejednoho fanouška a přišel přesně ten čas, abychom Petru vyzpovídali.

8.2. 2017 07:57:27 | rozhovory | Carl W

- Carl W: Ahoj Petro, do Perpeta přijedeš znovu se svou polovičkou Screamem. Jak se liší váš set od toho, kdy hraješ sólo? 

- Petra.P: Ahoj, za sebe si troufám říct, že David hraje o něco tvrději než já, já jsem milovník plochých až dá se říct zasněných linek. Máme ale spoustu společných oblíbených producentů a tak se občas i stane, že si s sebou na hraní vezeme stejnou hudbu. Jinak je tedy náš set spojení našich dvou světů. 

Pohádali jste se někdy s Davidem kvůli společnému hraní?

Ano, i to se nám jednou stalo. Nazvala bych to špatnou konstelací hvězd. Jinak se ale moc milujeme.

Jako své umělecké pseudonymy používáš Petra.P a Kosmi. Proč máš vlastně dva? A co má Kosmi symbolizovat?

Všechna tahle jména jsou taková náhoda, která vznikla bez většího přemýšlení. Když jsem si zakládala Mixcloud, tak jsem do kolonky napsala své jméno a první písmeno od příjmení, nenapadlo mě, že bych někdy veřejně hrála a že se to jméno asi možná i někde použije, Kosmi vzniklo podobně, tím že maluji obrazy s vesmírnou tématikou, tak Kosmi bylo první, co mi z pusy vypadlo.

Není žádné tajemství, že jsi i malířka. Já jsem viděl některé tvé obrazy a jsou neuvěřitelné? Kde bereš inspiraci?

Děkuju moc, inspiraci beru z internetu, kde vesmírných obrazů je opravdu hodně, sleduji spousty umělců, stále hledám nové techniky malování čím obraz vylepšit, nakonec ale stejně rozhodne moje nálada a kam se ruka na plátně pohne. Moc u toho nepřemýšlím, prostě maluji.

Co k malování používáš a na co vše maluješ?

Jelikož stále nemám svou místnost, kde bych se mohla zavřít a cákat barvou jak se mi zachce, používám doma obří igelit jako základní plochu, bez toho by náš byt byl barevný víc než bychom si přáli. K malování potřebuji opravdu hodně kelímků, jelikož nejdřív barvou plátno polévám, potom už přijdou na řadu štětce, kapátko, houbička na nádobí občas použiji třeba i brčko. Moje první malování vůbec bylo na triko, malovala jsem na kalhoty, obnovila jsem si špinavý tenisky, kterých byla ještě škoda vyhodit a až na konec přišla ta plátna u kterých jsem zůstala.

Co musím udělat pro to, aby mi nějaký tvůj obraz visel doma na zdi?

Napiš mi :)

 

Je něco, co ještě neumíš, ale máš touhu se to někdy naučit?

Chtěla bych umět zpívat, léta v pěveckém sboru ve mně bohužel nic nezanechala.

Sama taky produkuješ hudbu, slyšel jsem některé ukázky na tvých sociálních sítích. Plánuješ nějaký release?

Určitě ano, ale nechci nic zakřiknout.

Poslechni si: Petra.P - NV/01

Minulý rok jsi vyslala do světa svůj track NV/01. Co vlastně symbolizuje jeho název?

Je to zkratka "Nova" pro mě jako první pokus a začátek něčeho nového, čemu bych se chtěla dál věnovat.

Zvuk kterého producenta je ti nyní nejbližší?

Pro mě je už asi dva roky úplně na vrcholu Lewis Fautzi, jeho produkci vyhledávám opravdu často, např. jeho záležitost Space Exploration je opravdu parádní odlet. Jeho zvuk je mi opravdu hodně blízký. Nesmím ale zapomenout i na další, kam patří SNTS, Tensal, Shlømo nebo Planetary Assault Systems.

A který český producent by si podle tebe zasloužil větší pozornost zahraničních promotérů?

Baví mě produkce Jirky Chvátala, dále pak stojí za zmínku Ans.

Která párty nebo koncert, na kterém jsi byla jako návštěvnice, v tobě zanechal nezapomenutelné vzpomínky?

Párty na kterou rozhodně nikdy nezapomenu byla Hedone, kde byl v hlavní roli SNTS, s partou jsme chytli super místo, kde jsme si opravdu mohli vychutnat jak tento pán umí kázat. Takový příval energie jsem opravdu dlouho nezažila. Doufám, že jeho jsem neslyšela naposledy. A koncert s Moderat? To byla pohádka s nekonečným mrazem v zádech.

Na párty v Brně budeš dělat předskokana berlínskému umělci THNTS. Vím, že to je tvůj oblíbenec, kontaktovali jste se před pátečním vystoupením?

Je to tak, jeho sety jsou pro mě jako balzám na duši i pro uši. Psali jsme si, a to že budeme hrát společně na jedné party bereme jako jednu velikou a hlavně příjemnou náhodu.

Kterého producenta ve vašem pátečním společném setu určitě nevynecháte?

Určitě padne už zmíněný Lewis Fautzi, SNTS, dále pak Tommy Four Seven, Kwartz a další.

V Perpetu spolu nebudete hrát poprvé, hráli jste tu také minulý rok na výroční párty projektu Maximal. Bude se váš set od toho, co jste tu odehráli právě na Maximalu, nějak výrazně lišit?

Já bych se nechala překvapit :)

Na co jsi jako máma nejvíc pyšná?

Asi jako každá máma řekne, že na svoje dítě a já nebudu jiná. Kristýna je takové moje menší já, už teď doma víme, že nám tu roste malá umělkyně, malování a nejen to jí šlo už od malička a já jsem hlavně ráda, že jí samotnou to baví a směřuje k tomu i do budoucna. Jsem prostě pyšná máma co má vše, co ke štěstí potřebuje.

Poslechni si: February 017/ Kosmi

PARTYINFO

Dirty Trip 17

17.02.2017 Perpetuum, Brno
DJs: THNTS, Reznyk (live), Scream + Petra.P, Carl W, Nee‘o
Cena: 100 / 150
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně