Kouzelný report z mexického BPM!

BPM festival je největší festival elektronické hudby v Mexiku, který se pravidelně koná v městě Playa del Carmen. Toto letovisko se nachází v nejvýchodnějším cípu jižní části Mexika na riviéra Maya na poloostrově Yukatán přímo naproti svobodnému ostrovu Kuba a je celoročně plné tancechtivých turistů hlavně z USA, ale i z celého světa.

19.1. 2017 16:00:02 | reporty | Kouzelná

Ráda cestuji, poznávám nové země, nová místa, nové lidi. Baví mě hudební festivaly. Baví mě to vše spojovat dohromady. Baví mě o tom psát pro druhé, abyste i vy věděli, jak to tu celé vypadá a probíhá.

Když jsem začínala psát tento text, ještě nikdo netušil, že díky střelbě do lidí, která se tu odehrála poslední den, se o tomto festivalu dozví celý svět.

Jak se tenhle desetidenní taneční festival dá prožít (přežít) se dočtete v mém reportu.

Playa del Carmen se nachazí cca 5,5 hodin letu ze San Francisco, odkud přilétáme my. První den festivalu - je pátek ráno a po 28 hodinách strávených na cestě naše letadlo dosedá na letiště Cancún, odkud si bereme taxi na naší adresu v Playa del Carmen.

Jsme ale tak unavení z cesty, že usínáme ve chvíli, kdy dorazíme do našeho bydliště, a spíme až do druhého dne do oběda, takže náš první festivalový den začíná sobotou.

2.den

Ráno po probuzení vyrážíme do města, kde si vyzvedáváme naše media pasy a jdeme zjistit nějaké info k festivalu. Volíme cestu po pláži, ze které jsme nadšení, protože tak bílý a měkký písek nemáme ani v Sydney.

Po cestě do města narážíme na dva plážové kluby - Cannibal Royal a Martina Beach. Díky našemu orientačnímu smyslu :) si zvládáme Playu docela projít a zjišťujeme, že centrum je veliké, natřískané turisty, obchody a restauracemi.

Playa del Carmen jako taková mě zklamala. Je neuvěřitelně americká. Můžete tu strávit den nakupováním nejnovějších kolekcí v amerických obchodech, dávat si kafe ve Starbucks a jídlo v KFC. Je to takové americké letovisko, kam jezdí americká zlatá mládež chytat bronz a vyhazovat prachy za zábavu.

Jinak k dotvoření obrázku Playa - my jsme bydleli ve čtvrti, kde náš soused měl jako střechu vlnitý plech, netekla nám teplá voda a místo poblázněných nakupujících turistů nám tu pobíhali pouliční pejskové. Billboardy, hostesky v bikinách, techno hudba v každém druhém baru, Playa tímto festivalem žije.

Po vyzvednutí našich BPM media pasů navštěvujeme oficiální BPM merchandise obchod a za 70 dolarů si kupujeme první suvenýry v podobě triček.

Vítejte v džungli

The Jungle bych vám popsala asi jako lépe organizovanou Lesní párty. Prostě 2 stage zapíchnuté v lese, kam si vzít repelent a uzavřenou obuv je naprosto nezbytné. Do Jungle se dostáváme díky dobře organizovaným dodávkám pro 12 lidí, které jezdí tam i zpět celou noc.

Účast je obrovská. Tak dlouhou lajnu na vstup jsem v životě neviděla. My se naštěstí díky našim pasům dostáváme dopředu a nemusíme čekat. Omrkneme terén a zjišťujeme, že tento festival je velmi dobře zorganizovaný - takový all-inclusive.

Najdete tu všechno, co potřebujete - stánky s jídlem, pitím; díky drink ticketům nejsou fronty a Mexičani jsou neuvěřitelně pohostinní. Neustále nám někdo nabízí pytlíčky s různým obsahem. Kolikrát jsem musela říct “no gracias” si už ani nevybavím.

Vyměňujeme pessos za drink tickety a zjišťujeme ceny na barech. Za 50 pessos si mužeme koupit vodu (cca 58 korun). RedBull a pivo Bud Light, či Corona stojí 70 pessos (82 korun). Panáky se pohybují v rozmezí 190 - 240 pessos. Nejdražší panák tequila Aňejo za 240 pessos!

Po obhlídce baru vyrážíme dopředu na hlavní stage zeptat se, jestli můžu jít nahoru fotit. Prodírání se davem je nekonečné. Na Carla Coxe - hlavni djskou super star - zavítala snad celá Playa. Když se konečně dostaneme na stage, zjišťujeme, že k focení je potřeba další páska na ruku, a že nám někdo z foto batohu na zádech ukradl peněženku!

Takže se rychle radíme co a jak a říkáme si, že musíme zablokovat naši kartu, aby ji nikdo nevybral. Znovu prodíráme davem pryč od stage a zkoušíme telefony. Jenže nemáme signál a ani přístup na net, tak zkoušíme pomoc u security.

Narážíme na problém, že ne všichni umí anglicky. A ti co anglicky mluví, tak těm zase nefungují telefony, takže nám nemají jak pomoc. Zkoušíme se ptát na baru místních barmanů, ale ti zase nemají na mezinárodní hovor do Austrálie dostatek kreditu a na net se není šance dostat. Ale i přes tento průser jsme si první noc v Jungli docela užili.

Carl Cox je teda neuvěřitelný šašek, co huláká do mikrofonu během jeho hraní. Když potřetí zařval “Mexicoooo”, odešli jsme na druhou stage. Taky milujete to, když náhodou na fesťáku zabruslíte na druhou stage a tam vás někdo mile překvapí?

Pro mě asi největší objev celého festivalu Chaim. Tenhle týpek si to neskutečně dával, takový magický deep house jsem dlouho neslyšela! Závěr v Jungli pak patřil Jonnymu  Whitovi alias Art Department, který nedávno hrál v Roxy, a kterého jsem měla štěstí slyšet na jeho domácí půdě v Torontu. 

3. den

Jsme pozvaní na press konferenci, která se koná na střeše hotelu Thompson ve středu města, kde se dozvídáme, že BPM se letos chystá expandovat do Brazílie a Portugalska.

Poté se vydáváme na Martina Beach poslechnout si amerického Joshe Winka, kterého jste mohli slyšet na Elektře, a berlínskou DJku Ellen Allien. Martina Beach je klub přímo na pláži, takže taneční dancefloor je z toho nejjemnějšího písku, jakej si jen dokážete představit. A kolem vás kupa spoře oděných tancujících slečen.

4.den

Dnešní den bereme velmi zlehka. Díky našim jet-legům jsme stále unavení, takže pondělí trávíme na Martina Beach, kde hraje Ital Marco Carola, a kde se seznamujeme s mexickým doktorem Bernardem, který je po celých deset dnů na Martina Beach k dispozici.

Říkáme mu, že jsme ze Sydney, kde lidé na party většinou berou nějaké prapodivné drogy, po kterých umírají, a snažíme se vyzjistit, jak to chodí tady. Tak tady prý se dá koupit ta klasika, žádné náhražky, on se teda s ničím takovým nesetkal. Ale prý minulý rok si nějací pošuci dali acid a ztratili se v jungli. Po třech dnech je teda naštěstí našli těžce dehydratované.

5. den

Díky instagramu se dozvídáme o plánované Solomun Block Party a naše kroky míří tam. Začátek je údajně v 6 hodin. My přicházíme přesně v 6:00 a stage se teprve staví. No stage - představte si dřevěný DJ pult a několik beden.

Stavíme se přímo do první lajny ke stage a čekáme. Než se postavila stage a zapojily playery, tak to trvalo hodinu. Než přišel (no spíš davem se prorval) Solomun, tak to trvalo další hodinu. Celková doba čekání tedy dvě hodiny. Ale stalo to za to!

Tenhle majitel úspěšného labelu, jenž vyprodává kluby po celém světe, ukázal na Block Party proč tomu tak je. Tancovali na něj všichni, co šli náhodou kolem, a svým hraním na tři hodiny vyřadil Playu z provozu. Na noc se pak chystáme opět do Jungle, kde taktovku přebírá Diynamic.

Tentokrát necháváme peníze a kreditky doma. Oproti sobotě je v Jungli o dost míň lidi, takže je tam taková příjemnější atmosféra. Máme štěstí slyšet Lehar b2b Musumeci a Stimming live, což u mě byl asi top dnešního dne. Live sety jsou vždycky velmi příjemné dobrodružství a vidět Stimminga při práci s jeho mašinkami je k nezaplacení.

Po Adriatique, které asi netřeba představovat, hraje Solomun a my se rozhodujeme, protože jsme ho už dnes slyšeli, vydat se do města poslechnout si Nica Fanciulliho a jeho happy tech-housíky. Jenže jaké zklamání, když jsme došli do Blue Parrot a zjistili jsme, že hraje s Coxem, který opět řve do mikrofonu “Mexicooo!

6. den

Na horách se říká, že krizový je třetí den. U našeho desetidenního tanečního maratonu pociťujeme krizi šestý den. Od neustálého cvakání a nošení fotoaparátu mě bolí rameno a ruce. Ráno dostáváme pozvánku na party pro novináře, kterou chceme očíhnout.

Přes plážový Royal Cannibal, kde hraje můj miláček Chaim, se na tuto party vydáváme. Rooftop Party je ale na náš vkus až moc posh. Takže volíme free event Pan-Pot (Thomas) a vydáváme se do klubu Padio 8. Následně jdeme na Martinez Brothers, kteří jsou v klubu Blue Parrot, kde tato dvojka hraje 8 hodinový set.

Kluby ve kterých se festival koná, jsou neuvěřitelně blízko u sebe, takže za noc toho stihnete hodně a nemusíte chodit daleko. Kolikrát nám stačí na změnu lokace 5 minut. Centrum Playa žije nejen techno hudbou. Najdete tu mnoho dalších hudebních klubů od rapu po latino hudbu. Mají tu velmi podobnou ulici, jako máme v Ostravě. Takovou mexickou Stodolní.

7. den

Na tento festivalový den jsem se těšila asi nejvíc. Plán zněl jasně: strávit celé odpoledne s kluky z Detroitu v Royal Cannibal na akcičce Detroit with Love. Díky navštívenému Movement festivalu mám pro detroiťáky slabost a vždycky, když se někde objeví v lajnapu, snažím se jít si je poslechnout.

Tady jsem měla možnost poslechnout si Daniela Bella, který - ač narozený v Sacramentu - se do Detroitu přestěhoval a založil tam vlastní label Accelerate. Dále Stacey Pullena, který je jakousi druhou techno generací z Detroitu.

Potom Kenny Larkina, který má dle časopisu Mixmag neuvěřitelný cit pro míchání. A nakonec Carla Craiga. Bylo neuvěřitelné, kolik lidí přišlo v oblečení s nápisem Detroit ukázat podporu tomuto zbankrotovanému městu, ze kterého techno vzniklo.

Detroitští nás dostali do varu, ze kterého se nám podařilo vychladnout až na Roof Top Pop Up Party s Dubfirem a Oliver Huntemann v 6 hodinovém společném setu, kterou jsme náhodou objevili na naších Instagramech a na kterou jsme se rozhodli jít rovnou z plážového klubu.

Byl to trošku adrenalin, protože jsme nevěděli, dle jakého kódu nás securiťáci pustí. Ale ukázalo se, že díky našim media pasům máme přístup i sem. Party se konala na střeše hotelu Thompson. Bylo tam celkem 200 lidí a mělo to takovou zvláštní intimní atmosféru.

Z této party se přesouváme do klubu La Santanera, který mně (ač jsem tam nikdy nebyla) připomíná Karlovy Lazně v Praze - klub ve kterém se v každém patře hraje něco jiného. Naštěstí v rámci BPM festivalu to bylo techno nebo techno. My jsme měli na výběr Juana Atkinse, Paco Osunu a Nicka Curlyho.

K doposlechnutí detroitské skupiny volíme Atkinse a na závěr pro dnešní den Paco Osunu, na kterého zavítalo obrovské publikum. Španěl je v Mexiku asi hodně populární. Za tento den máme natancovaných krásných 14 hodin, takže vyrážíme spát.

8. den

Dnes nás čeká to, proč jsem sem tak chtěla jet. A to je Dubfire - live:hybrid v Jungli. Odpoledne ale jdeme ještě na Martina Beach Club poslechnout si strejdu Solomuna. Solomun plážový klubík vyprodal tak, že se v něm nedalo hnout, a mě odmítli pustit na stage, takže se rozhodujeme jít načerpat síly na večer.

A navíc, co si budeme povídat, slyšet ho potřetí během dvou dnů, tak to člověku přijde už trošku nuda. Na Sci-Tec (Dubfirův label - pozn. red.) do Jungle zavítalo z těch tří dnů, co jsme tam byli my, nejméně lidi. Kvůli Dubfirovi postavili dokonce v místě třetí stage, která vypadala jako část křídla Sydney Opera House.

Během Dubfireova hraní bylo velmi zajímavé sledovat publikum. V jednu chvíli bylo docela nemožné najít kolem nás anglicky mluvící. Zavítala sem spousta místních. Byli tam i tací, kteří přišli, stoupli si před nás, zavrtěli hlavou a odešli. Měla jsem neuvěřitelné štěstí, že jsem mohla toto zažít.

Dubfire totiž odtajnil plánovanou tour pro rok 2017. Čekají ho 4 zastávky - Playa, Austin, Beirut a Reykjavik s tím, že další by měl snad co nejdříve oznámit. Sci-Tec si v Jungli připravili velmi zajímavý line-up a my jsme tak díky tomu mohli slyšet francouzsko-kanadského Tigu, který svým setem zadupal Jungli do země, a následně ještě i Pan-Pot spolu s Chrisem Liebingem.

9. den

Sobotní den trávíme opět na Martina beach, kde přebírají žezlo Guy Gerber s jeho Rumors. Máme tak možnost poslechnout si DJku Cassy, Behrouze a Acid Mondays.

Ve V.I.P. zóně, kde trávíme většinu času díky naším media pasům, se potkáváme s techno legendou Juanem Atkinsem, kterého prosíme o fotku.

Večer nás pak čekala party Formusic spolu s Animal&Me (live), Julian Jewel, Oxia a Popof. Bohužel na Animal&Me jsme dorazili 30 minut před jeho koncem a to byla chyba. Na lajvka by se mělo chodit, a to povinně a zavčas!

Jeden z technu tracků, který znám a který, když se zahraje, tak mám z něj husí kůži, je Domino od francouzského mága Oxia. Napjatě jsem čekala, jestli tenhle track zahraje. Zahrál. A já jsem řvala a měla husinu až na zádech. Po Oxia se vydáváme do Blue Parrot si poslechnout Nicole Moudaber v b2b setu s Chrisem Liebingem.

Tahle kráska se narodila v Beirutu a vyrůstala v Nigerii. Nicole míchat opravdu umí a mně se její styl líbí. Vyzařuje z ní krasná energie. Jak zmiňuje - smyslem její party je přivést všechny národnosti pod jednu střechu a mít tak party, kde nejsou žádné rasové rozdíly. Lide ji tu mají rádi, v davu se objevuje i několik vlajek s jejím jménem. Spolu s Chrisem a jejich hodně energetickým setem zavírají Blue Parrot.

10. den

Únava je už dost zřetelná a nás čeká poslední den festivalu a closing party se jmény jako The Martinez Brothers, Hector, Lauren Lane, Hot Since 82, John Acquaviva, Michelangelo, Jamie Jones, Stacey Pullen, Shiny Objects, Joey Daniel, Elio Riso, David Berrie v Jungli.

Hot Since 82 díky několikrát navštívenému Balaton Sound Festivalu znám a Stacey Pullena jsem slyšela ve čtvrtek. Ostatní jména mi nic moc neříkají. Proto kontaktuji do Brna kluky z FlyTech, kteří jsou mými hudebními mentory, a dále i mého editora Carla W s žádostí o pomoc, koho si v rámci closing party jít poslechnout.

RoBoTech a Fly mi radí Acquavivu kvůli jeho neuvěřitelnému citu pro hudbu a také proto, že je to jakýsi techno veterán, který v roce 1989 založil s Richiem Hawtinem label 8. Můj editor zase radí Hectora, že je to prý na BPM povinnost. Toho jsem ale měla to štěstí slyšet v sobotu v rámci jeho b2b setu s Louie Frescem a Mejiou a moc mě to nebralo.

Ale možná mu to ten druhej, či třetí, kazil. Rozhodujeme se tedy pro Acquavivana, ale ještě si stíháme na pár hodin odskočit na closing party na Martina beach, kde hrají Jackmaster a po nich Art Department b2b Dubfire.

Na pláži se potkáváme s naším kamarádem doktorem. Vyzvídáme, jaké nejvážnější zranění se prozatím stalo. Dozvídáme se, že krom pár uvařenejch Solomunovejch fanoušků, které museli chladit ledem (Martina Beach Club byla díky němu vyprodaná), musel včera řešit týpka, co mu krvácelo z nosu. Prý to byl dobrej blbec, co prodělal operaci nosu před festivalem a tam se ho rozhodl znovu vyzkoušet. Prý krve jak z telete, že se snažili přes dvě hodiny to krvácení zastavit.

Jackmaster je v house komunitě jakýsi hype. Hrál tu neplánovaný b2b set a míchal takové happy tech housy a sem tam tam dropnul oblíbenou písničku ze svého mládí jako třeba Everybody Wants to Rule the World od Tears for Fears. No a pak to přišlo.

Když nastoupil Dubfire s Art Department, tak málem vyhodili tuhle milou pláž do vzduchu. S jejich setem začalo pršet a kolem stage se to začalo hemžit pohlednými ženami, které se mě několikrát ptaly, jak se dostat na stage. Prostě sexy Kanaďan Johny White a Ali neuvěřitelně přitahujou. Jejich set b2b mi přišel hodně progressive. Něco jako novodobí Deep Dish, pokud jste někdy slyšeli.

Jinak k poslední festivalové noci asi takhle: byli jsme tak unavení, že jsme Jungli odpískali. Červíček sice nahlodával zajít se podívat do Blue Parrotu. Přece jen je to poslední den festivalu a měli tam hrát Technasia, Santé, Sidney Charles, De la Swing a George Privatti. Nakonec ale spánek vyhrál.

Probudili jsme se až druhý den v poledne, kdy jsme z Facebooku zjistili, co se ten večer přihodilo za neštěstí. Asi už netřeba rozepisovat.

Střelba na BPM Festivalu podrobně:

Na mexickém BPM Festivalu se střílelo

3 ze 4 potvrzených mrtvých po střelbě na BPM Festivalu byli členové ochranky

BPM v Mexiku hlásí po střelbě 5 mrtvých a 15 zraněných

Starostka mexického města Playa Del Carmen zakázala další elektronické festivaly

Jinak jestli vás zajímá, kolik lidí si koupí 10 denní pas za 875 dolarů, tak docela dost. :) A sedmidenní lístky taky. Najdete tu publikum z celého světa, spoustu místních i lidí, co jen tak náhodou jdou kolem.

My jsme narazili na partičku Kanaďanů, páreček z Moskvy, spousty spousty Anglánů, Němce, Francouze, týpka z Nicaraguy, který to sem má letadlem 2 hodiny a smál se našemu jetlegu, a borce z Jižní Afriky.

To že festival BPM táhne nejen fanoušky elektronické hudby, ale také drogové dealery se bohužel stalo festivalu osudným. Kvůli střelnému incidentu starostkaa Playa del Carmen chce všechny elektronické party na budoucí rok zakázat.

Doufám ale, že to tak nakonec nedopadne. Já bych se sem ráda znovu podívala.

PARTYINFO

The BPM Festival 10th Anniversary

06.01.2017 - 15.01.2017 , Playa del Carmen
DJs: Animal & Me (live), Doubtingthomas (live), Dubfire (live), Guti (live), Justin Marchacos (live), No Regular Play (live), Rodriguez Jr. (live), Sublevel (live), Zombies In Miami (live), &ME, Acid Boyz, Acid Mondays, Adam Port, Adeline, Adnan Sharif, Adrian Hour, Adriatique, Afro Junkies, Alberto Jossue, Albuquerque, Alex Bau, Alex Kennon, Alexis Moron, Ali Khalili, Alyx Ander, Amine Edge & Dance, Amir Nian, Anabel Englund, Anart, Andre Buljat, Andrea Oliva, Andreas Henneberg, Andretta, Andromo, Andy Martin, Andy Philip, Andy Warren, Animal Trainer, Anna Tur, Anthony Attalla, Antigravity, Apollonia, Ardalan, Arivi, Art Department, Ashworth, Avision, Baby Joel, Balcazar, Bambook, Barby Rush, Bardia F, Barrack, Bas Ibellini, Basic Soul Unit, Bastard Love, Bawa, Behrouz, Ben Annand, Bensol, Bernies_diction, Better Lost Than Stupid, Bill Patrick, Birds Of Mind, Black Asteroid, Bog, Bonobo (dj Set), Boris, Brent Hayward, Brett Rubin, Bryan Kasenic, Butch, Bwana, Cajmere, Caleb Calloway, Carabetta & Doons, Carl Cox, Carl Craig, Carlo Lio, Carlos Castano, Cassy, Catz ’n Dogz, Chad Andrew, Chaim, Chris Garcia, Chris Larsen, Chris Liebing, Christian Smith, Chuck Daniels, Chus & Ceballos, Citizenn, Cj Jeff, Clarian, Climbers, Cocodrills, Conti & Leo Janeiro, Coyu, Cristian Varela, Cristoph, Cryptik, Cuartero, Cuky, D‘julz, Da Vid, Dadon, Dajae, Dakap, Dance Spirit, Dani Vescovi, Daniel Bell, Danny Tenaglia, Dany Rodriguez, Dave Fathom, Dave Turk, David Berrie, David Gtronic, David Keno, David Scuba, Davide Squillace, De La Swing, Deaf Hoes, Delano Smith, Delia Ros, Demuir, Denis Sulta, Denney, Dennis Cruz, Dennis Ferrer, Dennis Sulta, Derek Plaslaiko, Derick Frey, Detlef, Dino Gardiakos, Dj Addy, Dj Dep, Dj Heather, Dj Skizzo, Dj T., Dlux, Doc Martin, Domenico Scavone, Dopekatz, Droog, Dumont & Wagener, Dusky, Dusty Carter, Dwight Evan, Dyed Soundorom, Eagles & Butterflies, Edu Imbernon, Eduardo Ferreyra, Elio Riso, Ellen Allien, Emanuel Satie, Emanate, Erick Morillo, Evan Espinoza, Fabrice Dayan, Fort Romeau, Francesca Lombardo, Francisco Allendes, Frank & Tony, Freddy Be, Fsq, Gab Rhome, Gabriel I, Gene Farris, George Fitzgerald, George Privatti, George Stavro, German Brigante, Giles Smith, Gio, Giovanny, Goddollars & Paradise, Gorgon City (dj Set), Graham Sahara, Greeko, Green Velvet, Greg Gow, Gri Mov, Gusta.vo, Guy Gerber, Guy J, Halloran, Hanfry Martinez, Harry Romero, Harvard Bass, Hash Hendrex, Hector, Henry Chow, Hernan Cayetano, Higher Concept, Hoj, Honey Dijon, Hot Since 82, Hugo Bianco, Igor Marijuan, Igor Vicente, Iris Santo, Isaiah Martin, Ivan Smagghe, Jaceo, Jackmaster, Jamie Jones, Javier Carballo, Jean Pierre, Jeff Gold, Jeniluv, Jeremy Ismael, Jesse Colosso, Jesse Rose, Jesus Nava, Jimbo James, Jimmy Lee, Jizz, Joe Goddard (dj Set), Joe Smooth, Joey Daniel, Joey Karaj, John Acquaviva, John Digweed, Johnny Leal, Johnny Trika, Joill, Jojoflores, Jon Rundell, Jonas Rathsman, Jonathan Coe, Jonnie King, Joram Flynn, Joris Voorn, Joselo, Josh Wink, Juan Atkins, Juheun, Julia Govor, Julian Jeweil, Julien Loreto, Junolarc, K.e.e.n.e., Kaiserdisco, Kan.e, Kenny Dope, Kenny Glasgow, Kenny Larkin, Kenyon Clidero, Kerri Chandler, Kevin Melito, Kidnap Kid, Kiki, Kim Ann Foxman, Kollektiv Turmstrasse, Konduktor, Lahun, Latmun, Lauren Lane, Lebaron, Lee Burridge, Lee Curtiss, Lee Foss, Lee Reynolds, Lehar, Leon, Leonardo Gonnelli, Lisbona Sisters, Loco Dice, Loren, Lost Desert, Louie Fresco, Luna, Maga, Magdalena, Maher, Mahony, Man Power, Manik, Mar-c, Marbs, Marco Bailey, Marco Carola, Marco Faraone, Mark Knight, Martin Buttrich, Mat.joe, Mathias Kaden, Matthew Dear, Matthew Dekay, Matthias Tanzmann, Maus, Max Chapman, Maxi Storrs, Mc Flipside, Mejia, Michael Mayer, Michaelangelo, Mightykat, Miguel Bastida, Miguel Puente, Mihalis Safras, Mike Larry, Mike Montaño, Mike Servito, Mikey Lion, Miky J, Mili & Mo, Miz Megs, Mono-poly, Monoky, Moon Boots, Mr. V, Mr.c, Ms. Mada, Muan, Musumeci, My Favorite Robot, Nathan Barato, Native Behavior, Natural Flow, Neno, Neverdogs, Nhan Solo, Nic Fanciulli, Nice7, Nick Curly, Nick Monaco, Nicole Moudaber, Niño Arbol, Nitin, Nomad, Norman H, Ohashi, Olivier Giacomotto, Omar Labastida, Omar Tapia, Oona Dahl, Oscar L, Oxia, Paco Osuna, Pan-pot (thomas), Papa Lu, Pascal Daze, Pascale & Nymra, Paskal Daze, Patrick Grooves, Patrick Topping, Paul C & Paolo Martini, Pepe Acebal, Pepe Matte, Pete Tong, Petre Inspirescu, Philip Arruda, Pinto, Pirate Copy, Pirupa, Pleasurekraft, Popof, Porkchop, Powel, Prok & Fitch, Rafa Barrios, Ralph Lawson, Rambo Springsteen, Ramiro Lopez, Ramyt, Randall M, Raresh, Raumakustik, Renaat Vandepapeliere, Renato Ratier, Rhadoo, Richy Ahmed, Ricky Syfer, Riva Starr, Rivka M, Robag Wruhme, Robbie Akbal, Robert James, Robot Ears, Roger Sanchez, Rony Seikaly, Roy David Jr, Russ Yallop, Ryan Crosson, Sacha Robotti, Sa‘d "the Hourchild" Ali, Saeed Younan, Salon Acapulco, Salvione, San Proper, Santé, Savage & She, Sean Miller, Seb Zito, Sece, Secondcity, Secretsundaze, Sergio Cucalon, Seth Troxler, Shahar, Shannon Young, Sharam, Shaun Reeves, Shelley Johannson, Shiba San, Shiny Objects, Sian, Siavash, Sidney Charles, Silky, Sis, Skream, Slurm, Solardo, Solomun, Sonns, Sordo, Soul Clap, Sporting Life, Stacey Pullen, Stefano Noferini, Steve Bug, Steve Green, Steve Lawler, Stimming, Superlover, Supernova, Surreal Flight, Sydney Blu, Technasia, The Legend, The Martinez Brothers, The Mekanism, The Midnight Perverts, Theo Kottis, Thugfucker, Thuyvu, Tiga, Till Von Sein, Timo Maas, Tini, Tocaya, Tom Trago, Trent Cantrelle, Trescientos, Tribi, Truncate, Umek, Uner, Valentin Huedo, Victor Calderone, Victor Ruiz, Viken Arman, Vincent Caira, Vlada, Waff, Wally Lopez, Weiss, Weska, Who, William Djoko, Willis Haltom, Wolf + Lamb, Wonka, Xavier Fux, Xo Chic, Yaya, Yogi, Yotto
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně